Skocz do zawartości
Zyndram

Instalacja gazowa do 2.8 V6

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ja was spłetuje..

Każdy chwali swoje..

Ja mam instalke jaka mam..

Konkretnie nie będe sie powtarzał co tam siedzi..

mam kolegów którzy maja landirenzo.. i co??? i płaczą..!!! czasem

mam koleGe co w audi 2,8 ma prinsa i co często wymienia membranki..

Nie ma instalacji idealnej..

Jak napisałem każdy chwali swoje..

ja mam teraz w miare dobra instalke bo walczyłem z panem z warsztatów.. (dzieki kolegom z forum)

Podstawowa sprawa w tych silnikach to to by nie spadało ciśnienie ponizej 1 bara.. inaczej ten motor sie męczy..

mój brat ma staga 300 i co niby taki ok.. ale nie za bardzo.. ma swoje wady..nawet dużo

dobry reduktor dobre wtryski dobrze wczytana mapa no i podstawa wymiana kabli zapłonowych i świec..

a dalej jakoś idzie..

Wielu kolegów jeszcze napisze jak każdy z nas "jaka instalka" ja odpowiadam Taka na jaka cie stac..

Alle jak masz wstawic nowy szmelc to kup starszej generacji instalacje która chodziła i chodzi w silnikach tego typu..

Co do warsztatów to powiem tak!!! Ci co maja wyrobiona już marke!!! bo śą okrzyknięci oh i ah windują takie ceny ze w głowie sie nie mieści..

Migaz ma dobrych fachowców( po nich też koleszka miał poprawki) ale za bardzio zaczeli zdzierać a do tego gwarancje która daja na przykład na staga niech w buty sobie wsadza..15000 km

Ja moge polecić warsztat w którym zakładałem instalke..

Instalator który mi to zakładał po raz kolejny nie bedzie ćwiczył numerów typu wstawie reduktor SILWER a nie Gold albo wstawie wtryski REYLA a nie MEGIC za dużo starcił na moim aucie..a naprawdę go przećwiczyłem..

Dodam że mam 2 lata gwarancji a warsztat jest autoryzowany również przez LANDIRENZO!!!

Ja zapłaciłem 3600 o ile pamietam.. Gość miał mnie dosyć ale udowodniłem mu ze czasem lepiej słuchać klienta a nie mysleć że "gość nie zna sie na żeczy to wcisne kit.."

 

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy 2.8 v6 jest to piekna jednostaka napedowa..

w końcu silnik a nie jakaś kosiarka do trawy..

 

tak na marginesie sorry za błędy nie mam czasu robić juz korekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat v6

Jeżeli chodzi o gaz v V6- to najpierw sprawdź oznaczenie silnika, na przykład ja mam problem z swoim.Oznaczenie ack gaz diego ls,wtryski magic jet, i jest bardzo duży problem z wolnymi obrotami, tz.kolebie nim i nie wiem już co mam z tym robić,wymieniono wszystko co możliwe:świece,przewody,cewka,itp. dochodzę do punktu wycięcia diego i założenia innej instalacji.Gazownicy nie mogą się uporać z tym problemem,syn ma V6 APR z taką samą instalacją i tam nie ma żadnego problemu wszystko działa.Różnice podobno są w komputerze V6 i dawaniu sygnału.

Edytowane przez passat v6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się kme :D Po primo jaki masz reduktor i skąd masz wziety +?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja

 

Bardzo mozliwe że ten komputer ma znaczenie . Przy pierwszym moim gaziku w V6 zamontowano mi SIGAS ( to taki klon KME). Dopiero trzeci sterownik z jakimś softem zadziałał , na reszcie cuda wianki się działy. KME w tym silniku to zło.

Ale zanim zaczniesz coś wymieniać to trzeba popatrzyć co w tym magicznym sterowniku się dzieje bo tak na odległość to wróżenie z fusów .

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstałowałem 300 km temu landirenzo. Nerwów co nie miara: ile to spali, jak to jeździ, czy stracił moc itp.

 

Jest dobrze, pali 16 - 18 litrów w korkach czyli mniej niż zakładałem, mocy nie brakuje - po tygodniu przestałem o tym myśleć.

Ważna rzecz, paliwa na rozruch chyba nie zużywa dużo, bo od tygodnia włącza i wyłącza się rezerwa benzyny także ubytek benzyny jest mniejszy niż oczekiwałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem ze SKODA SUPERB 2,8 V6 (AMX) tzn. potrzebuje schematu instalacji silnika, albo chociaż informacji od których silników instalacja pasuje do AMX wiem że są jeszcze ATQ ACK APR ale czy mają takie same wiązki??

i oczywiście czy instalacja pasuje od passata??

 

koledzy pomóżcie, dodam że moja zapaliła sie od gazu :(

z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś problem z instalacją kme diego w 2.8v6 amx? jeżeli po przełączeniu z beny na gaz kolebało nie palił na wszystkie cyl. co wymienialiście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtryski:-D Natomiast jeżeli,kupiłeś auto i nie znasz historii instalacji to jest zbyt nisko ustawiona temp.przełączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem KME :lol.

A poważnie , napisz co masz zamontowane : wtryski reduktor , fotka spod maski mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtryski alex instalacja kme diego.Czasem przełączy i jest ok a czasem nieregularne cykle spalania na różnych cyl nie ma reguły że cały czas na jakiś dany cylinder.w reduktorze słychać buczenie przy dodawaniu gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja ci mam powiedzieć -- już taniej chyba się nie dało gazu zamontować do tego auta. Jak kupiłeś z tym to masz pech, jak sam zamontowałeś , to ścigaj tych co cię tak skrzywdzili.

 

Moim zdaniem taki zestaw w tym aucie poprawnie chodził nie będzie - oczywiście zaraz sięznajdzie ktoś kto powie że mu śmiga , ale to 1 na 10 , pozostałych 9 to takie same problemy jak u ciebie.

 

Wrzuć fotkę spod maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już śmiga przyczyną były świece zapłonowe do tego wymieniłem kable filtry gazu i jest ok.Po prostu świece beru na gazie wytrzymały 5tys km dziś kupiłem orginał vw i kable ngk.

Może i instalacja tania ale taka już była w sumie ja zrobiłem na niej 10tys przez 2 miesiące i po za nieszczelnym wtryskiem do którego kupiłem zestaw naprawczy za 20 zł nic nie robiłem.Mam fakturę od poprzedniego właściciela za instalacje z montażem 2880zł plus zbiornik osobna faktura.Założona wszystko na podszybiu reduktor czujnik podcisnienia sterownik nic nie widać po za wtryskiwaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dgasek zdjęcie z pod maski

Zdj_cie009l.JPG

Zdj_cie008.JPG

Edytowane przez stonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznać że ktoś się postarał. Może jesteś tym 1 z 10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dgasek wszystko na podszybiu jak będę miał chwile to zrobie zdjęcie pod osłoną podszybia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podszybiu to różnie bywa z wilgocią- reduktorowi wszystko jedno , ale sterownikowi nie zawsze - ja wepchnąłem do środka pod deskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam swój sterownik już drugi rok na podszybiu jedyne co pilnuje to co by mi się odpływy pod akumulatorem nie zatkały liściami :glaszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie stałem sie posiadaczem auta, jak w temacie. Przez jakiś czas pojeżdze na BP, jednak jeżeli z autem będzie wszystko OK, to trzeba będzie założyć jakąś intalacje. Czy możecie polecić kogoś w Radomiu lub w okolicach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BP,

 

A jak się jeździ na BP? ;)

 

Czy możecie polecić kogoś w Radomiu lub w okolicach??

 

Napisz PW do kolegi wiki gazował w Radomiu jeepa 4.7 i z tego co pamiętam u nas w regionie nie było speca a tam znalazł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

pisałem też o tym w wątku http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=941916#post941916, ale może tu ktoś coś wymyśli, bo na gazie nie da się jeździć :dolamam:dolamam:dolamam

a więc tak, wymieniłem:

kable, świece i cewkę (dla sprawdzenia nawet dwie, bo jedne od kumpla) i autko dalej szarpie.

Na benzynie jest w miarę ok tylko jakby trochę słabszy

Na gazie lubi zgasnąć na wolnych obrotach, a w czasie jazdy przy dodawaniu gazu niemiłosiernie szarpie, nie ma mocy, silnik się męczy no i ogólnie fatalnie.

Byłem u kumpla co zajmuje się gazem (wcześniej wymienione filtry i wtryskiwacze) posprawdzał i mówi że wszystko ok, a auto szarpie jak chol..a.

Co to może być ? Co jeszcze sprawdzić ?

 

Aha dodam jeszcze że ostatnio przy jeździe (im szybciej tym głośniej) wydobywa się taki dziwny syk z prawej strony auta-jakby w okolicach nawiewu (czyżby coś z podciśnieniem czy szum jakiś rolek ?)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności