Skocz do zawartości
Jotes

Nie działa elektryczny podnośnik lewej tylnej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem jak w temacie. Pokwapiłem się, żeby dokładniej sprawdzić, co jest grane. Wykryłem, że z lewej strony nie ma prądu na czerwono-białym przewodzie wtyczki włącznika, a z prawej strony jest prąd. Zasiliłem więc ten przewód napięciem. Po włączeniu czy to opuszczania czy podnoszenia tej szyby słychać tylko, jak włącza się na chwilkę silniczek elektryczny, jakby na pusto, i nic się potem nie dzieje - szyba nie chce się opuszczać, a przy podnoszeniu nie słychać takiego charakterystycznego pyknięcia wyłącznika krańcowego jak w podnośniku szyby z drugiej strony. Jak myślicie, co może być przyczyną tego stanu rzeczy? Będę wdzięczny za wszelkie pomocne w tym temacie odpowiedzi. Prosiłbym też, jeśli ktoś z was posiada schemat elektryczny podnoszenia szyb w Passacie, o przesłanie go. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jotes >Mówisz i masz oto schemat instalacji el. szyb B4.Powodzenia.:)

 

b4elektryczneszyby1994jh3.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był uwalony w "rękawie" przewód masowy - brąz. Lutownica=działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem został już dawno rozwiązany. U mnie było podobnie jak u Ciebie, kuczlaw - kilka przewodów w rękawie gumowym l.t.d. było przerwanych. Po połączeniu ich podnośnik elektryczny szyby l.t.d. działa. Dzięki za radę. Pozdrawiam.

Edytowane przez Jotes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie działa podobnie tyle że szyba zjedzie jakiś 1mm i stoi słychać jakby chciał a nie mógł wie ktoś co jest grane? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi przez jakiśczas taka sama rzecz się działa - próbował podnosić lub opuszczać, bez skutku, ale ze słyszalnym cyknięciem, jakby silniczek się załączał i chciał podnieść.... niestety od listopada do teraz nie zostało to zrobione. Dziś już nic nie cyka i szyba całkowicie zamarła...

chodzi o szybę przednią pasażera.

A powieddzcie koledzy, ten rękaw, to dobrze kojarzę, że to jest to za co pociąga się drzwi zamykając je, w czym jest klawisz do unoszenia/opuszczania szyby?

Jak siętam dostać, żeby jakiś ewentualnych pastikowych zaczepów nie powyłamywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powieddzcie koledzy, ten rękaw, to dobrze kojarzę, że to jest to za co pociąga się drzwi zamykając je

 

ten gumowy rękaw jest w zgięciu drzwi. Jak je otworzysz to na pewno zobaczysz w nim właśnie idą przewody, o ile dobrze pamiętam przekręca sie go i można lekko ściągnąć, przerwane przewody to bolączka w tym modelu, u mnie raz naprawiałem po jakimś roku znowu padło, i zostawiłem bynajmniej się coorka nie bawi.

Edytowane przez vwiater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem :) (już);P spróbuje tym pomajtać jak będę manipulować szybą:D( tylko do góry, żeby przez przypadek nie otworzyć okna i go potem nie zamknę;)...

 

wydaje się jednak na moje laickie oko, że to będzie mechanizm....albo coś strzeliło, pękło, i rozwaliło się albo sam silniczek sie zajechał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja już znalazłem problem u mnie silniczek jeździł góra-dół a szyba zostawała zawsze zamknięta wypadły 2 plastikowe kołeczki rozpierające, te które mocowały szybę z podnośnikiem. Wystarczyło włożyć i wszystko gra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam podobny problem tylko że nie mogę opuścić żadnej szyby . Z dnia na dzień przestały działać . Słychać tylko charakterystyczne pyknięcie przy próbie opuszczenia szyby i tyle .

Proszę o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc

Podejrzewam, że dziale B5 szybciej uzyskasz pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności