Skocz do zawartości
Majcin

Włącznik awaryjnych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko. Czy u Was w passatkach świeci włącznik awaryjnych??? Jak tak czy da się tą diode wymienić??? u mnie nie podświetla przy włączonych światłach:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wlaczeniu swiatel wylacznik swieci sie na czerwono, jesli jest wlaczony to miga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do wymiany samej diody to nie ma zadnego problemu, kupujesz diode przewlekana i wlutowujesz w uklad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak migają awryjne to miga ale przy włączonych światłach nie świeci. Kupię i jakos wlutuję tylko teraz od rana do nocki pracuje i sklepy pozamykane:( . A czy jest jej jakieś oznaczenie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majcin, z tego co kojarze teraz to passat ( nie pamietam ktory model ) nie mial podswietlanej kontrolki awaryjnych i jest to defekt ale moge sie mylic :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mosak

Sb i 3BG mialy ten sam modul awaryjnych, jak masz je wlaczone to mruga w rytm kierunkow, jak sa wylaczony i wlaczysz postojowki to podswietla ja na czerwono, tylko nie przesadz z ta dioda, zeby nie razilo, kup zwykla diode takie po 40gr a nie LED bo w okularach musialbys jezdzic:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. ja mam tak jak Ty też mi nie świeci przy włączonych światłach, już zresztą kiedyś ktoś poruszył ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mosak

wydaje mi sie ,ze moze to byc wina tych przepiec w instalce (padajace co chwila swiatla mijaia, oswietlenie LED tablicy itd...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracając do tematu już mam świecący trójkącik awaryjnych :cwaniak:

a koledzy chyba nie zauważli, że włącza im się po włączeniu zapołonu :krzeslem::]. Zaobserowwałem taką sytuację w kilku paskach. Krótki test z nowym przełącznikiem - nie świeci :zalamany: . Zaczęło się grzebanie przy kostce, przelutowanie kabelka w inne miejsce i wszystko gra :hurra: . Teraz nie pamiętam którego gdzie zobacze to dam znać :] .

 

Acha i jak próbówką sprawdzałem to na desce rozdzielczej pojawiła mi się zielona kontrolka < 1 > chyba jakaś taka. Tylko co to jest czyżby do przyczepki ????? :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Acha i jak próbówką sprawdzałem to na desce rozdzielczej pojawiła mi się zielona kontrolka < 1 > chyba jakaś taka. Tylko co to jest czyżby do przyczepki ????? :wstyd:

Ten przełącznik ma dwie wersje, dla auta z hakiem i bez. Pewnie masz tą pierwszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że ja haka nie mam i nie widzać,aby był

 

 

ale już świeci i jest git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po wymianie wyłącznika nie działa podświetlenie trzeba przełożyć przewody. Miałem ten sam problem i nie dawało mi to spokoju ale dziś się zaparłem i zrobiłem. Z pinu 4 wtyczki do włącznika wypinamy przewód. W jego miejsce wpinamy przewód zmostkowany z pinem 6. I podświetlenie działa po włączeniu zapłonu. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo odgrzeję temat.

U mnie do pinu 4 w kostce awaryjnych idzie tylko kabel niebieski ,taki troszkę grubszy. Hak mam fabryczny. Podświetlenia po zapłonie jak i po włączeniu postojówek nie było. Dodałem kabelek łączący kabel niebiesko-szary z grzanych siedzeń do pinu 4 w awaryjnych. Podświetlenie pojawiło się przy włączeniu postojówek ale wtedy zaczyna się świecić w zegarach kontrolka od kierunkowskazów przyczepy. To samo się dzieje jak podpiołem się do niebiesko-szarego we wtyczce od grzania tylnej szyby.

Idzie jakoś wyłączyć tą kontrolkę, czy tylko pomoże wydłubanie z licznika ???

273201047_2320270594771758_4600293068138210623_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności