Skocz do zawartości
demondi

[Narzędzia] Dobre klucze do śrub

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (ATJ)
    Rok prod: 2000

NeoTools albo Magnusson może nie tanie ale jedne 25 lat gwarancji a drugie dożywotnio.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 2.5 TDI V6 180KM 4x4
    Rok prod: 2004

Corona to kompromis pomiędzy ceną a jakością. Mam taki zestaw imbusy torxy i spline od nich i dają radę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2002
    Corona to kompromis pomiędzy ceną a jakością. Mam taki zestaw imbusy torxy i spline od nich i dają radę.

Klucze mają być do domu do własnego użytku, sporadycznie. Ale też chodzi o to żeby były coś warte. Zastanawiam się między Corona i Yato. Jonnesway też pewnie dobre ale już droższe od Corony i Yato.

Corona i Yato też są dostępne ze stali S2 więc powinny być dobre.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 2.5 TDI V6 180KM 4x4
    Rok prod: 2004

Używam i tego i tego, Corona dosyć dużo przechodzi i wytrzymuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB)

Podłącze się z pytaniem czy warto brać ten - http://allegro.pl/nasadka-do-filtra-oleju-74-14-vw-opel-mercedes-tdi-i6767540652.html czy lepiej dorzucić grosza do czegoś solidniejszego? Ma ktoś doświadczenie z tą nasadką ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3B) 1.8 20V 125KM (ADR)
    Rok prod: 1998

Dobry klucz taśmowy i masz uniwersalny do każdego samochodu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX)
    Rok prod: 2001

W passacie tdi taśmowy jest średnio użyteczny. Za mało miejsca wokół. Taka nasadka wydaje sie być idealna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dobry klucz taśmowy i masz uniwersalny do każdego samochodu.

Pasio jeszcze parę lat pojeździ więc wolę mieć dedykowany mu klucz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2002

Jakie klucze Płasko oczkowe z grzechotka polecacie? Ciekawe są klucze Sata 12szt zestaw.

Ktoś ma, używa i może coś powiedzieć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 2.0 115KM (AZM)

Mam już  w domu wszystkie narzędzia i myślę o zakupie klucza dynamometrycznego tylko nie wiem jaki kupić szczególnie chodzi mi o zakres nastawów .

Używał go będę tylko raczej do sam osobowych czy do motoru. 

Na stronie sklepu widzę klika typów i nie wiem jaki byłby dla mnie odpowiedni.

https://www.etedar.pl/towar/klucz-dynamometryczny-12-42-210-nm-761-7549-7950-7953-7954-7955-7956/

https://www.etedar.pl/towar/klucz-dynamometryczny-12-42-210-nm-761-7549-7950-7953-7954-7955-7956-7957-8071/

https://www.etedar.pl/towar/klucz-dynamometryczny-12-42-210-nm-761-7549-7950-7953-7954-7955-7956-7957/

https://www.etedar.pl/towar/klucz-dynamometryczny-12-42-210-nm-760/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3B) 1.6 101KM (ARM)
    Rok prod: 1999

Kolego, mniemam, że maszyn budowlanych raczej nie będziesz rozbierał i naprawiał (no chyba że) więc nie będzie Ci potrzebny klucz z przedziałem do ponad 300Nm. Ja osobiście używam już dawno zakupiony klucz MANNESMAN 0 - 210 Nm i używam go również przy maszynach rolniczych. Z takim zakresem spokojnie wystarczy Tobie do auta jak i do motocykla. Bardziej powinieneś się skupić na niższych wartościach klucza, bo czasem trzeba coś dokręcić momentem 30Nm i wtedy klucz z większymi wartościami staje się bezużyteczny. Ja osobiście jak muszę dokręcić coś powyżej 200 Nm to się bierze 2 m rury zakłada na klucz i jeszcze się nie zdarzyło żeby coś puściło. Podsumowując ten z drugiego linka co podałeś będzie dla Ciebie w sam raz. JONNESWEY to dobra marka polecam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B7 2.0 TDI 140KM (CFFB)
    Rok prod: 2011

@VWMarcin a powiedz mi jak z dokładnością tego klucza mannesmann. Bo słyszałem, że im większy zakres tym klucz mniej dokładny. A taki właśnie klucz 10-210 Nm by mnie interesował. Bo kurde zakres idealny i do motoru i auta...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taki klucz to tylko do tych mniej ważnych śrub. Jak bym kręcił w silniku  uszczelki albo krytycznie komponenty to bym kupił klucze  5-35 i 30 -120. 

10 - 210 to już nie taka precyzja 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: CC 2.0 TDI 177KM DSG 4x4
    Rok prod: 2014

Miałem zrobić zdjęcia kluczy, których używam. Jeden  jest " dokładny" drugi "roboczy". Dokładny w niskim zakresie, drugi od wartości granicznej min do maks. Dokładny 5-50 Nm, drugi 50-200 Nm. Obydwa średniej JAKOŚCI, chyba vorel. Służą głównie do moich hobbystycznych zajawek =motór i samodzielne naprawy samochodu. Np dokręcanie alusów właściwym momentem lub tylne koło w koHANCE. Oh kapitan Morgan sprowadził mnie na manowce. 

Czizas. Nawet nie pamiętam, że brałem udział w tej dyskusji. 

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 2.0 115KM (AZM)

Mam teraz niezły mętlik bo jeśli potrzeba 2 klucze dokładny i roboczy to za 1 klucz  np Yonnesway mogę kupić 2 Corona, Mannesmann czy Vorel.

Fakt klucz będzie na użytek  hobbistyczny. 

Używam kluczy   Yonnesway-a nasadki, bity ,śrubokręty i  płaskooczkowe,

Coval płaskooczkowe

oraz bity oraz wkrętaki Beta i nigdy się nie zawiodłem. Przez ponad 10 lat urwałem 2 bity yonnesway i 3 zgubiłem.

Nie lubię kupować tanio bo czasem trzeba potem znowu inwestować, ale ponad 450 zeta za 2 klucze to sporo...Nie wiem może kupię dokładny klucz 

np.: 

https://www.etedar.pl/towar/klucz-dynamometryczny-12-42-210-nm-761-7549-7950-7953-7954-7955/

a roboczy

https://www.etedar.pl/towar/klucz-dynamometryczny-12-28-210-nm-758/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3B) 1.6 101KM (ARM)
    Rok prod: 1999

Kolego ja używam swojego klucza już kilka lat i sporo nim dokręcałem i nadal dokręcam i z naprawianymi maszynami nic złego się nie dzieje. Jest tylko podstawowa zasada żeby klucz trzymał parametry, to po każdej robocie trzeba go popuścić do zera, a jak będzie leżał ze ściśnięta sprężyną to wiadomo że po jakimś czasie ona siądzie.

Oprócz tego wcześniej wspomnianego Mannesman'a używam jeszcze innych kluczy dynamometrycznych starej polskiej produkcji firmy z Krakowa z lat 80-tych, coś takiego: ten mniejszy 100 - 200 Nm ten większy 440 - 580 Nm.

20180520_193716.jpg

20180520_193753.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta