Skocz do zawartości
Gość darkmaro

spryskiwacze ksenonów - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darkmaro

szukałem czegoś na ten temat ale nie znalazłem, tzn. znalazłem ale nic mi one nie pomogły a mianowicie mam następujący problem:

 

---> od jakiegoś czasu przestały mi działać spryskiwacze ksenonów, na początku myślałem, że to wina bezpiecznika, ale wszystkie były w porządku, następne co mi przyszło na myśl to może to że spaliła się pompka, okazało się, że jest dobra, sprawdziłem czy dochodzi napięcie na kablach i okazało się, że nie, rozebrałem skrzynkę bezpieczników, ale jest tam tyle tych kabli i wszystkiego, że nie wiem który to przewód, od pompki wychodzi czerwony zasilający i nie mam zielonego pojęcia gdzie on idzie, czy ktoś mógłby mi w tym jakoś pomóc, być może to nie wina przewodów, tylko jakiegoś styku czy coś? proszę o pomoc, gdyż auto stoi "rozebrane" w garażu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jescze miernikiem czy przewód ma przepływ prądu. Wykluczymy wtedy uszkodzenie kabla. Jeszcze co mi wpadło do łba to moze masz mało płynu w zbiorniczku. Wedy mi spryskiwacze xena nie działają a działają tylko te na szybe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź jescze miernikiem czy przewód ma przepływ prądu. Wykluczymy wtedy uszkodzenie kabla. Jeszcze co mi wpadło do łba to moze masz mało płynu w zbiorniczku. Wedy mi spryskiwacze xena nie działają a działają tylko te na szybe.

 

Michal.Enter Przeczytaj dokładnie to co kolega darkmaro napisał pompka nie działa , bo nie ma napięcia na zaciskach pompki.:)

 

To normalne przecież pompka sprysków jest umieszczona wyżej niż szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darkmaro
Sprawdź jescze miernikiem czy przewód ma przepływ prądu
no tak, tylko że wiem gdzie jest jego jeden koniec... a nie wiem gdzie jest drugi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak, tylko że wiem gdzie jest jego jeden koniec... a nie wiem gdzie jest drugi :/

 

darkmaro Sprawdź w/g poniższych schematów , może będą pomocne.Powodzenia.:)

 

J31 -przekaźnik częstotliwości pracy wycieraczek (377)w skrzynce z 13 przekaźnikami.

5 - połączenie śrubowe (30) na płycie przekaźników [ przewód 4,0 (ro)-{czerwony}]

80 - szyna A51 połączenie (56) w wiązce przewodów tablicy rozdzielczej [przewód 1,0 (ge)- {żółty}]

* interesujące Ciebie obwody do sprawdzenia.

 

silnikspryskwreflektorwly4.th.pngsilnikspryskwreflektorwbk4.th.pngsilnikspryskwreflektorwqu5.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J31 -przekaźnik częstotliwości pracy wycieraczek (377)w skrzynce z 13 przekaźnikami.

5

 

Nieee w żadnym wypadku 377 pod spryski nie pójdzie. Wiem, bo przerabiałem temat. Albo 603 jak ma tylko spryski albo 192 jak ma także czujnik deszczu. 377 nie mają opcji na spryskiwacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darkmaro

ok dzieki za pomoc dzisiaj jak tylko wrócę z pracy sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darkmaro

ok i już wszystko jasne, po pierwsze czego nigdzie się nie doczytałem, to to iż spryskiwacze działają(pompka dostaje napięcie) tylko i wyłącznie przy włączonych światłach, a druga sprawa to że na łączeniu kabla coś nie stykało(czerwony idzie od pompki i na lewym słupku jest łączenie z kablem czerwono-fioletowym(chyba - nie pamiętam dokładnie)) ale wszystko jest już ok i działa :) dziękuję wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę założyć spryskiwacze lamp, nie mam oryginalnych i z tym jest problem, ale nie oto tu chodzi. Mam też pompkę. Jak ją podłączyć, jakiś przekaźnik do tego użyć? Może jest gdzieś miejsce na oryginalny przekaźnik, a tak w ogóle jak to jest rozwiązane w oryginale. Chodzi o to, że pompka spryków lamp włączy się wtedy, jak są włączone światła mijania oraz załączy się z lekkim opóźnieniem w stosunku do pompki od sprysków szyby. Jak połączyć układ elekt. od świateł z zasilaniem pompki i jeszcze dodać opóźnienie. Prosiłbym o podpowiedzi, schematy, itp.. Prosiłbym w miarę proste wyjaśnienie i schematy - nie jestem elektronikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciek-s odpowiedź w poście 5. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maciek-s odpowiedź w poście 5. :)

 

Opis w takiej postaci i te schematy nie są dla mnie zrozumiałe. Czy mógłbyś to napisać tak, aby zrozumiał to ktoś kto nie jest w temacie schematów i oznaczeń elektrycznych? Ewentualnie narysować połączenie w prosty sposób, a skana dołączyć do postu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opis w takiej postaci i te schematy nie są dla mnie zrozumiałe. Czy mógłbyś to napisać tak, aby zrozumiał to ktoś kto nie jest w temacie schematów i oznaczeń elektrycznych? Ewentualnie narysować połączenie w prosty sposób, a skana dołączyć do postu?

 

Jeszcze nie widziałeś skomplikowanego schematu elektrycznego , skoro twierdzisz , że ten jest niezrozumiały.

Co chciał byś wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie widziałeś skomplikowanego schematu elektrycznego , skoro twierdzisz , że ten jest niezrozumiały.

Co chciał byś wiedzieć?

 

Widziałem różne schematy elektryczne i elektroniczne, nawet kiedyś potrafiłem coś z nich wyczytać, ale to było 10 lat temu. Ale do sprawy.

Jeśli zechciałbyś mi pomóc, to prosiłbym o opis w którym miejscu, w Pasku, znajdują się przekaźniki, w które miejsce wpiąć ewentualny przekaźnik i jaki, jeśli trzeba, kupić? W jakie miejsce trzeba wpiąć przewody, które pójdą do pompki? W jaki sposób uzyska się opóźnienie spryskiwaczy lamp względem spryskiwaczy szyby? I jak połączyć, aby spryski działały tylko przy zapolonych światłach? Może jakiś skan ręcznego rysunku tak, aby zwykły człowieczek zrozumiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak komuś z forumowiczów uda się odpowiedzieć na moje pytania i prośby - patrz moje posty powyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jednak komuś z forumowiczów uda się odpowiedzieć na moje pytania i prośby - patrz moje posty powyżej?

 

maciek-s nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi pisząc powyższe.W moim poście masz skan oryginalnej instalacji passka , te fragmenty oznaczone gwiazdką dotyczą instalacji sprysków reflektorów , na temat przekaźnika też się kolega Char wypowiedział,tablica z przekaźnikami też jest ,gdzie wyraźnie pisze n/t lokalizacji przekaźnika ( V - VI pole )Coś więcej trzeba?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrukuję cały wątek, prześledzę go dokładnie i jeśli będę miał jakieś wątpliwości to się odezwę. Na razie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja zrozumiałem maćkowi chodzi o to, gdzie fizycznie jest zamontowany przekaźnik itd itd - bardziej chodzi o miejsce zamontowania niż o sposób podłączenia - ale to tylko IMO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest to, o co po części mi chodziło. Jednak najpierw zrobię to, co napisałem wcześniej, a później będę pytał dalej.

 

z tego co ja zrozumiałem maćkowi chodzi o to, gdzie fizycznie jest zamontowany przekaźnik itd itd - bardziej chodzi o miejsce zamontowania niż o sposób podłączenia - ale to tylko IMO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tych dwóch schematów jednak nie łapię. Trzeci rysunek jest po niemiecku, też go nie rozumiem.

Moje pytania:

1. Gdzie w Pasku znajdę miejsce/a z przekaźnikami?

2. Jak oznaczony przekaźnik kupić i w które miejsce go wpiąć?

3. Skąd wyprowadzić dwa przewody do pompki sprysków lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Tych dwóch schematów jednak nie łapię. Trzeci rysunek jest po niemiecku, też go nie rozumiem.

Moje pytania:

1. Gdzie w Pasku znajdę miejsce/a z przekaźnikami?

2. Jak oznaczony przekaźnik kupić i w które miejsce go wpiąć?

3. Skąd wyprowadzić dwa przewody do pompki sprysków lamp?

 

maciek-s ; Jeśli w/g opisu z lokalizacją płyty( 13 ) przekaźników oraz rysunku ( podstawa V , VI ) nie możesz tego zlokalizować w swoim samochodzie , to lepiej wybierz się z tematem sprysków do jakiegoś elektryka samochodowego , bo sam nie dasz rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności