Skocz do zawartości
zwkrz

Przycisk pod lewą nogą w automacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie/Panie kto wie do czego jest jakiś przycisk pokryty gumą w górnej części podrórki pod nogę w automacie ??? - lewa strona oczywiście. W sobotę go "odkryłem" w związku z czyszczeniem turbinki. Jest on usytuowany tuz nad czubkiem buta i ma ochronę - wybrzuszenie, aby noga nie najechała na niego przypadkiem :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niczego takiego nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam niczego takiego nie mam...

 

 

kurczę zaczyna mnie to coraz bardziej zastanawiac "co to" ????

Jest to napewno fabryczna robota, bo ma, tak jak pisałem, fabryczne wybrzuszenie aby tego specjalnie nie nacisnąć :rolleyes: ale to się "naciska", bo pod gumą czuć ( palcem albo czubkiem buta ) ten włącznik czy cóś tam .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McKuch

a moze Kolego wcisniesz ten "przycisk" i zobaczysz co sie bedzie dzialo. Miejmy nadzieje ze nic zlego sie nie stanie..pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze Kolego wcisniesz ten "przycisk" i zobaczysz co sie bedzie dzialo. Miejmy nadzieje ze nic zlego sie nie stanie..pozdrawiam

 

... przy włączonym zapłonie się boję, bo bez odpalania jak wcisnąłem to poczułem mrowienie :D

 

a tak poważnie nikt tego nie ma w wozie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tam żadnego wyłącznika nie ma, tylko jakieś złączki, tudzież kawałek zaślepki jakiejś. Rozbierz sobie podłogę i będziesz wiedział. Równie dobrze może to być elegancko zrobione odcięcie zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McKuch

Albo np wlacznik oswietlenia w obszarze nog kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja nie mam tekiego przycisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka w załączeniu tego "czegoś"

Ten czerwony przewód to jest zasilanie do tyłu do wzmacniacza i nie mylić go że on coś ma wspólnego z tym "czymś". Germaniec zostawił te kable po sobie od zestawu muzyczno-wiejskiego i one tak sobie idą :600:

DSCF2972.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byl to wylacznik wzbudzenia od wzmacniacza? poki nie zdejmiesz to sie nie dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kass

stawiałbym na pozostałość po starym odcięciu zapłonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McKuch

Poszukalem troche w "papierach" i wg mnie na 99.9% nie jest to przycisk fabryczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukalem troche w "papierach" i wg mnie na 99.9% nie jest to przycisk fabryczny

 

 

... dzięki, czyli następny "badziew" .... Juz przy silniku wyrzuciłem niedawno - moduł tuningowy zwiększający "MOC" :636: a teraz znowu "to".

Zastanawiam się co jeszcze się znajdzie:!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to jest wylącznik zderzeniowy.:confused:

Ja kiedyś w fordzie mialem coś takiego,działa to na zasadzie,że podczas stłuczki odłącza zasilanie i dopływ paliwa.

W instrukcji bylo napisane że możę wyskoczyć nawet na wiekszych wybojach,więc poprostu trzeba wcisnąć i jazda dalej.

Ale wydaje mi się ze w takim razie powinien być montowany w każdym passku a nie tylko w wybranych modelach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może to jest wylącznik zderzeniowy.:confused:

Ja kiedyś w fordzie mialem coś takiego,działa to na zasadzie,że podczas stłuczki odłącza zasilanie i dopływ paliwa.

W instrukcji bylo napisane że możę wyskoczyć nawet na wiekszych wybojach,więc poprostu trzeba wcisnąć i jazda dalej.

Ale wydaje mi się ze w takim razie powinien być montowany w każdym passku a nie tylko w wybranych modelach.

 

Pozdrawiam

 

hmm, dzięki. Ja zobacze "to" jak będę czyścił silniczki od klimy i spojrzę jak i gdzie idą kable. Napisze od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zwkrz wciśnij go przy odpalonym silniku i nic nie pękaj - świat do odważnych należy. A z drugiej strony co ci się może stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij i nie pękaj;) Może to jest jakiś rodzaj guzika napadowego, lub jak już wcześniej pisali koledzy odcięcie zapłonu. Bez sensu jest proszenie o jakieś propozycje "co to może być" naciśniesz i będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prywatne uwagi proszę przesyłać na PW, a własne fantazje umieszczać w dziale OT.

 

Można miło i spokojnie wymieniać własne opinie? można, więc po co te niepotrzebne słowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego zwkrz wciśnij go przy odpalonym silniku i nic nie pękaj - świat do odważnych należy. A z drugiej strony co ci się może stać.

 

... ja go już od razu próbowałem włączyć ( i tak i tak, ale nic, nawet spryskiwacze się nie uruchomiły ) tylko cały czas myślałem, że to jest fabrycznie zamontowane :confused: i ktoś z was wie do czego to służy. Tak jak pisałem, podczas czyszczenia silniczków klimy zainteresuję się tym bardziej i napiszę później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

Jeśli samochód był jako taxa lub policja to radiostacja/telefon mama takie samo coś u siebie - podłaczyłem pod to antynapad - ale jak się zapomnę to mam jajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności