Skocz do zawartości
lukaswu

Adaptacyjne zawieszenie DCC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję zakup nowego paska w wersji kombi i zastanawiam się nad DCC. Czytając ten wątek nie do końca jestem ptrzekonany czy warto.

Z jednej strony chciałbym mieć trochę komfortu w wyborze trybu pracy zawieszenia, bo sporo poruszam się zarówno po nierównych,gruntowych drogach jak i asfaltowych, z drugiej boję się o awaryjność tego zawieszenia i koszty z tym związane.

Czy jeszce ktoś z szanonych forumowiczów ,kto ma do czynienia z tym zawieszeniem mógłby się wypowiedzieć w tym temacie i mnie skutecznie zniechęcić lub zachęcić.

Pozdrawiam.

 

To rzuc moneta :P- nikt co nie odradzi ani nie doradzi bo kazdy ma inne krtyeria i algorytmy wyborow. Na pomoc w wyborze kolorow tez nie licz :D.

 

IMHO warto zaryzykowac, bo jest to taka namiastka aktywnego zawieszenia a jesli ktos nie dziaduje, to w segmencie D powoli jest to juz w miare standardowe wyposazenie.

 

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i jestem mega zadowolony :) Po mieście jeźdze na comforcie płynniej wybiera nierówności. Poza miastem na normal. A jak chce szybciej pojeździc w zakrętach to na sport - bo na nim jest dośc sporo odczuwalna różnica. Ja tam polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz podświetlić ikonki to daj zasilanie na pin przycisku 2 to jest wspólne zasilanie pin 1 to sport pin 4 to comfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też u siebie takie coś miałem, fajnie się z tym latało, zwłaszcza wieczorem jak się fajnie świeciło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli chcesz podświetlić ikonki to daj zasilanie na pin przycisku 2 to jest wspólne zasilanie pin 1 to sport pin 4 to comfort

 

Po chu...? Nie rozumiem sensu tego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po chu...? Nie rozumiem sensu tego postu.

 

To tak jakbyś założył nakładkę na fleta i chwalił się że masz pa.łę jak murzyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedź. Zamówię z DCC. Myślę że nie jest to bardzo awaryjne i będę zadowolony.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie mam ale zrobię podświetlenie przycisku. Dzizyssss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podświetliłem bo koło lewarka było pustawo, nigdy nie miałem zamiaru robić z tego jakiegoś wielkiego halo. fajnie że niektórzy z was coś takiego mają tak na poważnie - ale żeby od razu jakieś flety, murzyny czy inne dżizesy... bez napinki chłopaki :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, chlopaki sie wkurzyli, ze ktos wymyslil dcc za pare zlotych, a sasiad i tak bedzie pod wrazeniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie też mam adaptacyjne zawieszenie, coś jak DCC w Passacie-u mnie to jest nazwane AVS (pneumatyk). Mam ustawienia Sport, Comfort i AUTO... Najczęściej używam AUTO, na Comforcie autko mięciutkie, jak żadne, na Sporcie twardsze się robi-po mieście i zwykłych polskich drogach średnio nadaje się do jazdy-chyba, że jest gładki asfalt i kręta droga :)

Jeśli chodzi o zawieszenie adaptacyjne-po 3tkm przejechanych na pneumatycznym zawieszeniu nie zdecydowałbym się już chyba na zwykłe zawieszenie. Wychodzę z założenia, że po to się płaci za auto, żeby mieć z niego frajdę i radość z jazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DCC w Passat CC, działa to super, szczególnie w trybie Sport, zawieszenie usztywnia się, kierownica reaguje szybciej i trzeba użyć większej siły.

 

Pokonywanie zakrętów w trybie sport jest dużo bardziej precyzyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, okazało się że padł mi jeden amortyzator prawdopodobnie od zaliczenie pare razy jakieś przyjemnej dziury. czy ktoś już wymieniał i jaki koszt jednego amorka? Kolega straszy mnie że wymiana jednego to koszt ok 2 tyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega straszy mnie że wymiana jednego to koszt ok 2 tyś?

 

Cena w ASO (3AA513045) powyżej 1800.- w Motorpolu powyżej 1900.- na alledrogo używka od 250.- (http://allegro.pl/vw-passat-b6-b7-amortyzator-tylny-lewy-dcc-i5061441293.html)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego ale je potrzebuję przedni a na tej aukcji jest tylni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, okazało się że padł mi jeden amortyzator prawdopodobnie od zaliczenie pare razy jakieś przyjemnej dziury. czy ktoś już wymieniał i jaki koszt jednego amorka? Kolega straszy mnie że wymiana jednego to koszt ok 2 tyś?

Wymienial niestety- tyl padl mi po nieco ponad 100k km przebiegu- wylaly oba i wyzabkowalo opony. Okazyjna cena za jeden to 1500pln za sztuke. Zamiennikow brak.

 

Das szmelcwagen :(

 

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi z tyłu również wyząbkowało opony ale przez krzywe felgi:debil rozwaliłem jeszcze w dodatku łożyska, amorki na szczęście są ok oprócz przedniego. Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Zamiennikow brak.

Do tyłu są dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tyłu są dostępne.

W Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności