Skocz do zawartości
lukaswu

Adaptacyjne zawieszenie DCC

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie coś postukuje w zawieszeniu lewy tył. Dodatkowo jak jadę z kompletem pasażerów to strasznie coś skrzypi / trzeszczy gdy tył jest dociążony.

Czy to będzie amortyzator ?

Górne mocowanie wymienione, ale to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;2414466]Czy to będzie amortyzator ?

Raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś sugestie gdzie szukać ?

 

Może coś przy sprężynach ?

Edytowane przez [misHa]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjedź na kanał , stetoskop do ręki i szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wjedź na kanał , stetoskop do ręki i szukać.

 

Dzięki za pomoc. Udało się znaleźć przyczynę. Już jest cisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiedz łaskawie co to było , ktoś inny może mieć podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to powiedz łaskawie co to było , ktoś inny może mieć podobny problem.

 

1. Zacisk stukał

2. Odbojnik amortyzatora trzeszczał / ktoś zamontował zamiennik/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła wiosna i pojawiły się dziury. Parę dni temu wpadłem w jedną. Było ciemno, duży ruch, opona cała, felga cała więc nie wracałem na miejsce zdarzenia. Dzisiaj byłem na przeglądzie i przedni lewy amor miał sprawność 67% a drugi, ten który oberwał 22%. Amory z tylu oba ok. 65%. Wiem, że nie należy do końca wierzyć tym badaniom ale w tym wypadku sprawa jest oczywista.

Passat produkcja 2012, przebieg 98kkm.

Będę chciał wymienić amorki z przodu aby nie męczyć samochodu. Gdzie się za nimi rozlądać, po czym poznać, że to są akurat te które potrzebuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Paska CC z 2010 r i również mam przycisk Sport/Comfort niestety po jego wciśnięciu nic się nie dzieje, nawet się nie podświetla. Jak sprawdzić czy mam to zawieszenie czy tylko ktoś dla szpanu dorzucił przycisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amor przód z dcc

dcc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem Paska CC z 2010 r i również mam przycisk Sport/Comfort niestety po jego wciśnięciu nic się nie dzieje, nawet się nie podświetla.

 

To nie jest zawieszenie pneumatyczne jak w Citroenach, działa trochę na innych zasadach. Praktycznie po wciśnięciu tego przycisku w stojącym samochodzie nie zauważysz żadnej różnicy. Dopiero podczas jazdy będzie to odczuwalne. Faktem jest, że przycisk przy włączonych światłach powinien zostać podświetlony na czerwono a włączone Comfort lub Sport podświetlane są na żółto dopiero po wciśnięciu. Jeżeli przycisk w ogóle nie jest podświetlony może to wskazywać na jego uszkodzenie(chociaż to mało prawdopodobne). Cały panel jest tak skonstruowany , że pod przyciskami jest cały zestaw diód, które są zaślepiane poprzez nakładki maskujące tak więc możesz pokusić się o wyciągnięcie panelu i rozebranie. Nie jest to jakaś wielka filozofia (niedawno sam go rozbierałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, skoro nic się nie podświetla, to najlepiej wyciągnąć przycisk i sprawdzić, czy go ktoś sobie jako zaślepki nie zamontował dla szpanu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem od forumowicza B6 RLine 09/2010 z przebiegiem 188tys i na kontroli wyszło ponad 70%.

 

Monroe na przód 915pln/szt, na tył 699pln/szt

 

http://allegro.pl/amortyzatory-passat-b6-tiguan-elektron-regulacja-i6814299698.html

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ząbkowanie opon tylnych od środka może mieć związek z amortyzatorami DCC???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego ? Zacząłbym od sprawdzenia geometrii. Ząbkowanie zazwyczaj występuje na tylnej (niedociążonej) osi, a już zwłaszcza w kombi, nawet takich zwykłych typu Focus czy Octavia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem Paska CC z 2010 r i również mam przycisk Sport/Comfort niestety po jego wciśnięciu nic się nie dzieje, nawet się nie podświetla. Jak sprawdzić czy mam to zawieszenie czy tylko ktoś dla szpanu dorzucił przycisk?

Po naciśnięciu popatrz jeszcze na FIS, powinien się wyświetlić włączany tryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nic się nie pokazuje :( Jak sprawdzić to w inny sposób np VCDS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak nie pokazuje na Fisie nic to znaczy ze ktos sobie tylko guzik założył..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety nic się nie pokazuje :( Jak sprawdzić to w inny sposób np VCDS ?

 

Adres 14 elektryczne zawieszenie. (J250)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadki, że handlarze dokładali przycisk klimy, albo tylnych szyb elektrycznych mówiąc, że jest, ale nie działa... (zamiast korbek zaślepki). Jak ktoś nie zauważył, że nie ma sprężarki pod maską to kupował, a potem zdziwienie...

 

Zobacz czy do amortyzatora idzie kabel... być może było DCC, ale wymienili amory na zwykłe, a pod kostki podpięte są "oszukiwacze", które się montuje jak np. wymieniasz zawieszenie na gwintowane itp.

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności