Skocz do zawartości
Zyndram

Instalacja gazowa do 2.8 V6

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak ostateczne pytanie co dokładnie zrobić żeby spadło spalanie bo przy tej opcji co jest to różnica między gazem a pb to 4 zł taniej wychodzi mi lpg na 100 km ,wiem że taki silnik swoje łypnie ale spalanie rzędu 25 l. lpg w porównaniu do innych aut o podobnej poj. wychodzi troche słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po pierwsze musisz sprawdzić sondy lambda (u Ciebie jeszcze chyba 2). Ja mam nowsza wersje tego motoru i spalanie 10,5(wolna trasa) –16l (miasto). Sprawdzałeś ile auto pali na benzynie? Nawet rozjechane mapy nie będą powodować takiego spalania. Przy realnym spalaniu ile Ci pokazuje średnie spalanie na FIS? U mnie to jest zawsze FIS+20% = spalanie gazu, sprawdzam co tankowanie. Zmieniałeś stacje na której tankujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze musisz sprawdzić sondy lambda (u Ciebie jeszcze chyba 2). Ja mam nowsza wersje tego motoru i spalanie 10,5(wolna trasa) –16l (miasto). Sprawdzałeś ile auto pali na benzynie? Nawet rozjechane mapy nie będą powodować takiego spalania. Przy realnym spalaniu ile Ci pokazuje średnie spalanie na FIS? U mnie to jest zawsze FIS+20% = spalanie gazu, sprawdzam co tankowanie. Zmieniałeś stacje na której tankujesz?

sondy są ok sprawdzane oscyloskopem niedawno bo z początku świrowały ale wina był nie szczelny wydech ,spalanie na pb jak pamiętam przed założeniem lpg 15l.(ist. założona w Maju) jeżdze dużo po Polsce tankuje w różnych miejscach , co może być nie tak z tym hu...stwem w tym tygodniu jadę do gazownika się wykłucać że coś spier... ,szwagier się zemnie śmieje że jego p 5 litr, Jeep Cheeroki tyle nie pali

Edytowane przez milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale sondy sprawdzałeś na benzynie i LPG? Dziwne są te komunikaty o przerwie na wtryskach. Ustaliłeś jaki masz właściwie komputer od gazu? Nie to co masz w dokumentach tylko co jest na nim napisane (u mnie jest koło akumulatora). Masz własny kabel do gazu? Program jest darmowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale sondy sprawdzałeś na benzynie i LPG? Dziwne są te komunikaty o przerwie na wtryskach. Ustaliłeś jaki masz właściwie komputer od gazu? Nie to co masz w dokumentach tylko co jest na nim napisane (u mnie jest koło akumulatora). Masz własny kabel do gazu? Program jest darmowy...

kabla niestety nie mam ale chyba zakupię sterownik jak już opisalem Staga 300 ISA II/6... heeh nie jak w kwicie sondy sprawdzane na gazie i na pb chociaż na pb pracują równo i ładnie na lpg czasami lecą płasko później znów jest ok

błąd wtryskow to błędy z pb nigdy się tak nie dzialo tylko po zamontowaniu gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego może wynikać to spalanie, przynajmniej po części. U mnie sondy (4) zawsze latają 0-1. Sterownik w porządku, kabelek kosztuje grosze, jak przeczytasz cala instrukcje regulacji Staga to sam zobaczysz o co chodzi. Ja kiedyś ufałem jeszcze gazownikom i dawałem się robić w... Od czasu jak kiedyś miałem Mondeo na którym zrobiłem doktorat z gazyfikacji warsztat ma mi tylko zamontować komponenty takie jak chce i problemów nie ma. Wtedy nikt nie chciał-nie umiał mi pomoc i wszyscy mówili ze jest ok. To zresztą ulubione stwierdzenie gazowników. Czy jak teraz jeździsz tylko na Pb to te błędy wtrysków tez występują? Może komp od gazu jest uszkodzony... Przecież komp benzyny cały czas steruje pośrednio wtryskiem gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego może wynikać to spalanie, przynajmniej po części. U mnie sondy (4) zawsze latają 0-1. Sterownik w porządku, kabelek kosztuje grosze, jak przeczytasz cala instrukcje regulacji Staga to sam zobaczysz o co chodzi. Ja kiedyś ufałem jeszcze gazownikom i dawałem się robić w... Od czasu jak kiedyś miałem Mondeo na którym zrobiłem doktorat z gazyfikacji warsztat ma mi tylko zamontować komponenty takie jak chce i problemów nie ma. Wtedy nikt nie chciał-nie umiał mi pomoc i wszyscy mówili ze jest ok. To zresztą ulubione stwierdzenie gazowników. Czy jak teraz jeździsz tylko na Pb to te błędy wtrysków tez występują? Może komp od gazu jest uszkodzony... Przecież komp benzyny cały czas steruje pośrednio wtryskiem gazu.
wczoraj podłanczałem vaga i narazie błędy nie wyskoczyły ale znów po zatankowaniu na full butla 59 litrów zrobiłem 189 km kur...a juz normalnie mam dość dzwonie zaraz do gazownika na wizytę się umówić i niech działa kolega ma audi a 4 taki sam motor i 4x4 i autko w mieście pali 13 -16 lir. normalnie już mnie trafia zakupie kabel i chyba zajmę się tym sam a może przez te zasrane walteki tak żre czytałem że to najgorsze badźiewie i ciężko ustawić

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a czy ten kabel będzie dobry

http://allegro.pl/interfejs-usb-lpg-ac-stag-kme-diego-esgi-bingo-7-i4857650702.html

Edytowane przez milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kabel ok, Valteki to złooooo :) ale przecież gdyby one tak strasznie przelewały to komputer benzyny by to wykrył i spadałoby Ci średnie spalanie na kompie. Przykład na kompie 15 z dystrybutora 25l. Jeszcze raz spytam - ile Ci pokazuje komp spalanie średnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam taki problem gdy mam tak 1/4 zbiornika gazu to wczasie jazdy tak od 5000obr przełącza na benzyne, jakieś sugestie ?

Instalacja stag 300-6 , reduktor ac s.a. r01, wtryski ac w01 , coś jeszcze chcecie wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabel ok, Valteki to złooooo :) ale przecież gdyby one tak strasznie przelewały to komputer benzyny by to wykrył i spadałoby Ci średnie spalanie na kompie. Przykład na kompie 15 z dystrybutora 25l. Jeszcze raz spytam - ile Ci pokazuje komp spalanie średnie?
komp po mieście na dzień dzisiejszy pokazał 16,9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to z baku powinno Ci wyjść 20,3 - max 21. Pytanie ile wyjdzie - ewntualna różnica pokaże kierunek gdzie można szukać. Swoja droga to dobre 3-4l więcej niż w manualu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam taki problem gdy mam tak 1/4 zbiornika gazu to wczasie jazdy tak od 5000obr przełącza na benzyne, jakieś sugestie ?

 

Zrób fotkę z kufra jak masz zamontowany wielozawór - jest do przodu czy do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to z baku powinno Ci wyjść 20,3 - max 21. Pytanie ile wyjdzie - ewntualna różnica pokaże kierunek gdzie można szukać. Swoja droga to dobre 3-4l więcej niż w manualu...
wiesz to muj pierwszy automat tak więc może jeszcze nie opanowałem jazdy z nim do perfekto po tel do gazownika powiedzial że coś na bank jest nie tak z spalaniem autko jedzie w poniedziałek do niego i zostaje pare dni zobaczymy co będzię jak na razię dzięki wszystkim za pomoc i życzę Spokojnych i Wesołych Swiąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jesteś z Kluczborka, w razie czego dam Ci namiar do wyjątkowo rozsądnych gazowników z Milicza. Nie aż tak daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

trochę zdubluję temat bo w innym wątku nie znalazlem informacji...

może posiada ktos z was jakiś rysunek obrazujacy kierunek przepływu płynu chłodniczego w amx? chodzi mi po kolei od silnika do nagrzewnicy przez które miejsca idą przewody.

Mam problem z długim nagrzewaniem sie parownika od gazu i wydaje mi się że ktoś to źle wpiął obieg płynu.

Mam parownik zamontowany za lewym chalogenem dopływ jest pociągnięty poprzez trujnik od przewodu przy filtrze oleju, a wyjście poprzez piec webasto podłaczone przed wejściem do nagrzewnicy stosujac trójnik z zaworem jednozwrotnym, czyli podłączone równolegle.

Chciałbym podpiąć to w obieg a nie jak jest teraz czyli na dodatkowym obiegu, czyli szeregowo.

Czy jest opcja wpięcia sie, z tym wszystkim przy filtrze oleju?? jest on na malym czy dużym obiegu?? czy pozostaje mi ciągnięcie długich przewodów przed nagrzewnicę??

Czy moje myślenie z podpieciem lpg i webasto szeregowo jest oki czy jednak przy tym silniku musi być rownolegle?? jeżeli jednak równolegle to czy jest to prawidłowo wpięte??

Instalacja Prins silnik amx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też oglądałem. Z tego co co ja się orientuję to w naszym modelu dużo elementów pochodzi od A8 (na pewno wahacze), a czy wszystko od A8 było też w A6 to nie mam pojęcia. Przyjdzie mi niedlugo zmienic wiec gdzies juz czytalem to poprzednie. Oprócz tego zrobione w tym momencie 140tys i z tiptroniciem nie mam w ogole problemow, zero szarpania itp. Poza tym chciałem się was spytać czy ma ktoś z was założony gaz do silniku i jak on się sprawuje, jakas dodatkowa troska, naprawy? Ja zakładałem 15tys km temu i po dopasowaniu itp jest wszystko super, bardzo maly spadek a pali mniej niz myslalem, tak czy inaczej jak potrafi ten spalic to wiecie :) Zakładałem w Częstochowie instalacje od AG centrum jak coś.

 

 

Witam

 

2 tygodnie temu załozyłem instalacje BRC, zbiornik w kole 61 litrów, w sumie zapłaciłem 4400 zł brutto, wczoraj tankowałem do pełna za 100,80 a przejechałem 344 kilometry po miescie, mysle ze to dobry wynik, w ogóle nie czuc ze jezdzi sie na gazie, jestem bardzo zadowolony, napsizcie ile wasze paski na gaz spalają i na co ewentualnie zwrócic uwage

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda gaz w OPEL VECTRA C OPC 2.8 V6 TURBO 255KM ?? jakie koszty ? opłaca się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wypada zrobić ustawienia. A bierzesz znów ig1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokuś się o herculesy są duże lepsze od IG1 ale również cenowo wychodzą drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzoza1234 zgadzam się z Tobą, są herculesy sa zdecydowanie lepsze niż IG1. Tu jednak kwestia dopłaty na start to czysta inwestycja. lepiej na start dopłacić, niż późńiej się brzydko mówiąc "bujać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności