Skocz do zawartości
Zyndram

Instalacja gazowa do 2.8 V6

Rekomendowane odpowiedzi

Prinsa ??:eek:

Nie ma jużnic droższego?

 

No żeby chociaż Landi Omegas.

Proponuję zmienić człowieka , który chce cię na to naciągnać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rembis
Prinsa ??:eek:

Nie ma jużnic droższego?

 

No żeby chociaż Landi Omegas.

Proponuję zmienić człowieka , który chce cię na to naciągnać.

 

Pomysł na tą instalację wypłynął z przeglądania forum. To wy polecacie Prinsa jako najwyższą "półkę", instalację w której wszystko jest dopracowane. Jak czytam różne posty o Stagu i problemach z doborem reduktorów czy listw to wolę postawić na uznany produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rembis

Instalacje Prinsa zakładam w Swarzędzu u Nowickiego. Ma ktoś może doświadczenia z tym zakładem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedlugo zakladam gaz do paska silnik jak w okienku z automatem.zastanawiam sie jaka jest roznica STAG300 a LANDIRENZO OMEGAS.Chce miec dobry gas i nie oszczedzac na instalacji.bede to zakladal chyba w eko-car w turku.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę smiało polecić STAG-300, mam i chodzi bez zarzutu, listwy z wtryskiwaczami Valtek, ważne aby były połączone ze sobą i miały osobne filtry fazy lotnej, do tego reduktor dwukomorowy Landirenzo i jest bajka. Koszt ok 3200, tańszy zestaw proponowali mi za 2800 i też dobry.Średnie spalanie w mieście 16-17 (korki itd.) Trasa 13-14, oczywiście bez jazdy w stylu "emeryt" :D Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam panowie ze bardzo mnie kusi ten 2,8 i do tego stagan 300 ale jeszcze powiedzcie mi jak z awaryjnoscia tego auta i z eksploatacja. jakie koszta wchodza w okresowa wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja niedlugo zakladam gaz do paska silnik jak w okienku z automatem.zastanawiam sie jaka jest roznica STAG300 a LANDIRENZO OMEGAS.Chce miec dobry gas i nie oszczedzac na instalacji.bede to zakladal chyba w eko-car w turku.pzdr

 

Jak najbardziej polecam LANDI RENZO "OMEGAS" Złożyłem tą instalke do Vectry i była kapitalna:) A tak nawiasem mówiąc to skoro jesteś z Konina i chcesz mieć naprawdę dobrze założony gaz to polecam "Nagaz Stefanowski" w Łodzi. Sam robiłem tam auto i powiem Ci szczerze że jak miał bym benzyniaka i miał bym zakładać gaz jeszcze raz to tylko tam. Po montażu auto strojone na hamowni i różnaica pomiedzy Pb a LPG żadna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis w NAGAZ Stefanowski w Łodzi i pani powiedziala landirenzo 5400zl

buhaha :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cóż w tym takiego śmiesznego ??

Same wtryski w Landi kosztują 500 pln/szt.

 

W Wawie da się zrobić poniżej 5k, ale nie dużo.

 

Dobrze zrobiony stag będzie kosztował 3,5k.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bylem dzis w NAGAZ Stefanowski w Łodzi i pani powiedziala landirenzo 5400zl

buhaha :629:

Kolego to nie jest B3 1,8 na mono wtrysku gdzie gaz kosztuje trochę ponad 1 tys.:P Kolega wyraźnie napisał że chce mieć dobrą instalkę i nie zamierza oszczędzać na jej montażu i jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaryx
Kolego to nie jest B3 1,8 na mono wtrysku gdzie gaz kosztuje trochę ponad 1 tys.:P Kolega wyraźnie napisał że chce mieć dobrą instalkę i nie zamierza oszczędzać na jej montażu i jakości.

 

No pewnie.

Najlepiej dobrze się wylansować i potem brać po 100,200 i 300% marży :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No pewnie.

Najlepiej dobrze się wylansować i potem brać po 100,200 i 300% marży :P

Napewno jest tak jak piszesz, ale żeby się wylansować to trzeba prezentować jakiś poziom. A jeżeli chodzi o to, to "Stefanowski" właśnie taki taki poziom prezentuje i nie znam nikogo kto kiedykolwiek narzekał by na ich instalki, montaż i usługi. To powiedz mi dlaczego nie wylansował sie Pan "Mieciu" ze stodoły który zakłada LPG??? :confused: Jest jedna zasada: "Jakość ma swoją cenę" i tego nie przeskoczysz.

Mamy wolny rynek i nikt nikogo do niczego nie zmusza. Zakładasz LPG tam gdzie Ci pasuje (czyt. taniej) a później czytamy "Pomocy!!! nie chodzi na gazie" ale to taki mały szczegół. Pozdrawiam

Chyba małe OT się zrobiło :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel23sp 5400 to cena gazu do silnika jak w tytule tematu. to po pierwsze

 

po drugie troche juz poczytalem o gazie i ludzie w polsce w dobrych zakladach zamontowali gaz do max 4000 zl. i to dobre instalacje.

 

a po trzecie. znam jednego miecia mechanika w pierdziszewie dolnym, ktory jest zwyklym mechanikiem. na jego podworku stoja takie fury, ktore widzialem tylko na okladkach "auto swata" :) ludzie z calej polski do niego przyjezdzaja. i ten mieciu zajmuje sie instalacjami gazowymi, poprawia instalacje po "fachowych zakladach"

 

reasumujac.

nie zaloze gazu za 5400. wole zrobic sobie wakacje i jechac gdzies w polske i zamontowac gaz, nawet do zakladu w ktorym juz mieli doczynienia z tym silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawel23sp 5400 to cena gazu do silnika jak w tytule tematu. to po pierwsze.

 

Wiem:). Cały czas mam ten silnik na myśli. Napisałem tylko swoje zdanie na ten temat, bo sam zakładałem tam instalke do Vectry B 2.0 16V "Omegas" (4050zł) i nastepnym razem jak miał bym zakładać gaz do auta to tylko tam i nie ważne ze kosztuje to więcej, ale mam spokojną głowe, a auto chodzi tak jak książka pisze bo o to w tym wszystkim chodzi. Prawda?? Ja uważam że montaż instalacji gazowej jest poważną ingerencją w samochód i dlatego chciał bym żeby zrobił to fachowiec. Ale żeby uniknąć podobnych sytuacji to kupiłem sobie TDI i problem z głowy:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vectry B 2.0 16V "Omegas" (4050zł)

 

Że tak się wtrącę :) Oplowskie silniki są jednymi z najłatwiej się gazujących i co ważne lubią gaz :)

 

A w VR-rze miałem zavoli i niej miałem żadnych problemów choć to starszy silnik niż V6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Mam V6 i jeździ na STAGU, kolega ma i jeździ na Landi .

Ten silnik prawidłowo zrobiony (nie valteki i nie "alaska") śmiga bezproblemowo.

 

Propnuję zamknąć temat - wszystko zostało powiedziane.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie pytanie do tematu.

 

z jakim przebiegiem macie te V6. ile juz nakreciliscie na gazie.

 

i czy przy 200 tys nie bedzie klopotu zakladac gazu. czy nie spadnie na mnie remont silnika po przejechaniu 20 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnie pytanie do tematu.

 

z jakim przebiegiem macie te V6. ile juz nakreciliscie na gazie.

 

i czy przy 200 tys nie bedzie klopotu zakladac gazu. czy nie spadnie na mnie remont silnika po przejechaniu 20 tys km.

Wydaje mi się że 200tys. na taki mocny motor to nic wielkiego (pod warunkiem że był i nadal będzie dobrze eksploatowany). Jak będzie dobry gazik to będziesz śmigał i śmigał bez obaw. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

Ludzie opanujcie się - 200 tys. na silnik V6 to naprawdę niewiele! Nauczyliście się, że 10 letnie auto ma 130 tys. przebeigu i teraz każdy jak zobaczy dwójkę na początku to mało co w portki nie nasra.

 

Widzę niekiedy u klientów auta przeznaczone do rozbiórki - przebiegi 450, 500, 600 ... itp. I to chodzi, jeździ, nic się nie dzieje. Prędzej korozja zżera.

 

Spokojnie - 200tys. to niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xyro

co innego jak sie ma 200 tys razy 3 nawet o tym niewiedząc :/ ostatnio będąc kilka tyg temu na giełdzie w Słomczynie na jakieś 15 książek serwisowych może 1 była oryginalna. Bez jaj jak książka w 10 letnim aucie jest jednym długopisem wypełniona :P, albo wygląda jak prosto z fabryki, nie poniszczona nic, z sam przechodziłem przez kupno kilku samochodów swoich i nie swoich chociaż młody jestem i po prostu trzeba trafić na dobre auto, i co najważniejsze we wszystkim wypatrywać rzeczy najgorszych ... najlepsze jest że 90 % samochodów sprowadzonych z Niemiec użytkowane było przez dziadków i delikatnie jeżdżące kobiety :P ...

 

Ale na temat :

 

silnik 2.8 30v nie należy do jakiś super trwałych ale przebieg rzędu 500 000 przy stosowaniu co najmniej pół syntetyku i dbaniu o samochód powinien być jak najbardziej realny, a co do gazu, jak jest dobrze wyregulowany i co najważniejsze założony, nie skróci a nawet wydłuży żywotność silnika, nie będę przytaczał dlaczego tak jest, literatury na ten temat jest mnóstwo.

 

PS: i póki co jazda na gazie wychodzi porównywalnie do jazdy dieslem, rzekł bym nawet że identycznie :) za diesla damy więcej $$$ ale do benzyniaka trzeba policzyć koszt instalacji i serwisu gazu, wychodzi podobnie w sumie, co do spalania koszty są podobne z lekka przewaga gazu

 

zawsze można instalacje założyć samemu :P wbrew pozorom to nie takie trudne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności