Skocz do zawartości
Gość sfaragdas

Montaż Klimatyzacji manualnej w aucie bez klimy.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale masz chłodnicę szeroką na maxa - 720x380?

Z króćcami z prawej strony samochodu?

Masz wspomagania?

Obudowa termostatu jest skierowana wylotem w lewą stronę samochodu?

Kolanko i co dalej - jaki wąż (nr kat)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnicę mam największą, króćce po prawej, wspomaganie mam. Na wyjściu z obudowy termostatu mam kolanko, tak jak na tym rysunku. Skierowane jest do przodu i lekko do góry, ma wycięcie które pozwala na zamontowanie tylko w takiej pozycji.

n190032.png

im000043.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, ale... Ty nie masz klimy :D

 

Poza tym

Chłodnicę mam największą,

Chyba nie, masz chyba 630x380, a więc nie najwiekszą

Edytowane przez Amanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych, którzy mają dostęp do dokumentacji VW, czy klima z G60 podejdzie do silnika 2E ? jakie są ewentualne różnice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK chyba domacałem się - muszę mieć inną chłodnicę z króćcami z drugiej strony (z lewej strony samochodu (i oczywiście węże do tego), albo ... obrócić posiadaną "do góry nogami" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w VR6 owszem były króćce po lewej, ale w rzędówkach zawsze po prawej, obojętnie czy z klimą czy bez. Załatw sobie to kolanko i wtedy zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i kolanko i obudowę termostatu do kolanka i... kicha

 

Musi być chłodnica 3A0 121 253 C(od 93r) lub 357 121 251 B(do 93r)

 

chlodnica.th.jpg

Edytowane przez Amanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klimę manual w ABSie rok produkcji auta sierpień 1993 r. zrobić Ci zdjęcie albo co? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne - jak możesz strzel fotki!

Jakbyś mógł też podać nr węży byłoby super.

Edytowane przez Amanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy przy g60 jest jakaś różnica w stosunku do 2E przy montażu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa silnika na 100% nie pasuje, koło pasowe może być inne, ale to w razie czego można wymienić

chodziło mi o łapę kompresora

Edytowane przez ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam B4 z '94 i mam klime chyba z B3, jak coś to jutro cykne fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witanko!

Dołącze się do waszej dyskusji o zainstalowaniu klimy.Postanowiłem zamontowac Climatronic u siebie.wiec zaczalem sie rozgladac za klima kompletna ale nic na oku w tym czasie nie bylo.A ze jestem takim mechanikiem jakim jestem a lubie w tym sie grzebac pokupywalem wszysko co nalezalo miec.Okazalo sie w trakcie montazu ze nie mam czujnika naslonecznienia a to nie mam przekaznika a to wlasnie rurki do skraplania sie wody,a to czegos tam,lacznie miesiac ja zakladalem ale zachulala,nie poddalem sie.napelnienie kosztowalo mnie 180 zlociszy ze sprawdzeniem szczelnosci i jestem caly happy.

Jedno co moge doradzic nowym posiadaczom klimy- Kupujcie cala klime od jednego auta jesli chodzi o te podstawowe rzeczy czyli chlodnica klimy,osuszacz,sprezarke, lape do sprezarki,klime i panel,pozostale elementy mozna podokupywac oddzielnie

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedno co moge doradzic nowym posiadaczom klimy- Kupujcie cala klime od jednego auta jesli chodzi o te podstawowe rzeczy czyli chlodnica klimy,osuszacz,sprezarke, lape do sprezarki,klime i panel,pozostale elementy mozna podokupywac oddzielnie

Można można, problem pojawia się gdy potrzebujesz auta na codzień i nie możesz zostawić rozgrzebanego bo brakuje jakiejś rurki albo spinki :) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam obiecane fotki?

 

Na razie

obrócić posiadaną "do góry nogami"
- jak powiedział tak zrobił.:D

Obróciłem chłodnicę - większego problemu nie ma (trochę z mocowaniem), jedyne co to muszę przedłużyć przewodu od czujnika temperatury/załączenia wentylatorów

Teraz prawdopodobnie potrzebuję węży górny 3A0 121 101F i dolny 3A0 121 051 G

TU są fotki węzy (takie maja być?), ale byłoby lepiej widzieć to zamontowane w samochodzie.

 

np Nie wiem po co i w którym miejscu jest element 32 (i dalsze) na poniższym rysunku

klima.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, ale wydaje mi się że jak jest oryginalnie zamontowana klima,

to chłodnica jest z innym wyjściem. Nie założysz na to węża, tylko musi być ten króciec.

Jeśli masz normalne wyjścia na węże, to jest Ci ten króciec niepotrzebny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie może głupie ale nie znam sie na tym powiedzcie mi gdzie sa bezpieczniki od klimy w pasku b3 93r bo nie załacza mi sie kompresor tylko wentylator chodzi i wogule sie nie swieci ten przycisk od właczania klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie mam pytanie może głupie ale nie znam sie na tym powiedzcie mi gdzie sa bezpieczniki od klimy w pasku b3 93r bo nie załacza mi sie kompresor tylko wentylator chodzi i wogule sie nie swieci ten przycisk od właczania klimy

 

a czynnik masz tak w ogóle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam B4 z '94 i mam klime chyba z B3, jak coś to jutro cykne fotki.
Ja mam klimę manual w ABSie rok produkcji auta sierpień 1993 r. zrobić Ci zdjęcie albo co?

Niestety, nie doczekałem się :(

 

Kupiłem węże do jakiegoś diesla z B4 (chyba od silnika AAZ) - chyba będą pasować (na razie tylko przymierzałem). Górny bez problemu, natomiast dolny chyba też, tylko będę musiał zamontować inny króciec/obudowę termostatu i razem z nim króciec/kolanko (które wcześniej z niewiedzy już kupiłem :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie mam czynnik bo nabijałem bo mi troche uciekło bo mam chłodnice zgnita i musze ja wymienic ale ona chodziła a teraz juz wogule nie paca tylko wentylator chodzi a pompa sie nie załacza gdzie jest jakis bezpiecznik od tego może ktoś coś doradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności