Skocz do zawartości
damian665

wymina cantralnego na uniwersalny

Rekomendowane odpowiedzi

witam

witam

W passacie gdzieś w obwodach podpiętych do bezpiecznika co mam centralny występuje zwarcie i wywala mi bezpiecznikia bez powodu (znaczy raz wywali za godzine raz po tygodniu i to bez względu czy zamknięty czy otwarty itd).

Byłem z tym już u trzech elektryków:

1. Nie dał rady

2. Zbywał mnie (moze nie chciał sie brać za to) więc darowałem sobie go

3. Chciałby żeby go cały czas wywalało to by znalazł a tak to trudno znaleźć i kazał przyjechać jak go wywali ale narazie nie miałem czasu jechac do niego.

 

Więc pomyślałem sobie ze zakupie jakiś uniwersalny niedrogi zestaw centralnego zamek i zamontuje sobie go zamiast tego co mam.

Co o tym myślicie???

Prosze o jakieś rady i jeśli polecacie jakiś centralny to dajcie linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj witaj ;)

 

instalacja pneumatycznego centralnego jest prosta i przejrzysta, nie ma za wielu miejsc, w których mogłyby powstawać zwarcia.

Może niekoniecznie szybciej, ale o wiele taniej będzie Ci naprawić obecny niż dokładać nowy, uniwersalny centralny. Poszukaj nowego elektryka, albo jeżeli czujesz się na siłach spróbuj poszukać zwarcia sam. W razie czego pisz na priva - pomogę.

 

maarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowego elektryka nie bardzo moge znaleźć bo mieszkam w małej mieścinie i nie ma tu zbyt wiele speców.

Zwarcia już sam szukałem, rozbebeszyłem cały samochód i nic nie znalazłem (wykluczam pompkę centralnego, oświetlenie, zapalniczkę bo jeździłem z wszystkim odłączonym i tak wywalało mi tego bezpiecznika) a bezpiecznika wywala mi bez powodu, najprawdopodobniej jest gdzieś przetarty kabelek(tak mi sie wydaje) i wywala bezpiecznik, ale z drugiej strony nawet na postaju czasem wywali bez powodu nawet jak niec nie jest włączone.

więc niebardzo wiem gdzie szukać i pomyslałem ze łatwiej będzie mi założyć nowy uniwersalny zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pomyślałem sobie że może narazi spróbuje podłączyć ten centralny co mam pod inny bezpiecznik, albo bezpośrednio do aku i zakładając oddzielny bezpiecznik na centralny i wtedy sie dowiem czy to centralny robi mi zwarcie.

Tylko mam takie pytanie:

Jak jest podłączony centralny pod ten bezpiecznik oryginalnie?? Jest tam jakas puszka/centralka centralnego zamka do której idą wszystkie kabelki od każdych drzwi i dopiero idą od niej kabelki do zasilania do tego bezpiecznika????

Gdzie szukać tej centralki żebym zrobił inne zasilanie do centralnego zamka???

Prosze o jakieś rady i łopatologiczne wytłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z garażu ponieważ sprawdzałem jak tam do tej skrzynki bezpieczników dochodzą kabelki z tyłu i zobaczyłem ze tam są wsadzane kostki, więc pomyślałem ze ta kostka co jest nad bezpiecznikiem od centralnego (21) to właśnie tam dochodzi zasilanie do zamka, ale gdy ją wyjąłem i wsadziłem bezpiecznik to i tak wszystkie urządzenia które są zasilane z tego bezpiecznika działały.

Więc w jaki sposób mam zlokalizować zasilanie centralnego???

Prosze o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was posiada/montował TAKI centralny zamek :?:

 

Wiem, że lepiej było by założyć oryginalny, ale nie chce mi się tego szukać i kompletować, a poza tym drożej wychodzi.

Tak więc, podejdzie taki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralny jak każdy inny tylko te scyzoryki to są g...o warte dla kolegi założyłem taki po kilku odpaleniach samochodu połamał się i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Centralny jak każdy inny tylko te scyzoryki to są g...o warte dla kolegi założyłem taki po kilku odpaleniach samochodu połamał się i tyle

 

No też słyszałem o tych scyzorykach, ale mi to odpowiada, bo do stacyjki mam oryginalny kluczyk, a w klamce kierowcy inny. I właśnie w scyzoryku miałbym kluczyk do klamki, tak awaryjnie gdyby bateria padła itp

 

Pytanie tylko czy podejdą te siłowniki:?: Czy jest miejsce gdzie je założyć :?:

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakładałem taki centralny w B4. Siłowniki bez problemu się zmieszczą. Poszło łatwiej z montażem niż w poldku. Od pół roku działa bez problemu. Również scyzoryk działa bez zarzutu, choć jakością nie grzeszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z Was posiada/montował TAKI centralny zamek

Ja zakładałem taki do b3 i nie byłem zadowolony. Problemy zaczęły się w zimę, dwa tylne siłowniki zamarzły, za nic nie szło otworzyć drzwi :D

Było to 4 lata temu, teraz może coś poprawili w tych siłownikach, moje nie były hermetyczne i nie miały sprzęgła. Dodam że zamontowane były od strony tapicerki, nie wewnątrz drzwi, nie było tam wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy mnie nie straszcie bo ja chcę podobny alarm kupić, chodzi mi tylko o scyzoryk :) Bez siłowników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli miał bym wstawić taki scyzoryk to kupił bym scyzoryk oryginał i bebechy z tego szrotu do oryginału przełożył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeśli miał bym wstawić taki scyzoryk to kupił bym scyzoryk oryginał i bebechy z tego szrotu do oryginału przełożył.

 

W sumie dobry pomysł tylko czy płytka z takiego alarmu/kluczyka zmieści się w oryginalnym scyzoryku ? Ja mam zwykły kluczyk i żeby mi nic więcej nie dyndało przy stacyjce chcę właśnie alarm ze scyzorykiem co bym mógł uruchamiać silnik z tego scyzoryka jak i zamykać samochód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zakładałem u siebie taki centralny ok 1,5 roku temu. Całkiem fajnie działa i nie mam kłopotów w zimie z zamarzaniem, a scyzoryki... nie jest to oryginał, ale nie połamałem jeszcze żadnego (narazie używam jednego, a drugi czeka na swoją kolej;)). Trochę zabawy z zamontowaniem, bo rozstaw śrubek mocujących siłowniki STIG'a jest nieco inny niż VW i niestety trzeba siłowniki inaczej ustawić, ale da się!!!

 

P.S.

 

Te siłowniki naprawdę mają "kopa", bo założyłem dodatkowy do otwierania tylnej klapy (zamiast wciskać wkładkę zamka:D) i radzi sobie nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piloty są chyba tej samej wielkości rozstaw przycisków jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa lata temu zakładałem do swojego B3. Scyzoryki które kupiłem na alledrogo okazały się g..no warte, może w tej chwili robią już lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

don_mateo upewnij się tylko czy siła tych siłowników (4kg) wystarczy w betrójce , montowałem kiedyś 6 kilogramowe i było okey ale podłączyłem je bezpośrednio do zamka ( była tam dodatkowa dżwigienka) i miały duzą swobodę działania. A jeśli chce ktoś nietypowy kluczyk to TUTAJ są moje wypociny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo założyłem dodatkowy do otwierania tylnej klapy
A masz może jakieś zdjęcia? masz kombi? Bo też chce założyć central i zastanawiam się jak z tą tylną klapą

 

---------- Post added at 12:14 ---------- Previous post was at 12:09 ----------

 

Macie może jeszcze jakieś opinie o centralach firmy Stig?? Ktoś jeszcze montował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem 4 zamki firmy EXUS jakieś 3 lata temu wszystkie chodzą do dnia dzisiejszego. Polecam ta firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności