Skocz do zawartości
Gość berr64

Amortyzatory do 4Motion

Rekomendowane odpowiedzi

Watpie by taki schit jak Monroe był montowany na pierwszy montaż odradzam wszystkim w starym passacie mojego ojca po roku się wylał uznano gwarancje i dali nowe ale odradzam lepiej zainwestować w ori Sachsa lub Bilsteina te dwie firmy napewno montowane były na pierwszy montaż do vw :)

 

---------- Post added at 12:21 ---------- Previous post was at 12:17 ----------

 

ktoś potwierdzi info od kolegi jericho1?

Piotr jak zamówisz w sklepie to sprawdzą i dobiora z katalogu w ASO w Etce:)

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

przy zmianie opon na zimowe zauwazyłem niestety peknieta sprezyne tył oraz cieknacy amorek.

Trzeba wymienic.

Mam prosbe gdzie moge kupić amortyzatory sprezyny do 4motion i jakie tam ida.??

Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie

przy zmianie opon na zimowe zauwazyłem niestety peknieta sprezyne tył oraz cieknacy amorek.

Trzeba wymienic.

Mam prosbe gdzie moge kupić amortyzatory sprezyny do 4motion i jakie tam ida.??

Z gory dziekuje za pomoc

Tylny amor do naszych 4M to koszt 250 szt. zeby go wyjąć trzeba wyjąć górny wachac, dolnego się nie rusza bo ma taką śmieszną tuleje pływającą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jesli to mozliwe to prosiłbym o jakies numery tych amorkow i sprezyn.

Wszedzie gdzie szukalem to sa tylko amorki do roku 2000 a od 2000 do 2005 brak jakichkolwiek informacji.

A moze pasuje te przed 2000r.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię mały odkop - czy macie doświadczenia (dobre lub złe ;) ) z konfiguracją przód SACHS lub KAYABA a tył Bilstein B6? Nie koniecznie w 4motion...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na tył masz prawdopodobnie 3B0 513 031 Q

a na przód 3B0 413 031 Q ( a nie 0)

 

a numer katalogowy SACHS na tył to S556 281

 

na 100% nie jestem pewien

Odgrzeje kotleta.

Mam do wymiany wszystkie amorki i według katalogów sachs nie produkuje na tył do wersji 4motion fl a podany powyżej numer pasuje do roku 2000.

Pytanie czy po liftingu były inne czy te będą pasować ew. czy ma ktoś numer np. Kayaby na tył.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być fajnie, bo sachs na tyle słabo współgra z sachsem na przodzie - tył jest zdecydowanie za miękki i bujający. Wstawienie tam B6 daje nadzieje na dobre prowadzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może być fajnie, bo sachs na tyle słabo współgra z sachsem na przodzie - tył jest zdecydowanie za miękki i bujający. Wstawienie tam B6 daje nadzieje na dobre prowadzenie.

 

Sachs podobno szedł na pierwszy montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda. W oryginale przód jest sztywny, a tył kanapiasty. Bujam całym tyłem jedną ręką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Ja wsadziłem zestaw Monroe i jestem zadowolony - według mnie mniej bujane niż na Sachs , a bilstein b6 to już nie ten sam bilstein co kiedyś . Swego czasu znalazłem jeszcze KONI Street -- z dostępnością było słabo , ale ludzie w USA na tym śmigają i bardzo chwalili.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeje kotleta.

Mam do wymiany wszystkie amorki i według katalogów sachs nie produkuje na tył do wersji 4motion fl a podany powyżej numer pasuje do roku 2000.

Pytanie czy po liftingu były inne czy te będą pasować ew. czy ma ktoś numer np. Kayaby na tył.

Proszę o pomoc.

 

Na tył do 4Motion po lifcie miałem zamontowane Monroe E2051 (bywało że bujało), teraz mam założone SACHS 556 281. Miałem okazję porównać wspomniane wcześniej 556 281 z 556 285 (wersja sport) i nie widziałem różnic w zabudowie. Odpowiednikiem Monroe dla wersji sport jest E2052. Kayaba nie robi na tył. Orientacyjnie ceny z Kwietnia 2014:

 

2 x MONROE AMORTYZATOR AUDI A6 QUATTRO 07/97-04/00/ VW PASSAT 08/97-09/99 TYL GAZ REFLEX* MONROE - 410 PLN kpl

Nr kat: E2051

2 x AMORTYZATORY SACHS A6 C5 PASSAT SEDAN + KOMBI TYŁ - 620 PLN kpl

Nr kat: 556 281

2 x SACHS AMORTYZATOR TYL L/P AUDI A6 97-05 QUATTRO SUPERTOURING SZT SACHS - 630 PLN kpl

Nr kat: 556 285

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym odświeżyć temat swoim problemem.

 

Informacje o samochodzie:

 

VW Passat 4MOTION

Model: b5 (3b3) sedan LIFT

1.9 TDI 131KM

KOD SILNIKA AVF

SKRZYNIA 6 BIEGOWA

ROK 2002

 

NR VIN:WVWZZZ3BZ2P451523

 

 

Poszukiwana część: AMORTYZATORY NA TYŁ OSI LEWY I PRAWY.

 

 

PROBLEM: Szukam od 4 miesięcy amortyzatorów pasujących do modelu wyżej opisanego. Bardzo ciężko dostać amortyzatory pasujące pod ten model. Czy wymieniał ktoś orginalne amortyzatory na któreś z firmy KYB, MONROE LUB SACHS?

 

Chciałbym również poinformować, że firma KYB jest już przeze mnie sprawdzona - miesiąc czasu na amortyzatorach i musiałem oddać na gwarancję i dostałem zwrot pieniędzy.

 

Teraz poszukuję kompletu na tył firmy SACHS lub MONROE. Interesuje mnie konkretny numer katalogowy - sprawdzony w praktyce przez osobe która wymieniała amortyzatory- i jest pewna że będą pasowały.

Na stronach internetowych jest dużo amortyzatorów właśnie pod model auta - ale gdy dzwonię sprzedawcy informują mnie że jest możliwość, że amortyzatory nie będą pasowały i tylko orginalne z ASO mam zamówić.

 

Znalazłem 2 interesujące mnie amortyzatory: pierwszy z aukci http://www.iparts.pl/czesc/amortyzator,vw,passat-3b3-2000-11-2005-05,1-9-tdi-4motion-130km,121-4736-15782-100121-0-37-e2051.html#montowane-w-autach

 

drugi natomiast SACHS https://www.motointegrator.pl/produkty/274233-amortyzator-tyl-gazowy-sachs-556-281

 

Czy któreś z wyżej wymienionych będą pasowały do tego samochodu czy tylko jestem skazany na wymianę poprzez ASO?

 

Interesują mnie tylko informacje które były już sprawdzone w praktyce i będzie gwarancja na to że pasują.

Edytowane przez Infalible

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tu podpytaj kogoś

 

http://forum.vw-passat.pl/forums/114-Og%C5%82oszenia-i-us%C5%82ugi-komercyjne

 

Chciałbym również poinformować, że firma KYB jest już przeze mnie sprawdzona - miesiąc czasu na amortyzatorach i musiałem oddać na gwarancję i dostałem zwrot pieniędzy.

 

Potwierdzam z własnego doświadczenia. KYB po 5 tys/km nadawał się na śmietnik.

Edytowane przez bmateuszd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

556281 będzie pasował, kayaba do tego autka mocno jest rozjechana i może być tak że żadna nie będzie sensownie pasować.

Tutaj bym szukał problemu z amorkami tej firmy.

 

POzdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może tu podpytaj kogoś

 

http://forum.vw-passat.pl/forums/114-Og%C5%82oszenia-i-us%C5%82ugi-komercyjne

 

 

 

Potwierdzam z własnego doświadczenia. KYB po 5 tys/km nadawał się na śmietnik.

 

Nie zgodze sie z tą wypowiedzią. U teścia w pastuchu combi zmieniałem na tyle amory przy liczniku 301 tys właśnie na kyb, służą do dzisiejszego dnia a w pastuchu na budziku 402 tysie wiec sami widzice. Pastuch nie lata po super drogach tylko po bruku i szutrówkach ( uroki wsi) asfalt widzi sporadycznie :D Wymiana była w roku 2009 r z Bodge. Wiec już 6 lat kyb lata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
berr64 W/g Etki wykaz amorków 4 motion

Amortyzator przód

3B0 413 031Q cena 107€ nr nadw F>>3B-3 600 000

3B0 413 031AB cena 105€ nr nadw F 3B-4 000 001>>

Amortyzator tył

3B9 513 031L cena 118€ nr nadw F>>3B-3 600 000

3B0 513 033 cena 103€ nr nadw F 3B-4 000 001>>

4B0 412 031CE cena 142€ - pojazdy z wyposażeniem do jazdy na złych drogach.

 

Cześć.

 

Kolega JurekW kilka lat temu napisał zacytowany powyżej tekst. Jako, że numery do naszych samochodzików przez lata nie zmieniają się, postanowiłem nie zakładać nowego posta tylko odświeżyć ten.

 

Moje pytanie brzmi, skąd mam wiedzieć czy mój samochód wymaga amortyzatorów dla "pojazdy z wyposażeniem do jazdy na złych drogach"? Gdzie takie informacje mogę znaleźć? Nawet katalog SACHS'a (ZF) podaje dwie możliwości: zawieszenie normalne i właśnie to na złe drogi.

No i jakie w ogóle wybrać z podanych powyżej skoro jest tyle możliwości?

Rozkodowałem kody wyposażenia z naklejki na samochodzie, ale tam nie ma takich informacji.

Wolałbym wiedzieć jakie amorki kupić i je kupić przed rozkręceniem zawieszenia. :)

 

Uprzejmie proszę koleżanki i kolegów o wskazówki.

 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wlepce jeden z kodów informuje czy pojazdy jest z wyposażeniem do jazdy na złych drogach. Kodu nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwazywszy na to ze nie znalazlem nigdzie informacji na temat gornego mocowania tylnego amortyzatora w syncro b5 podgrzewam kotleciaka. Moze ktos ma to zobrazowane jak sie mocuje ten amor. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocowany jest na 2 sruby po bokach od strony koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności