Skocz do zawartości
Gość sfaragdas

Montaż Klimatyzacji manualnej w aucie bez klimy.

Rekomendowane odpowiedzi

To jest sam parownik z dmuchawą.

Nie wiem w ogóle gdzie Ty chciałbyś to wstawić?!

Nie lepiej oryginalną klimę założyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jako, że nie warto zaśmiecać forum podłączę się pod ten wątek.

 

1. Od którego roku w passatach wprowadzono czynnik R134a?

( gdzieś czytałem, że od września 92' był nowy czynnik ale proszę o potwierdzenie )

 

2. Passat z którego wyciągam graty najprawdopodobniej był napełniany czynnikiem R12. Czy będę mógł napełnić tą klimę czynnikiem R134a?

 

Jeśli nie to czy jak kupię sprężarkę z B4 to będą pasować rurki z klimy z B3 ?

I czy muszę wymieniać coś jeszcze prócz sprężarki ?

 

3. U mnie mam pasek klinowy. Zaś w passacie z którego wyciągam graty jest pasek wielorowkowy. Czy wystarczy, że podmienię koło pasowe na wale i alternatorze oraz pompie wody, czy mają one jakieś inne mocowania ?

 

4. Czy w budowie silnika się coś zmieniło między rokiem 89 a 93? Pytam gdyż nie wiem czy do mojego silnika podjedzie mocowanie z nowszego passata.

Pozdrawiam i liczę na naprawdę szybką odpowiedź gdyż jutro lub pojutrze jadę wymontować klimę z B3

Edytowane przez przemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Od którego roku w passatach wprowadzono czynnik R134a?

( gdzieś czytałem, że od września 92' był nowy czynnik ale proszę o potwierdzenie )

Gdzieś wtedy.

 

2. Passat z którego wyciągam graty najprawdopodobniej był napełniany czynnikiem R12. Czy będę mógł napełnić tą klimę czynnikiem R134a?

Czytaj kilka postów wyżej.

 

Jeśli nie to czy jak kupię sprężarkę z B4 to będą pasować rurki z klimy z B3 ?

Zależy jaką sprężarkę wyciągasz. Czy węże przykręcane pojedyńczo czy razem.

 

 

3. U mnie mam pasek klinowy. Zaś w passacie z którego wyciągam graty jest pasek wielorowkowy. Czy wystarczy, że podmienię koło pasowe na wale i alternatorze oraz pompie wody, czy mają one jakieś inne mocowania ?

Czytaj parę postów wyżej.

 

 

4. Czy w budowie silnika się coś zmieniło między rokiem 89 a 93? Pytam gdyż nie wiem czy do mojego silnika podjedzie mocowanie z nowszego passata.

Pozdrawiam i liczę na naprawdę szybką odpowiedź gdyż jutro lub pojutrze jadę wymontować klimę z B3

Jeśli chodzi o mocowanie to w budowie silnika nic się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie wymienia starego na nowy a nowy na stary takie czasy

 

tu takie cen porównanie

 

http://www.wszystkodlawarsztatu.pl/#/katalog/1,0,wyposazenie_warsztatow,scr_dFC/WWWWW,WWWWW,WW0054/

 

R1234YF

 

Kosztuje kosmos jest toksyczny i po co powstał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie bo zgłupiałem. Przy montowaniu klimatyzacji muszę wymienić oba schowki pasażera, tj. górny i tą dolną półkę? Do tej pory myślałem że rozchodzi się tylko o tą dolną półkę właśnie, kupiłem na allegro krótszą wersję pod klimę. W weekend zamontowałem tunel nawiewu od klimy i tak patrząc to nie ma teraz miejsca w desce na górny schowek, więc logika podpowiada że też powinien być inny. Nigdzie jednak nie znalazłem informacji o nim, wszędzie jak piszą o schowku pod klimę to piszą o dolnej półce, na alledrogo również sprzedają tą dolną półkę pod hasłem "schowek pod klimatyzację" i teraz już nic nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górny też jest inny. Mniejszy i mniej pojemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. W takim razie będę polował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę będę zakładał climatronic do mojej B-czwórki. W związku z tym, iż dawcą był ABF potrzebowałem łapy kompresora i przewodów chłodnicy. ETKA na temat łapy dla alternatora 120 amperowgo wypluwała numer 028903139T - jak się po wielu bojach w poszukiwaniu takiego numerku, to cały zestaw łącznie z napinaczem ma takie oznaczenie, a nie sama łapa.

łapa.jpg

W związku z tym mam pytanie czy właściwym numerem łapy będzie np.

028903143AB (wyjęta z B4 kolegi) ? Jeszcze jedno pytanko (może mało po kolei, ale stawiam je) - spojrzałem wczoraj na moją łapę w samochodzie bez jakiejkolwiek klimy i okazało się, że ma dwoje uszu - wydaje się, że na kompresor. Czy mogę zostawić dotychczasową łapę?

 

IMG_20160318_155849.jpg

Edytowane przez bekaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie (mam nadzieję, że ktoś odpowie ;-) ) - czy dolny wąż chłodnicy, to ten sam jak w wersji bez klimatyzacji (357121051K)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie - mam nadzieję, że ktoś pomoże - czy w przypadku Climatronica czujnik

na przewodzie gumowym przy nagrzewnicy może zostać zastosowany zamiennie - tak jak na dołączonym zrzucie:

251919501D i 251919369

W ETCE napisane jest, że ten drugi jest stosowany przy dodatkowej pompie płynu chłodzącego - czy chodzi o ogrzewanie postojowe?

Pierwszy czujnik wedle informacji w ETCE przekazuje inf. o temperaturze na liczniki - i tutaj mam pytanie, po co drugi sygnał

jeśli czujnik przekazujący temp. na liczniki jest zamontowany w 4-pinowym czujniku na króćcu z przodu silnika (1Z) ?

Zrzut ekranu Deepin_20180309155649.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bekazNie mogą być zamiennie, bo jeden to przełącznik termiczny, a drugi czujnik (co masz zresztą opisane).

Dodatkowa pompa była stosowana w VR6 i AAZ (ale tylko z fabrycznym hakiem, klimatyzacją lub wyposażeniem na "gorące" klimaty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek - to forum to TY! Dzięki za całą pomoc - jest nieoceniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności