Skocz do zawartości
Gość Humer

Doświadczenia po chipowaniu 105 KM w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze, nie pytałem chłopaków o to... zostawiłem im auto wymienili pompki + mod i póki co,latam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy chipował Leona 1.9 TDi 105koni w Compsporcie. Wynik to 146koni. Jeździ i nie narzeka, nic się nie dzieje. Ponoć bardzo podatny na modyfikacje jest ten silnik. Inny znajomy robił Octavie w goduli ale tam przy 150konikach dosyć dymił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chipowałem u Rogalottiego zdrową 1.9 105KM (fabrycznie 122KM) na 150/350Nm i lata rewelacyjnie, nie kopci bo ma DPF. Ale to prawda, że te silniki są podatne (oczywiście na zmianę mapy, a nie jakieś rezystory z e-beja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury to sam piszesz. Jak zrobisz ponad 10 nowych aut i będziesz ich używał po 150 tys to mozemy pogadać.

Silniki 140 VW to szaj który jest tak awaryjny ze za przeproszeniem Fiata się nie zdarza może Ładzie.

 

Dlatego każde podniesienie mocy 2,0 140 jest obarczone dużym ryzykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego szukałem 1.9 bez dpfu :P , jest głośny brakuje 6tego biegu lecz do jazdy na co dzień do 150km/h daje radę

 

BTW

350Nm??? słyszałem iż dwumas nie wytrzymuje i ludzie skręcali na 320nm

 

Ważne aby nie przeginać na 1 biegu - który służy tylko do ruszania, dopiero od 2jki kręcić...

 

U mnie w ogóle nie dymi...wszystko jest kwestią programu... no i pewnie stanu pompowtrysków...

Edytowane przez Tequil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
350Nm??? słyszałem iż dwumas nie wytrzymuje i ludzie skręcali na 320nm

 

Auto jest normalnie użytkowane i dwumas jak dzwon (po programie przejechane ok 60kkm, ale tak jak pisałem, z głową).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skorzytam z opcji podniesienia mocy w moim pasku we wrześniu, ale z tego co sie orientowałem, u znanych tunerów - bezpieczny program dla BXE 105KM to w granicach 130-140 koni ale właśnie max 320Nm dla sprzęgła - bo ono w serii żywotne nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja się troszkę wtrące. mam paska na CR 170 KM z DSG po 20 000 km zrobiłem zmianę programu silnika w Compsporcie. Przy bardzo bezpiecznym programie wyszlo 197 KM i 390 Nm. Od zmiany programu zrobilem ponad 40 000 km w 6 miesięcy i absolutnie nic sie nie dziej z autem zlego. Zdecydowalem sie na zmiane calego programu gdyz pozwala to troche wymodelowac przebieg mocy i momentu - po zmianie auto bylo nie do poznania, dynamika, elastycznosc zauwazalnie lepsza. A spalanie.... jesli nie depczesz minimalnie mniejsze.

 

moj pasek jest jednym z pierwszych egzemplarzy z CR i na poczatku nikt w polsce z tunerow (mam na mysli master's tuning i compsport bo to I liga) nie chcial tego robic bo nie mieli oprogramowania.

 

jesli jest to robione z glowa i przez fachowcow to nie ma sie czego bac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam za wskazowki.:)

Pasek ma 143tys przebiegu, jest to kwestia do rozpatrzenia narazie sie zastanawiam. Compsport lub master tuning-wiem slyszałem . Niestety w okolicach Rybnika firm tuningujacych:confused: nie znajdziesz jeśli o to Ci chodzi. Natomiast pytam Was o zdanie bo kolega miał Seata Leona 1.9 150KM Top Sport i chipowal go w master tuning.

Wyszło po chipie 1.9 196PS i 405Nm.;)

Niezły wynik, ale szczerze to lepiej sie deptało w serii autko zbierało sie juz nbieco ponad 1500obr./min, a po chipie ciągnoł od 2500 i do 5200 szło mu deptać bez problemu.

Nie robiło to az takiego wrażenia jak na prawie 200kucy.

 

Dlatego mam nieco obawy ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

compsport pomimo ze ma siedzibe w bielsu bialej robi programy w gliwicach w siedzibie elpros na ul tarnogorskiej bodajze gdyz tam korzystaja z hamowni. Mysle ze warto podjechac i porozmawiac, moga bardzo dobrze zrobic przebieg momentu tak zebys byl zadowolony.

jesli chcesz to moge Ci przeslac moje wykresy na maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mariusho" jeśli mozesz to podeslij mi swoje wykresy :) na [email protected]

 

---------- Post added at 18:11 ---------- Previous post was at 18:10 ----------

 

---------- Post added at 00:32 ---------- Previous post was at 18:11 ----------

 

dzięki mariusz za -maila :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam1.9tdi z 105 podnieśli mi do 130

powiedzieli mi że tak jest bezpiecznie i nie niszczy to silnika dali mi nawet 2 lata gwarancji po podkręceniu silnika to zupełnie inne auto bardziej dynamiczne i super przyspisza . W warsztacie mówili że będzie nawet trochę mniej palił tego nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zombi gdzie i za ile robiłeś program, że dali ci 2 lata gwarancji ?????? i niby na co - silnik? bo raczej nie na sprzęgło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ku przestrodze.... niestety mnie to dopadło...

http://www.racingforum.pl/index.php?...pic=74735&st=0

Przebrnąłem kolego przez cały temat. Bardzo Ci współczuję awarii. Szczerze powiem, że ja bym się nie odważył podnieść moc silnika o prawie 50%. 20-30% brzmi dla mnie rozsądnie. Pisałem już wcześniej, że miałem do czynienia z tym samym silnikiem co Ty poprawionym na 137KM. Od programu silnik przejechał 100 000km i nic. Zalewany świeżym MOTUL-em co 10tyś i wcale nie oszczędzany. Oczywiście to co miał pod maską wykorzystywane było dopiero po rozgrzaniu silnika do 90st. a po ostrej jeździe chłodzony co najmniej minutę. Myślę, że te 20-30% to jest ta rezerwa, którą zostawia sobie producent "na wszelki wypadek" i że można się jej w miarę bezpiecznie pozbyć. Ale 50% na pewno nie było przez producenta w żadnych obliczeniach brane pod uwagę.

Ja ze swoim AWXem pojechałem na Mineralną do MR Motors i powiedziałem panu Witkowi, że ma być bezpiecznie i do codziennej jazdy (czytaj: bezawaryjnie). Rezultatem było podniesienie mocy o 20% a momentu o niewiele ponad 10% (wliczając w to gifty).

Generalnie chipa wszystkim polecam ale do tematu trzeba podejść z rozsądkiem. Jak się mimo ostrzeżeń powie tunerowi, że ma być najmocniejszy pasek w okolicy to będzie - "Naś klient - Naś pan".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ja się nie upierałem aby było 150KM, miało być bezpiecznie... wyszło chlopakom 150 i 320NM to zaufałem iż to bezpiecznie dla tych silników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ciebie kolego nie osądzam. Mówię tylko, że mi wzrost o 50% dałby do myślenia (politechnika robi swoje ;-) ). Ale ostrzeżenie ze strony tunera powinno się było pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu teraz dopiero do mnie doszło iż 150KM i 320NM to za duzo na ten silnik... przeglądam właśnie wykresy innych tdi i tak mnie zastanawia dlaczego mam max moment Nm już przy 2000obr. może za agresywny soft? Na innych wykresach TDI max moment zaczyna sie od 2300 w większości osiągany jest od 2500-3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie nisko bardzo. U mnie jest przy 2500. Trudno tu osądzić czyja to wina. Z jednej strony soft zwiększający moc o prawie 50% z drugiej kwestia sposobu użytkowania a z trzeciej możliwa zwykła usterka techniczna związana z normalnym zużyciem. Chyba nikt się nie podejmie ustalenia przyczyny...

A już masz sprawny samochód? Jakie koszty musiałeś ponieść? (Tak żeby ostudzić zapędy maniaków mocy :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tyle się mówi jaki to bezpieczny soft - jaki % przyrost mocy i momentu. 50% dla mnie kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności