Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Coś wam powiem a'propos tankowania, co mi się przypomniało, kiedy przeczytałam post Marcina. Nie wiem na czym to polega, bo w sumie powinno być to zależne od butli a nie dystrybutora (chyba, że gaz jest inny...), ale mój chłopak zauważył, że jak tankuje na Litwie to mu więcej wchodzi do butli niż w Polsce. Przez to na początku myśleliśmy, że gaz litewski jest lepszy, bo tankowaliśmy na Litwie więcej niż wchodziło potem do pustej butli w PL- spalanie było pozornie niższe. Potem właśnie okazało się, że na Litwie wchodzi więcej gazu do butli. Nie wiem jak to możliwe, ale on to sprawdzał kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz jaki masz sensor wskazania LPG na wielozaworze. Do staga często montują WPG. Jest tam możliwość ustawienia 3 pozycji. W większości takich przypadków wystarczy obrócić odrobinę sensor i skraca się lub wydłuża wskazanie rezerwy.
Jeszcze samemu moze zrobic autoadaptacje (czy jakos tak) wskaznika pojemnosci, bez ingerencji w sterownik LPG. Wystarczy przy tankowaniu przytrzymac centralke. Wszystko napisane jest w instrukcji dostepnej na stronie AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potem właśnie okazało się, że na Litwie wchodzi więcej gazu do butli. Nie wiem jak to możliwe, ale on to sprawdzał kilka razy.

Po prostu dystrybutory mają wyższe ciśnienie tankowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich

mam zamiar wstawic gaz do swojego paska 1,8t 150km AWT2003 , jaki komplet gazowy bylby odpowiedni do Turbo , chciabym wstawic lepszy gaz aby nie miec problemow .Czy duza roznica jest w mocy na gazie , czy jakbym chipowal zle by wspolpracowal z gazem czy chip ma jakis negatywnym wplyw ?Co mozecie poradzic .Dzieki z gory

Polecamy udać się do producenta,albo Alex na Kleosinie,albo AC 27 Lipca.Reszta to papraki,nie mający pojęcia o montażu instalacji w turbo.Sczególnie taki Czarek i jego kompan Łukasz,mieli wspólny warsztat na Dziesięcinach.Mistrzowie emulatorów(specdrut).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze podpowiedzialbys jaki zestaw moze znasz cos lepszego

LadniRenzo, Prins ;) Jak się zdecydujesz na wtryski hana to zakładaj niebieskie, tym bardziej, że wspomniałeś coś o chipsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze ze Ty masz z gazem paska 1.8t czuc roznice na gazie ? jesli nie to chip nie bedzie mi potrzebny, taki komplet co piszesz jak cenowo ?

 

Kolego ja mam taki zestaw w swoim 1.8T w serii 3 miesiące temu wyszlo 165KM

sterownik STAG 4+

Wtryskiwacze pojedyncze Hana 2000 zielone

Reduktor AC R-01

Filtr FL-02

Zbiornik w koło 650x270 - 72l

Wlew gazu pod klapką obok PB

Przewody Faro13

Wielozawór tomasetto

 

Schludny montaż, osoba montująca bardzo rzeczowa, regulacja gazu podczas jazdy.

Rok temu płaciłem 2900zł. Po niecałym roku zwrot kosztów instalacji.

 

Na gaz przechodzi bardzo płynnie, gdyby nie kontrolka od gazu nie wiedziałbym na czym jade. Co do mocy, wógóle nie czuć różnicy.

Co do przełączania z rana - dedykowana temperatura 30C taka jest ustawiona - przy obecnych temperaturach przejście na gaz nastepuje bardzo szybko.

Butla w kole 72l, jak pisałem wcześniej, minimalnie 2,5cm wystaje.

 

 

Podstawa to rzeczowy gaziarz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek to dramat. Czy leci z nami moderator ??

Loguje się młodzież i zamiast użyć szukajki , to lepiej kolejny pościk.

Może przylepić na początku pozbieraną wiedzę na temat 1.8T i zamknąć ten bałagan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek to dramat. Czy leci z nami moderator ??

Loguje się młodzież i zamiast użyć szukajki , to lepiej kolejny pościk.

Może przylepić na początku pozbieraną wiedzę na temat 1.8T i zamknąć ten bałagan

 

Ja śmigam dieslem, więc Wiesz jak to jest--gaz do zapalniczek :lol

Wywaliłem ponad 20stron śmieci a jeśli Masz ochotę i znasz się na LPG to zrób TUTORIAL

i wrzucimy go jako post nr1 ;)

Temat powinien zostać otwarty do dyskusji a posty raportować i my już wiemy, co z takimi zrobić ;)

 

Jeśli coś jeszcze nadaje się do śmietnika, to jakiś spec od gazu zaraportuje posty (to je na biegu usunę)

pozdr.Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek to dramat. Czy leci z nami moderator ??
Zawsze mozesz zgloscic danego posta do raportu - wykrzyknik w trojkacie po lewej stronie ;)

 

 

Co do Staga i hany, to czy podczas przejscia LPG->Pb (nie odwrotnie), gdy silnik ma temp. w zakresie 30-55C to czy zarzuci wam lekko obrotami, tak jakby kazdy wtrysk Pb za pozno podal palifko.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestaw: Stag 4 .Reduktor:KME GOLD.Wtryskiwacza gazu barracuda cena 2800zl co sadzicie o tym komplecie? do 1.8t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy taki zestaw: Stag 4 .reduktor:kme gold.wtryskiwacza gazu barracuda cena 2800zl co sadzicie o tym komplecie? Do 1.8t
.ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprzedałem mojego passata b5 110km AFN i chciałbym kupic b5 FL cały czas zastanawiam się nad silnikiem. 1,8T fajny ale tylko gaz do niego, znacie kogoś w okolicach Wrocławia, Leszna, Rawicza kto robi to porządnie i fachowo? Mieszkam na pograniczu wlkp i Dolnego Śląska.

Edytowane przez adis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znacie kogoś w okolicach Wrocławia, Leszna, Rawicza kto robi to porządnie i fachowo? Mieszkam na pograniczu wlkp i Dolnego Śląska.
Wejdz na forum o lpg i tam masz temat o zakladach nie/polecanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Ja stanąłem przed dylematem.Zakładać czy nie?W mojej okolicy zakłady zakładające lpg nie maja zbyt dobrej opinii ale troche pojeździłem,podzwoniłem i sytuacja wyglada tak:

- Instalacja Lovato (nie wiem na jakich gratach) cena 2300,nie sciągaja kolektora więc raczej odpada

Drugi zakład zaproponował:

sterownik stag 300 premium

Wtryskiwacze pojedyncze Hana 2000 zielone

Reduktor KME Gold

Filtr FL-02

Zbiornik w koło ale dokladnie nie wiem jaki

Przewody Faro 8

Wielozawór tomasetto

Plusem jest to że ściągaja kolektor ale cena zaporowa,dokładnie 3680zł:dupablada

 

Orientowałem sie też w dalszej okolicy w tym wypadku Lublin i tam u Pana Adama Rogowskiego mamy:

 

 

sterownik STAG (dokladnie nie wiem jaki)

Wtryskiwacze pojedyncze Hana 2000 zielone

Reduktor AC R-01

Filtr FL-02

Zbiornik w koło

Przewody Faro13

Wielozawór tomasetto

Kolektor zdejmowany do wiercenia a cena to 3500zł

 

Co o tym myślicie? Bo ja rozglądam się dalej...

Edytowane przez KubaS1888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W mojej okolicy

Tzn??

Orientowałem sie też w dalszej okolicy w tym wypadku Lublin i tam u Pana Adama Rogowskiego mamy:
Co o tym myślicie? Bo ja rozglądam się dalej...

Co do ceny to Adam do najtańszych nie należy, ale robi to całkiem dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie sciągaja kolektora więc raczej odpada
Ostatnio w jednym zakladzie powiedzieli mi, ze nie sciagaja bo cisnieniem wydmuc***a na zewnatrz opilki w trakcie wiercenia.
cena to 3500zł
A myslalem, ze to ja drogo placilem za taki sam zestaw ;)

 

 

Zbiornik w koło
Proponuje ci wsadzic 60l lub nawet ok 70l zbiornik po delikatnych przerobkach wnetrza bagaznika.

Mam 55l i mnie wkurza czestsze jezdzenie na stacje niz jak mialem diesla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i Ja stanąłem przed dylematem.Zakładać czy nie?W mojej okolicy zakłady zakładające lpg nie maja zbyt dobrej opinii ale troche pojeździłem,podzwoniłem i sytuacja wyglada tak:

- Instalacja Lovato (nie wiem na jakich gratach) cena 2300,nie sciągaja kolektora więc raczej odpada

Drugi zakład zaproponował:

sterownik stag 300 premium

Wtryskiwacze pojedyncze Hana 2000 zielone

Reduktor KME Gold

Filtr FL-02

Zbiornik w koło ale dokladnie nie wiem jaki

Przewody Faro 8

Wielozawór tomasetto

Plusem jest to że ściągaja kolektor ale cena zaporowa,dokładnie 3680zł:dupablada

 

Orientowałem sie też w dalszej okolicy w tym wypadku Lublin i tam u Pana Adama Rogowskiego mamy:

 

 

sterownik STAG (dokladnie nie wiem jaki)

Wtryskiwacze pojedyncze Hana 2000 zielone

Reduktor AC R-01

Filtr FL-02

Zbiornik w koło

Przewody Faro13

Wielozawór tomasetto

Kolektor zdejmowany do wiercenia a cena to 3500zł

 

Co o tym myślicie? Bo ja rozglądam się dalej...

 

Cytuje całość bo pisze z telefonu, wybaczcie, stary nie wiem gdzie znalazłeś gaziarza ale chyba koleś urwał się z księżyca, ja do vr6 zakladalem staga 300 za niecałe 2000zl, tez zdejmowal kolektor do wiercenia a instalacja działa jak marzenie. Teraz gazowalem u niego Camry 2007 (instalacja ze smarowaniem) i cena nie przekroczyła 2500zl. Widzę, ze jesteś z lubelskiego, daj znać a mogę się zapytać o cenę (gaziarz z Puław) ;)

Edytowane przez therage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz graty za te 2500. Cena to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności