Skocz do zawartości
Gość sfaragdas

Montaż Klimatyzacji manualnej w aucie bez klimy.

Rekomendowane odpowiedzi

w zasadzie już kupiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dDomel

Witam,

 

Inaugurując moją obecność na forum ;) chciałbym zadać pytanie o klimatyzację, którego jak widzę nikt jeszcze tutaj nie zadał.

 

Mianowicie, jak wygląda sprawa montażu klimy z benzyniaka do diesla? (1.6 TD, pełna mechanika - silnik SB). Czy w ogóle była taka wersja wyposażenia?

 

Podejrzewam że główne różnice będą w wiązce elektrycznej. Amand(a) pisze również o alternatorze przy liście elementów. Czy alternator jest inny w przypadku samochodu z klimatyzacją?

 

Pokrótce, chodzi tu o sens zakupu instalacji z benzyniaka. Wspomniana wyżej klima za 400 zł (co prawda już nieaktualna) była do benzyniaka, jest też inna za 1100 zł również z 2.0 - szkoda byłoby potem jeszcze musieć dokupować elementy za drugie tyle, o ile w ogóle da się to wszystko w miarę prosto spasować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety ktoś mnie ubiegł i z klimy nici :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość enanthate
Mianowicie, jak wygląda sprawa montażu klimy z benzyniaka do diesla? (1.6 TD, pełna mechanika - silnik SB). Czy w ogóle była taka wersja wyposażenia?

 

Podejrzewam że główne różnice będą w wiązce elektrycznej. Amand(a) pisze również o alternatorze przy liście elementów. Czy alternator jest inny w przypadku samochodu z klimatyzacją?

 

Pokrótce, chodzi tu o sens zakupu instalacji z benzyniaka. Wspomniana wyżej klima za 400 zł (co prawda już nieaktualna) była do benzyniaka, jest też inna za 1100 zł również z 2.0 - szkoda byłoby potem jeszcze musieć dokupować elementy za drugie tyle, o ile w ogóle da się to wszystko w miarę prosto spasować...

Mógłby ktoś "wtajemniczony" odpowiedzieć na powyższe pytanie? Mnie też temat interesuje... Niebawem chciałbym zabrać się za instalację klimatyzacji w Passacie 1.9 TD (AAZ)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BuLi!

Witam,

 

Nie chciałem zakładać nowego tematu, dlatego pisze to tutaj.

 

Mam pytanie czy istnieje w ogóle możliwość założenia klimy do Pasata B5 r99?

Może to głupie pytanie ale jestem nowym nabywcą B5 i jedyny mankament w mojej wersji to to że nie ma klimy:( jeżeli by ktoś wiedział dokładnie jakie części trzeba kupić proszę o info a i jak kupię potrzebne części to w jakimś warsztacie zamontują mi klime???

 

Pozdro

 

znalazłem takie coś na allegro http://www.allegro.pl/item425065271_passat_b5_rok_1997_klima.html

 

czy ta klima będzie pasowała do mojego B5?

Edytowane przez BuLi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Nie chciałem zakładać nowego tematu, dlatego pisze to tutaj.

 

Mam pytanie czy istnieje w ogóle możliwość założenia klimy do Pasata B5 r99?

Może to głupie pytanie ale jestem nowym nabywcą B5 i jedyny mankament w mojej wersji to to że nie ma klimy:( jeżeli by ktoś wiedział dokładnie jakie części trzeba kupić proszę o info a i jak kupię potrzebne części to w jakimś warsztacie zamontują mi klime???

 

Pozdro

 

znalazłem takie coś na allegro http://www.allegro.pl/item425065271_passat_b5_rok_1997_klima.html

 

czy ta klima będzie pasowała do mojego B5?

Jeśli od 3B to będzie pasować , pracy przed Tobą bardzo dużo - najgorszy będzie demontaż deski.A zagadką będzie , czy jest sprawna, ale o tym się przekonasz po złożeniu całości.Powodzenia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

idzie lato wiec temat sie chyba odswierza ;-)

 

dopisalem do poczatku wiec zapraszam do letury ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem w trakcji montażu i..

4.1 robimy 3 otwory w przegrodzie silnika mamy komfort taki ze mata piankowo bitumiczna ma juz nacięcia na zdemontowanie kawałków i wykonanie w tych miejscach otworów (fotki jutro)

 

u mnie nie było zaznaczonych miejsc na otwory, więc chyba nie we wszystkich wersjach tak jest.

 

4.2 Demontujemy matę robimy otwory po lewej na ujście wody, po prawej na górze na kable po prawej na dole na węże ciśnieniowe

można precyzyjnjej o tym otworze na odpływ?

otwór na kable? Jakie kable (do czego) przechodzą przez blache/przegrodę?

4.3 Przeciągamy węże klimy do środka od strony komory silnika (wpierw zdemontować dolot do silnika jeśli jest taka potrzeba)

węże klimy do środka? nie kumam

 

4.8 Przykręcamy węże klimatyzacji, montujemy rurkę odpływu wody z parownika

trzeba jakiś dodatkowy wężyk naciągnąć na "spust" w obudowie czy "spust" wychodzi bezpośrednio na zewnątrz?

gdzie wychodzi odpływ - w komorze silnika czy od spodu tunelu (podłogi)?

 

Dodane 16.03.2009 23:00

Metodą "na macanta" domacałem się gdzie powinien wychodzić odpływ skroplin - dolna cześć przegrody silnikowej z użyciem wężyka

Miałem dosyć duże problemy z włożeniem obudowy parownika (i wentylatora) - niezbędne okazało się częściowe zdemontowanie elementów nawiewu na nogi kierowcy i pasażera (całość). Ponadto musiałem w dwóch miejscach przyciąć/obciąć matę/piankę wygłuszającą - w miejscu gdzie przychodzi podciśnieniowy siłownik klapy obiegu powietrza, oraz w samym narożniku obudowy klapy zmiany obiegu powietrza.

jutro cd.

Edytowane przez Amanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

- odplyw robisz tak... przymierzasz parownik i masz z niego odplyw wody wiec robisz z lekkim spadem do komory silnika i tam na ziemie sobie kapie ;-)

 

- kable jakie kable, a no takie ktore ida do przekaznikow pod maske i do kompa o info ze klima jest... kable maja isc z wnetrza kabiny do komory silnika... ;-)

 

- tak weze z klimy do srodka do parownika ;-)

 

- odplyw patrz wyzej ;-)

 

ja nic nie montowalem ale za to troche kombinowalem jak to zalozyc i udalo sie bez demontazu, oczywiscie ze troche trzeba poskubac tej piankoizolacji ze scianki zeby to zalozyc chyba pisalem o tym... ;-)

 

jak cos to pisz... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- odplyw robisz tak... przymierzasz parownik i masz z niego odplyw wody wiec robisz z lekkim spadem do komory silnika i tam na ziemie sobie kapie ;-)

 

to już obczaiłem (ale dopuki nie przymierzy się całości, po wycięciu otworów w przegrodzie na rurki parownika i śruby mocujące, trudno dokładnie wywnioskować co i gdzie)

 

- kable jakie kable, a no takie które ida do przekaźników pod maskę i do kompa o info ze klima jest... kable maja isc z wnętrza kabiny do komory silnika... ;-)

Może w moim B3 jest inaczej, bo kable wychodzą z okolic skrzynki bezpiecznikowej do komory silnikowej (z lewej strony samochodu, na wysokości zbiorniczka od płynu chłodzącego) i tam już są rozprowadzane do odpowiednich miejsc, więc na kable nie muszę nic wiercić (wykorzystuje istniejące przepusty).

 

- tak weze z klimy do srodka do parownika ;-)

???

U mnie rurki parownika wystawają w komorze silnikowej, więc węże tam przykręcam

Edytowane przez Amanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

to moze ja mialem chinska wersje klimy ;-) bo ja zakladalem weze od parownika w srodku od dolu, kable z prawej bo inaczej bylo za krotko... a osuszacz w lewym nadkolu... moze u Ciebie ma byc w prawym??

pozdro ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

Dobra to może ja inaczej.

Kupiłem pasiora rok temu ,wcześniej poprzedni własciciel ( mój znajomy ) przywalił hak gościowi n aświatłach i chłodnice obie poszły w mak. a że nie miał kasy,załozył tylko chłodnice zwykłą a od klimy już nie.Cała instalacja jest i to wszystko ładnie działało jeszcze półtora roku temu.

Pytanie mam zatem nastepujące, czy jak dołoze chłodnicę i pojade na napełnienie to to będzie działać, czy należy przeprowadzić jeszcze jakieś pozostałe czynności? jakieś czyszczenia, płukania ?

Ile kosztuje napełnienie klimy w B3?ktoś mi kiedyś mówił,że chorendane pieniądze, bo to jakiś stary czynnik jest ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję to w 1992 r dokonana została zmiana czynnika oraz typu samej sprężarki. Więc jeżeli masz napęd alternatora i sprężarki na szeroki wielorowkowy pasek masz układ przystosowany do czynnika R134 (tego nowszego) więc problemu raczej nie powinno być z napełnieniem (wg informacji z forum masz rocznik 1993).

 

Moim zdaniem w Twoim przypadku do wymiany na pewno osuszacz, może płukanie układu. Ale najlepiej podjedź do specjalisty i nich to on oceni co trzeba zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

Według VIN lipiec 93,wszystko na szerokim pasku siedzi.

 

Ok,dzięki za info.Czyli znaczy,że koszt wcale nie będzie tak wielki jak się bałem ;) bo chłodnice od klimy mam...A osuszacz musze nowy kupić ? Czy jakąś używkę ?na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile się orientuję to w 1992 r dokonana została zmiana czynnika oraz typu samej sprężarki

 

91 juz były na nowy czynnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A osuszacz musze nowy kupić ? Czy jakąś używkę ?na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

Osobiście zalecałbym nowy, w końcu toto ma wchłaniać ew. wilgoć w układzie, a jeżeli kupisz używkę to czort wie gdzie toto leżało, ile toto ma lat i ile już nałapało się tej wilgoci (chyba nie jest to "regenerowalne")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

Łoki , dzięki za podpowiedzi, punkcik poleciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy klimatronic z vr6 podejdzie do 1z? ile jest rodzaji kompresorow? Duzo jest roboty z zalozeniem tego do auta co nie mialo klimy? Robil ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien bez problemu "podejść" - jedyne co to może być inne to mocowanie sprężarki i alternatora (nie znam obu silników). Reszta jak w tym temacie od początku.

Sprężarki w modelach B4 były chyba jeden typ (który występuje także w modelach B3 od połowy 1991).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy klimatronic z vr6 podejdzie do 1z?

Nie pasuje sprężarka, mocowanie, chłodnica, obudowa wentylatorów, chłodnica wody chyba też jest inna w wersji z klimą, reszta plug&play

Sprężarki w modelach B4 były chyba jeden typ

były 2 rodzaje, do 4cyl i do 6cyl

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności