Skocz do zawartości
Gość m68

Problem z klimatyzacją w passacie b4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość m68

witam wszystkich użytkowników, jestem tu nowy))

mam problem z klimatronikiem w moim pasacie (b4 z 93r), mianowicie jak uruchamiam silnik to klima startuje powoli kilkakrotnie migając-wiem że to prawdopodobnie sygnalizuje awarię, ale klima w końcu się załącza , problem w tym, że startuje od -34 stopni, w miarę upływu czasu temperatura w końcu pokazuje tyle ile jest na prawdę, ale z reguły mija ok. 15-20 minut czasem nawet pół godziny, oczywiście przez ten czas klimatyzacja nie działa jak trzeba bo trudno żeby działała przy temp -34 na zewnątrz, byłem u mechanika, sprawdzili na komputerze - powiedzieli że czujnik temperatury-kazałem wymienić i po wymianie dalej to samo, podobno komputer nie pokazuje błędów, oni nie bardzo wiedzą co jest przyczyną - wszyscy, których pytałem mówią mi- wymień panel sterujący-no pewnie mogę wymienić i wejść w koszty, ale jak się znów okaże że to nie to, piszę o tym bo może ktoś miał podobny problem, może słyszał o czymś takim, proszę Was o pomoc, jeszcze jedno- teraz gdy były upały klima startowała od -4 stopni, i po dłuższej jeździe,a np. krótkim postoju (do około pół godziny) klimatyzacja załącza się od razu i pokazuje prawidłową temperaturę

pozdrawiam

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze myślisz :)jak wyświetlacz miga to masz jakieś błędy w klimatroniku i warto je odczytać za pomocą kombinacji wciśniętych przycisków na panelu klimatronika możesz to zrobić sam bez podłączania do kompa i wydawania kasy , natomiast co do pokazywania temperatury minusowej (też tak miałem) odpowiedzialny jest czujnik w atrapie zderzaka (strona pasażera) wcale nie musi być walnięty może dobrze nie kontaktować we wtyczce np. wpinając czujnik do wtyczki wysuwa sie kabelek ze wsuwką z owej wtyczce, więc najpierw odczytaj kody błędów a potem sprawdź dobrze tą wtyczkę,jeśli to nie pomoże będziemy myśleć dalej

 

poczytaj sobie w spisie tematów na temat klimatronika wentylacja i ogrzewanie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=16321&highlight=amortyzatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem tak - zmień mechanika który chciał Ci wymieniać panel. Zrób test climatronica i błędy sprawdź na forum, wpisując w wyszukiwarkę jego numer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość m68

dzięki Panowie za informacje pobawię się panelem i spróbuję zobaczyć może wyskoczą jakieś błędy, jeśli chodzi o czujnik temperatury to jak napisałem wymieniłem go i nic się nie zmieniło- ale nie wpadłem na to że może być coś nie tak z jego gniazdem albo kablami, dzięki raz jeszcze)))

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Climatronik w b4 ma 3 czujniki temperatury... Koniecznie spisz błędy climatronika, będzie wiadomo który wymienić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat, może ktoś z was zna tajemny sposób na kombinacje do diagnozy takiego typu climatronica.

Nadmieniam że w tematach o climatroniku które przejrzałem nie ma żadnego sposobu na takiego typa ;) jak mój

:rotfl:

clim.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób ja wyłączasz, jeżeli masz taki kaprys ?????

Nie widzę w tym panelu przycisku z napisem "OFF" !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niwdew, jest kombinacja klawiszy ale i tak ten tryb diagnostyczny nic tobie nie da, nie ma nigdzie listy kodów do tego typu klimy.

Poza tym pytasz już drugi raz o to samo, a ja odpowiadam drugi raz: tylko vag :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malarz66 _ wyłącza sie zmniejszając "wiatraki" aż sie wyłaczy :)

waldek40 - stare foto pamiętające czasy jak sie klima nie włączała automatycznie ;)

monter - myślałem że już rozkminiłeś jak sie uporać z tym "cfaniaczkiem" w tobie cała nadzieja:rotfl:

Pozdro all :on:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, moge poprosić o podpowiedź jak sprawdzić kody błędów klimatronik w passat b4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności