Skocz do zawartości
demondi

[Narzędzia] Dobre klucze do śrub

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrekp2507

A moze macie jakieś opinie o marce Powerbosh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja miałem komplecik Mannesmann (taki jak ten http://www.allegro.pl/item388755231_zestaw_kluczy_94_el_mannesmann_gratis_kurier.html) i baaardzo chwaliłem sobie długie nasadki, oraz grzechotkę posiadającą fajne mocowanie nasadek z blokadą.(aby zdjąć nasadkę trzeba było nacisnąć "spust" )

Mam dokładnie taki sam zestaw - dostałem w prezencie - przyjechał z DE. Grzebię co nieco przy passku i jestem bardzo zadowolony z tych kluczy :ok:

Podobne zestawy można kupić taniej

http://www.allegro.pl/item383450676_zestaw_kluczy_94el_allround_produkcji_mannesmann.html

ale nie mogę Ci zagwarantować jakości tamtych marek - nie miałem z nimi do czynienia, mannesmann był niezniszczalny, przy nakrętce 22mm ciągnąłem z 1,5m rurą - urwała się śruba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

made in china :D a grzechotka taka sama jak te co leżą w wielkich koszach w tesco za 9.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając narzędzia na allegro natknąłem się na profi klucze dynamometryczne mannessman 10-210Nm za 113 zł :D typowe chiny, widać na fotce

statyz.jpg

 

oryginał wygląda tak

41tn3gemgol.jpg

i kosztuje ok 250 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od ok 5 lat używam takiego podobnego zestawu do tego:

http://www.allegro.pl/item631697318_jonnesway_zestaw_25_czesci_1_2_do_32_mm_f_v.html

Elementy te same, tylko u mnie grzechotka była czarna z pomarańczowym napisem. (możliwe, że starszy model) Rączka gumowa co prawda spadła (co akurat czasem się przydaje jak trzeba zwiększyć ramie klucza), ale nigdy mnie te klucze nie zawiodły, a wiele śrub już nimi ukręciłem. Klucze naprawdę solidne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem z 3 lata temu zestaw kluczy nasadowych firmy Lopden Line. Dwie grzechotki ramie itp itd w sumie 94 częsci Za cenę ponad 270 zł dostałem jeszcze komplet oczkowych wygiętych. Polecam naprawde dobry sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąc dalej temat kluczy dynamometrycznych, byłem niedawno w sklepie z narzędziami i porównałem sobie klucz dynamometryczny yato i "bass Polska"... otóż te klucze są IDENTYCZNE, jedyne co różni oba produkty to logo :D sprzedawca mówił że ani jedne ani drugie nie wracają na gwarancji, przy czym klucz bass jest tańszy o 40 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuje poszukać w kluczach firmy CHROME-VANADIUM. Mam zestaw nasadek i klucz do kół i powiem że można w te klucze młotami walić i robić co tylko się chce więc moge polecić.

 

 

a to nie przypadkiem nazwa stopu z jakiego sa wykonane klucze? :P

 

 

 

do amatorki mozesz kupic NEO tools, Yato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to nie przypadkiem nazwa stopu z jakiego sa wykonane klucze?

 

 

 

do amatorki mozesz kupic NEO tools, Yato.

 

dokladnie to stal chromowo wanadowa

 

a co do neo lub yato - mysle ze warto kupic ale trzeba pamietac ze:

 

neo = lepsza wersja topex

yato = lepsza wersja toya

 

topex, toya itp to wszystko co lezy w koszach w praktikerze i innych marketach czyli totalna kaszana ktorej nie warto kupowac nawet do amatorki. ja mam blokade psychiczna na te produkty :) i nawet nie kupuje "profesionalnych" wersji tych firm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam proxxon :) w przeciwienswie do np neo to bity nie wypadaja :P i jest system z przyciskiem do zwalniania nasadek itp czyli mozna machac kluczem i nic nie odpadnie, poza tym grzechotki maja wieksze lozyska :) i wytrzymuja naprawde wiele :D jest tez sporo lepszych firm ale cena juz drastycznie wzrasta :( a proxxon jeszcze ma w miare przystepna cene ;) tylko nie w castoramie ani innym wielkim markecie budowlanym gdzie zdzieraja bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasadkę neo mam jedną - 17 - rozmiar który najbardziej dostaje po dupie i póki co się nie poddaje. A kosztowała chyba 6 zł :P także mogę polecić. Yato mam bity spline, pokrętło 50cm które także wiele przeszło - te są godne polecenia, i kilka pierdołek typu oczkowy itd - też twarde. Ale np. ściągacz do drążków (widełki) poległ w starciu z układem kierowniczym passata :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do narzędzi to polecam ja osobiście tak :

Facom

Förch

Stanley niekoniecznie, dawniej był dobry teraz się popsuł, i lecą już na reputacji.

Z tym że to nie są tanie narzędzia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę do tego, choć kompletnie z innej beczki. W poprzednim samochodzie miałem problem zapiekających się śrub po każdym sezonie jak przychodziła pora zmiany opon. Połamałem na tych śrubach najróżniejsze markowe i niemarkowe klucze, w sumie ponad 10 sztuk i nawet jeden pneumatyczny kopnął w kalendarz ;).

Kiedyś przez przypadek (w potrzebie) kupiłem klucz "Noname" na stacji BP za 30 zł z czterema nasadkami, byłem aż zdziwiony jego wytrzymałością, nie udało mi się go połamać. Od tamtej pory używam już tylko jednego klucza :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś namiar na takie klucze ??

trzyma G28 w golfinie.

g28a.th.jpg

dzięki za info.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to nakretka M6 na klucz 10.

Mozna go dokupic w sklepie z narzedziami, ja ostatnio taki kupilem z firmy Yato.

 

Tu je masz w ofercie.

http://www.yato.pl/brand_yato.phtml?page=products&cat_category_id=917

Edytowane przez Kresek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukaj pod nazwą: spline

... tak już wiem.

docelowo szukam samych nasadek i znalazłem już, a odpowiednikiem "spline" są też nasadki dwunastokątne (to tak "po Polsku ;)), wygląda tak samo i raczej też sobie poradzi z takimi śrubami, tym bardziej, że potrzebuję dokładnie taką.

:)

Dzięki za info.

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności