Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NikosWariat

też jestem tego zdania ale za tą cenę to starczy mu na 2/3 gratów o montażu nie wspomnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GoSiAcZeK

Witam. Posiadam passata 1,8 t 20v 1997r. i chcialabym mu zalozyc instalacje gazowa moglibyscie mi polecic jaka (myslalam nad BRC) i gdzie najlepiej i jaki byl by mniej-wiecej koszt. jestem z Trójmiasta , konkretnie z Gdyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dobrych gaziarzy w 3-City bardzo ciężko, przekonałem się o tym na własnej skórze. Jak chcesz koniecznie BRC (koszt to około 3300 zł)to ci to w Gdyni założą tu :

Auto-atut

ul. Wrocławska 93

81-557 Gdynia

58 668 57 77‎

 

Ja wybrałem Staga ale czy to był dobry wybór to już nie wiem, może gdybym trafił na prawdziwych gazowników a nie "druciarzy" to byłoby inaczej.

Powodzenia

Edytowane przez aswywiadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to w Gdyni założą i będziesz zadowolony:

Gafę strzeliłeś nie ma co.

No i jak tam,walczysz z gazem dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnego doswiadczenia postanowilem pare lat temu sam zalozyc sekwencje i do dzisiaj w kazdym swoim aucie robie to sam, gazownicy to druciarze wierca otwory na wkretki w kolektor bez jego wyjmowania i widzialem juz kilka aut a opolkami w kolektorze ktore silnik przemielił....

Obecnie zakladam sobie tylko STag-a (obecne auto S4 2.7 Biturbo) , jest bardzo prosty w ustawieniu i naprawde sie sprawdza. W czesniej w A4 1.8 zamontowalem BRC sequent ale nie bylem z niej zadowolony

 

Tak wiec do silnikow z grupy VAG polecam instalacje stag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem zapytanie do firmy montujacej instalacje i oto odpowiedz:

 

"Instalacja Agis OBD CAN do takiego samochodu kosztowalaby 3000 PLN.

w porownaniu do instalacji ktore Pan wymienil , to jesli chodzi o STAG-a to

naprawde nie ma co porownywac. Agis pod kazdym wzgledem przewyzsza

STAG-a.AGIS OBD CAN jest zbudowany na podzespolach renomowanej Firmy

Tomasetto wiec nie jest to nieznana instalacja.

Jesli chodzi o porownanie do BRC to mozna powiedziec ze sa bardzo podobne,

tylko AGIS ma mozliwosc podlaczenia do szyny CAN (czyli do komputera

samochodowego ) czego nie ma jeszcze w instalacjach BRC. Podlaczenie to daje

mozliwosc korekt on-line w trakcie pracy silnika ( np. komputer sam

skoryguje odchylenia w przypadku zatankowania paliwa gorszej jakosci)".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co się pytasz . W tym wątku padło tysiąc razy co powinno być.

Zamontuj Agis tylko nie zaglądaj tu jak będzie problem.

 

Nie stać cię na Landi to Stag. Koniec.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co montują ZENITA też nie mają reklamacji.Przeważnie właściciel auta jedzie do innego warsztatu i zmienia go na Staga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie nic nie zakladam bo jeszcze auta nie zmienilem.

Lubie sie orientowac przed czasem.

Za 10 lat pewnie bedziesz dalej mowil to samo, a trzeba byc otwartym na nowosci, bo nie wszystko co jest malo znane i tansze odrazu jest do dupy.

Nawet najlepszy Prince okazuje sie ze ma slabe punkty.

 

Co lepsze po przeprowadzonym wywiadzie czesc gazownikow uwaza Staga za duzo gorszy produkt od BRC.

 

 

co do Princa to się z tobą zgodzę a jak porównujesz BRC do Stag-a to nie masz racji a mianowicie wszysto pięknie do póki masz gwarancje ale jak ci coś padnie po gwarancji z BRC to musisz mieć dużą walizkę z kasą na podzespoły tej firmy wtryski+polski gaz=kłopot, czujnik temperatury jest dość awaryjny ;)

Poczytaj o LandiRenzo OMEGAS popytaj i napisz co ci powiedzieli ja twierdze że na dzień dzisiejszy nie ma lepszej instalacji na polskim rynku z tym że cena montażu też nie jest niska a co do Stag-a bardzo dobry produkt w stosunku do ceny oczywiście nie w kąplecie z valtekami i alaską dziwi mnie tylko fakt że taka konfiguracja wychodzi od producenta

Edytowane przez lysy777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa,każdy szanujący się "gazownik"chętnie wstawi BRC plug&drive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj o LandiRenzo OMEGAS popytaj i napisz co ci powiedzieli ja twierdze że na dzień dzisiejszy nie ma lepszej instalacji na polskim rynku z tym że cena montażu też nie jest niska a co do Stag-a bardzo dobry produkt w stosunku do ceny oczywiście nie w kąplecie z valtekami i alaską dziwi mnie tylko fakt że taka konfiguracja wychodzi od producenta

 

No wlasnie czytam od paru dni i o Landi Renzo i nic ciekawego nie moge znalezc bo .... sie nie psuja :).

Zywotnosc wtryskiwaczy chyba najlepsza. Jesli ktos mial jakis problem z instalka to tylko dlatego ze filtry stare, albo instalka byla niekompletna, tzn nie wszystkie elementy byly Landi.

Wybor jest prosty - lepiej dozbierac i miec spokoj. Landi Renzo (rules :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okolice Lubina, Legnicy ew Wrocławia

Czytalem ze we wrocku jest ktos dobry.

Poszukaj na forum lpg.info.pl.

 

A jesli chodzi o zestaw staga to powatrza sie czesto proponowany taki zestaw: Stag300/4 + eg200kw + magic jet / matrix hd544.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem dziś wtryskiwacze,szmatławce je***e wstawili mi chyba emulator OBDII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perwnie nie mogli poradzic sobie z "check", a dla Twojego wozu to nie wrozy nic dobrego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od około dwóch miesięcy jeżdżę passacikiem 1.8T, który był już zagazowany jak go kupiłem. Ma założonego STAG 300-4, reduktor KME oraz Valteki. Przejechałem nim już jakieś 2tys. km i w miarę to chodzi. Spalanie ok. 10 - 11 litrów w trasie i 12-13 w mieście.

Mam pytanko czy zmienilibyście coś w tej instalacji?

Mam jeszcze jeden problem, mam skrzynię tiptronic i gdy przyśpieszam na drugim biegu silnik idzie równo do około 3tys. obrotów po czym obroty spadają do około 2.5tys i potem ciągnie już równo.

Zaobserwowałem, że efekt ten jest większy jak jadę na gazie niż na benzynie. Czasem to samo dzieje się na trzecim biegu. Nie wiem czy to jest normalne w przypadku tiptronica?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Dodam jeszcze, że gaz był zakładany w firmie Cieszyn-gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
założonego STAG 300-4, reduktor KME oraz Valteki

Zapraszam na forum lpg.info.pl.

Wtryski mozna wymienic na MagicJety. Ale jesli te nie szwankuja to nie ruszaj.

 

 

EDIT:

po wzbogaceniu swojej wiedzy, Valteki tez sa OK :).

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem montażu instalacji LPG w swoim 1.8T, po lekturze forum widzę, że numerem 1 jest zestaw Stag300, EG200 i Magicjety lub Matrixy. Na www.lpg.info chłopaki twierdzą podobnie.Tylko, że w miom mieście na hasło EG200 tylko jeden gazownik wiedział o co chodzi :eek:. Montują te swoje valteki i twierdzą oczywiście że to będzie super działać.

 

Rozważam jeszcze montaż:

BRC Sequent24

BRC Plug&Drive

albo taki zestaw: Stag 4, reduktor Magic 3 (tłokowy), wtryskiwacze H2000 ( Keihin robiony w Korei), specyfikacja tutaj http://www.europegas.pl/?lang=pl&content=products

Co myślicie o tych instalkach w 1.8t?

Będę wdzięczny za wszystkie rady i sugestie.

Znacie może godny polecenia warsztat montujący LPG w Białymstoku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie zdarzylem zorientowac najmniej problemow i najwiecej zadowolenia w silniku 1,8T daje instalacja Landi Renzo Omegas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mac30

Ja mam Stag 300-4 ,EG150 on jest do 204 KM,(EG200 jest do 280KM chyba ze masz wirusa )i walteki czerwone 3 omy i to śmiga.Nigdy nie miałem problemu z wypadaniem cewek czy czekiem.Po 35 tyś pękła membrana w reduktorze i przepuszczał gaz na kolektor ssący przez wężyk podciśnienia.Po wymianie na nowy(na gwarancji)dalej śmiga.Wcześniej w Oplu miałem Stag 200 z waltekami reduktor nie pamiętam jaki i ponad 90 tyś zrobione i zero problemu.Ale oczywiście wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keihin dobra sprawa.Jeżeli BRC to tylko P&D

Nigdy nie miałem problemu z wypadaniem cewek czy czekiem.
A kolega to może ma emulator OBDII?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności