Skocz do zawartości
Gość berr64

Amortyzatory do 4Motion

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, odświeżę temat.

 

I mnie przyszło wymienić amortyzacje, więc opiszę żeby się już nikt nie naciął...

 

Sprawa jest taka... Jeśli macie zawieszenie 1BA czyli zwykłe to nie ma problemu.

 

Ja mam 1BE - seryjne zawieszenie sportowe - na początku padł przód...

 

Chciałem kupić ori - numer katalogowy :3B0413031S. Na pierwszy montaż szedł sachs - więc szybko odszukałem właściwy model -SACHS 557 839. - Tutaj niespodzianka - JUŻ NIE PRODUKUJĄ. Dalsze poszukiwania przyniosły mi wieść, że ASO montuje teraz zamiast 557 839 model do zwykłego (nie sportowego) zawieszenia SACHS 557 837...

 

Ostatecznie znalazłem KYB 341844, które powinne być zamienikami dla tych sportowych SACHS 557 839.

 

EFEKT - na trasie auto nie przechyla się równomiernie na bok, tylko nurkuje na jeden z przednich amortyzatorów - coś okropnego. KYB są zbyt miękkie w porównaniu do tylnych. Lepiej już chyba brać seryjnego SACHSa - wbrew pozorom będzie twardszy.

 

Teraz przyszła kolej na tył - wkładam Monroe MONE2052 - niby do sportowego ale zobaczymy - jutro zakładam.

 

Wnioski są takie - Albo wkładać komplet Monroe - będzie gównianie, ale będzie grało

Albo 4 bilsteiny b6 - będzie drogo i twardo

Albo inwestycja w EIBACH gwint. - ustawiacie dowolnie ale trzeba wydac 4 tys.

 

Jest też opcja włożenia seryjnych, ale zostawiając oryginalne (krótsze) sprężyny one mogą okazać się zbyt miekkie.

 

Ogólnie jest padaka z wymianą

 

Gdybym robił jeszcze raz- oddałbym chyba stare ori do regeneracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2011 o 21:27, Broda napisał:

Tylny amor do naszych 4M to koszt 250 szt. zeby go wyjąć trzeba wyjąć górny wachac, dolnego się nie rusza bo ma taką śmieszną tuleje pływającą.

Czy nie ma innej opcji żeby włożyć amortyzator w b5 syncro jak po przez ściągnięcie  górnego wachacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności