Skocz do zawartości
Zyndram

Instalacja gazowa do 2.8 V6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xyro

A może tak mały manual o samodzielnym założeniu LPG do V6 :P zainteresowanych proszę o info na priv, z chęcią napisze co i jak :) bo co raz bardziej wierze ze w Polsce jest tylko kilka zakładów montujących porządnie LPG :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablonzo

Na prawdę instalacja gazu sekwencyjnego samemu nie jest trudna ? a jak z papierami czy potem nie ma problemów z "zalegalizowaniem" takiej instalacji ? Ja również przymierzam się do gazu w moim pasku, silnik w idealnym stanie, wiec powinno być dobrze. Tylko teraz boje się, bo tyle tutaj pisaliście o tym, że źle zakładają ten gaz u nas.. A nie chcę żeby zaczęły się problemy... Chcę jeździć bez awaryjnie tak jak teraz. A jeśli się nie da to będę myślał nad zmianą autka... chociaż nie chciał bym bo fajne jest :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pikus1

w moim ok.12,5l)100km w mieście,co do przewodów wys.napięcia polecam z wkładem metalowym (drut) kupuję je na metry (ok.4,60 zł- za metr) i sam zarabiam na fajki dotego ptrzebny jest specjalny zacisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co piszesz o przewodach - można do tego wykorzystać stare fajki ?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xyro a masz jakis konkretny zaklad na mysli??? bo mi oferuje sie ten czlowiek http://gzw.pl/ gosc ze slaska. z forum LPG. na tamtym forum jest od niedawna bo od kwietnia 2008. ale posiada samochod "warszawa" z silnikiem V8 :)

 

i z tego co pisze to specjalizuje sie gazowaniu takich duzych autek.

i zaprponowal naprawde rozsadna cene instalacji.

 

to co mi zaproponowal

 

porządny, pewny setup (zavoli, magic jet, stag 300, zbiornik w koło zapasowe, wspawana konstrukcja pod mocowanie zbiornika /ludziska nagminnie kręcą zbiorniki wprost do płaskiej blachy bagażnika, a potem zdziwko, że to się wyrywa i pęka/) Gwarancja 2 lata, pokrowiec na koło zapasowe, bezpłatny przegląd pomontażowy.

 

edit:

 

ps. dgasek a ty gdzie zakladales instalacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jakie znaczenie ma że koleś posiada warszawę v8.

 

Jeszcze nie słyszałem żeby się komuś zbiornik urwał albo coś pękło - no chyba że tam sama szpachla ;)

 

A dlaczego zavoli a nie stag?? A później będzie na forum że nie działa .

 

Widzę że koleś ma gadane , fajny kicik strzeli i już kolejka.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tej warszawie napisalem tak po prostu. z dziwna mysla ze skoro ma duzy silnik to moze i tez zna sie na montażu gazu do duzych autek.

 

nie wiem dlaczego zavoli. pokazalem wam wiadomosc od czlowieka

 

a z tym zbiornikiem to w ogole go nie zrozumialem.

 

Damian i ponawiam pytanie. gdzie ty montowales gaz. i czy chcesz mi polecic ten zaklad.

 

edit:

a gosc ktory mi to zaproponowal to "SebastianS" z twojego forum LPG

bo to twoj link mnie tam skierowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zavoli w VR-rze i nic się nie działo przez ponad 2 lata a co dalej z tą instalką to zapytaj Nuttie :)

Jak bym zakładał do następnego to tez zavoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź do Migaz-S ul Modlińska 264. Koleś nie zamontuje ci lipy. Żadnych wynalazków.

 

Człowiek który mi montował ma narazie trudności lokalowe dlatego polecam powyższy zakład.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damian mozesz wystawic jakies foty twojej instalki???

albo poprosze na meila [email protected]

 

 

ps. marcin a jaki byl powod ze twoj vr lykal litr na stooo km :) ............................ ................................................................... oleju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. marcin a jaki byl powod ze twoj vr lykal litr na stooo km ............................ .................................................. ................. oleju

 

V-łki lubią olej :-P i nie na 100 tylko 1000 i nie litr... :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
V-łki lubią olej :-P i nie na 100 tylko 1000 i nie litr... :hyhy:

 

tylko 10 :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rzeznik

hmm jak czytam o spalaniu to mi sie serce raduje ale dlaczego moj wariat pali 22l gazu w miescie powiecie ciezka noga ,wcale nie czasem do 120km przewaznie wleke sie 30 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

mam ten sam silnik, instalke BRC Sequent56 i identyczne spalanie, za fun trzeba placic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedź do Migaz-S ul Modlińska 264. Koleś nie zamontuje ci lipy. Żadnych wynalazków.

Pozdr

 

Jestem umówiony u nich na instalację Landirenzo Omegaz do mojego 2.8 V6 - mam nadzieję że faktycznie lipy nie będzie.

 

Co do spalania to na PB jest naprawdę super - według kompa po ok 1000km jazdy mieszanej mam średnie spalanie 13l, krótkie odcinki w mieście bez korków to ok 15L - przy spokojnej jeździe, czyli normalnie.

 

Jeśli dam but w podłogę to faktycznie 20l albo więcej .... oczekuję że na LPG średnia zamknie się w 15-16l

 

Zdam relację z instalacji LPG u mnie po wszystkich świętych: fotki instalki, wrażenia z pierwszego 1000km itd. Jak będzie dobrze to warsztat damy do rekomendowanych i przynajmniej będzie pewne miejsce dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Marek spisze się dobrze i Landi będzie śmigać.

Ja na gazie zamykam się w wartościach które podałeś (a póki co mojej instalce jeszcze do landi brakuje) - na benzynie przy spokojnej jeździe w mieście zamykałem się w 13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rembis

Mój pasek w mieście pali średnio między 14 a 15l gazu. Na trasie przy 200km/h - 17l/100km

I to wszystko na Prinsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem - instalacja zalożona, wizualnie zrobione wszystko pięknie - pierwsza klasa, subiektywne wrażenia z jazdy - jest OK choć przy max bucie jest chyba troszeczkę gorzej niż na benzynie.

 

No niestety, po 30minutach testów drogowych (ciężki but i do podłogi ...) efekt:

 

3 Faults Found:

16497 - Intake Air Temp. Sensor (G42): Signal too High

P0113 - 35-10 - - - Intermittent

17536 - Fuel Trim; Bank 1 (Mult): System too Lean

P1128 - 35-00 - -

17538 - Fuel Trim; Bank 2 (Mult): System too Lean

P1130 - 35-10 - - - Intermittent

Readiness: 0000 0000

 

Wcześniej silnik nigdy nie łapał błędów.

 

Czyli jeszcze nie jest idealnie .... zrobię przez weekend z 1000km i w środę pojadę na regulacje, zdam relacje po zakończeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wygląda jakby chwilami było za biednie - myślę że do wyregulowania.

Jak ci się skończy czujnik temperatury to mam do sprzedania za pół ceny (wymianiłem a było co innego)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damian a ty skonczyles juz swoja instalacje??? moj zakup niestety przelozy sie na poczatek roku.

 

jesli mozesz to przeslij mi foty na maila :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności