Skocz do zawartości
sznikers23

Poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od pewnego czasu zauważyłem, że delikatnie ubywa mi płynu w zbiorniczku od płynu hamulcowego. Pytanie co może być tego przyczyną i gdzie szukać ewentualnych wycieków?

Drugie pytanie to takie, czy wpływ na poziom płynu w zbiorniczku może mieć ustawienie auta na parkingu (różne skosy) i to że może więcej płynu być w serwie od hamulców (okrągły element na podszybiu), kiedy auto np. stoi wyżej silnikiem a niżej bagażnikiem na parkingu?

Proszę o rady. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdź jak będziesz parkował na równej nawierzchni.

- jeżeli uzupełniasz płyn to trzeba poszukać wycieku ??? przyczyn może być kilka;

 

- wyciek z układu hamulcowego,

- nieszczelne cylinderki,

- nieszczelna pompa sprzęgła jak masz hydrauliczne,

- nieszczelny wysprzęglik

 

miałem podobny problem bo miałem delikatny wyciek z cylinderka w tylnym prawym kole jak wymieniłem cylinderek wszystko jest teraz OK !

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hagi35

zobacz np czy któryś zacisk nie jest mokry, czasmi jest tak ze cieknie tylko z jednego kola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno, czy gdybym np. nieopatrznie przeoczył drastyczne ubycie płynu, to czy da mi znać o tym kontrolka na tablicy rozdzielczej? Widzę, że przy zbiorniczku u góry doprowadzona jest elektryka. Jakie będę objawy tego, że jednak coś jest nie tak: są hamulce i nagle ich nie ma, czy stopniowo ich moc by ubywała?

Czyli rozumiem, że bez zdjęcia kół od środka w kanale nic nie uda mi się sprawdzić?

 

//dodaj opis swojego samochodu w podpisie w profilu - jedrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyciek będzie znaczący to powinieneś zobaczyć bez zdejmowania kół - przy delikatnym wycieku możesz tego nie zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubytki płynu są minimalne, na dobrą sprawę niezauważalne sprawdzając dzień w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zdejmij koła i posprawdzaj bo może się niedługo okazać że dodatkowo będziesz musiał wymienić również łożysko w kole bo płyn jest żrący i jak się dostanie na piastę to będzie po łożysku- ja na szczęście zdążyłem w porę ze zlikwidowaniem wycieku.

 

I dodaj opis swojego auteczka (jak radzi jedrus) - bo nie wiemy z jakim modelem mamy do czynienia - sorry nie zdążyłem zauważyć :643:

 

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Sprawdz przewody z instalacji hamulcowej,jezeli gdziekolwiek znajdziesz rdze moze to byc przyczyna ubywajacego plynu (niestety rdzewieja :614: ) Zwroc uwage na przewody elastyczne,przynajmniej u mnie jeden pekal!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: czy istnieje taka ewentualność, że np. gdy auto stoi na delikatnych nierównościach drogi to płyn ze zbiorniczka płynu hamulcowego znika do serwa hamulca (przelewa się), czy taką ewentualność należy definitywnie wykluczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taką ewentualność należy definitywnie wykluczyć

Moim zdaniem Sam trafnie odpowiedziałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktos wie jak wyeliminowac wyciek płynu hamulcowego ze sprzegła(cieknie ze skrzyni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienic wysprzeglik nie wiem jak u ciebie ale sa montowane na walku skrzyni i trzeba skrzynie wyciagnac lub na zewnatrz w gornej czesci skrzyni gdzie wymiana jest dziecinnie prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to za zbytnio sie na takich rzeczach nie znam ale wiem ze w górnej czesci skrzyni jest cos w rodzaju pompki ale pewnie po takim opisie nie da sie zbytnio ocenic czy da rade to wymienic nie wyciagajac skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli tam jest wyciek to musisz go wymienic i bez wyciagania skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wymienisz siłownik sprzęgła bez wyjmowania skrzyni....nówka sztuka nie jest droga...należy tylko pamiętać aby przed odkręceniem wysprzęglika najpierw odkręcić przewód doprowadzający płyn....troszkę z niego wyleci płynu ale kałuży nie będzie...

Przykręcasz nowy , mocujesz przewód i odpowietrzasz ukła...są dwa odpowietrzniki, takie same jak na zaciskach przy kołach ...jeden na siłowniku który wymienisz drugi na pompce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w b4 jest tylko jeden na siłowniku. Ja jak miałem wyciek to kupiłem za ok 5 zł zestaw naprawczy i naprawiłem siłownik z powodzeniem. Niestety radość długo nie trwała bo jak siłownik utrzymywał ciśnienie to poszła pompka sprzęgła. I tu znowu poszedł zestaw naprawczy za ok 6 zł i teraz jest już wsio ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności