Skocz do zawartości
Gość berr64

Amortyzatory do 4Motion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berr64

Witam.

Przeszukałem całe forum ale nigdzie nie znalazłem informacji, jakie są oryginalne amortyzatory na tył do 4Motion w kombi. Planuje wymianę na przód i tył, zdecydowałem się nas Sachsa, ale okazało się że Sachs do 4Motion na tył nie robi. Teraz mam dylemat, czy założyć na przód Sachsa a na tył inne, czy założyć komplet np.Monroe Reflex. Ale wolałbym założyć takie jakie są oryginalne, przy pierwszym montażu. Może ktoś wie jakie to są.

pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berr64 W/g Etki wykaz amorków 4 motion

Amortyzator przód

3B0 413 031Q cena 107€ nr nadw F>>3B-3 600 000

3B0 413 031AB cena 105€ nr nadw F 3B-4 000 001>>

Amortyzator tył

3B9 513 031L cena 118€ nr nadw F>>3B-3 600 000

3B0 513 033 cena 103€ nr nadw F 3B-4 000 001>>

4B0 412 031CE cena 142€ - pojazdy z wyposażeniem do jazdy na złych drogach.

Powodzenia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berr64

a nie wiesz jakiej firmy są oryginały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie wiesz jakiej firmy są oryginały?

 

Niestety w Etce nie ma opisu producenta amorków ORI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berr64

extra, dziękuje wam za pomoc, w takim razie chyba będą Monroe. Miałem chęć na Sachsa ale nie robi na tył do 4Motion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

proponuje Bilstein B6 wlasnei takie kupilem

podobno rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berr64

Co do Bilsztaina, to przeprowadziłem bardzo długą rozmowę z przedstawicielem tej firmy, po przedstawieniu moich oczekiwań odnośnie amortyzatorów, sam mi je odradził. Bilsztain B6 6512 jest jak dla mnie amortyzatorem za twardym. Wystarczy, że mam nisko profilowe opony, a do tego jak bym dołożył B6 Bilsztaina to jeżdżąc po mieście (a w większości w nim jeżdżę) gdzie jest dziura na dziurze i drogi są nie równe, będę skakał jak w ciężarówce. Oczywiście co innego na trasie. Mi najbardziej odpowiada charakterystyka amortyzacji, taka jaka jest w oryginale, jak dla mnie, jest jak w sam raz, ani za twarde ani za miękkie. Dlatego zostaje przy Monroe, aczkolwiek brałem pod uwagę jeszcze Sachsa, który nie robi na tył do 4Motion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Bilsztaina, to przeprowadziłem bardzo długą rozmowę z przedstawicielem tej firmy, po przedstawieniu moich oczekiwań odnośnie amortyzatorów, sam mi je odradził. Bilsztain B6 6512 jest jak dla mnie amortyzatorem za twardym. Wystarczy, że mam nisko profilowe opony, a do tego jak bym dołożył B6 Bilsztaina to jeżdżąc po mieście (a w większości w nim jeżdżę) gdzie jest dziura na dziurze i drogi są nie równe, będę skakał jak w ciężarówce. Oczywiście co innego na trasie. Mi najbardziej odpowiada charakterystyka amortyzacji, taka jaka jest w oryginale, jak dla mnie, jest jak w sam raz, ani za twarde ani za miękkie. Dlatego zostaje przy Monroe, aczkolwiek brałem pod uwagę jeszcze Sachsa, który nie robi na tył do 4Motion.

nie prawda że będziesz skakał jak ciężarówka,bo to zależy od sprężyn a nie od amora,a monroe to gówno,jak pojeżdzisz to się przekonasz że będziesz musiał niebawem wymienić,jeszcze mam pytanie jaki masz profil opony ,bo piszesz że niski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest.Monroe goovnem jest:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berr64

:) ja nie mam powodu do narzekania na Monroe, które zresztą są montowane na pierwszy montaż, przejechałem na nich od nowego 130.000 i jeszcze od biedy mogły by być. Co do Bilsztaina to przytoczyłem rozmowę z przedstawicielem, który wyraźnie powiedział, że na B6 samochód będzie bardziej twardy, niż na oryginałach, jeździ się na nich rewelacyjnie w zakrętach i na trasie.

Tak więc każdy niech kupuje co mu pasuje , mówisz że amortyzator nie ma nic do twardości zawieszenia?

Nie jestem fachowcem, ale wydaje mi się, że tak samo jak sprężyny ma i to bardzo.:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wysokość zawieszenia odpowiadają sprężyny a nie amorki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berr64

Sam już nie wiem, naczytałem się po forach o tych amorach że już mam mentlik w głowie, Monroe kiepskie, Bilsztain nie dla mnie, a do tego drogi (długo Paskiem nie polatam, bo stary już i szkoda kasę w niego ładować), Sachs robi tylko na przód i ponoć też się skiepścił, do Kayaby nie mam jakoś przekonania (facet w warsztacie odradzał).

To co tu kupić :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ak więc każdy niech kupuje co mu pasuje , mówisz że amortyzator nie ma nic do twardości zawieszenia?

-to kupuj co ci pasuje,to ty założyłeś temat i sam wybierzesz co bedziesz chciał,po to jest forum żeby wybrać za i przeciw

-nie napisałem o amortyzatorze że nic nie ma do twardości bo napewno ma w jakimś stopniu,ale to sprężyna ma decydujące znaczenie na twardość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berr64

Najbardziej mi pasuje to co mam, ale ciekawe czy Monroe, to są te same Monroe, co w pierwszym montażu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mi kpl. B6 do 4motion wyszedl 1400 zeta.

to chyba nie duzo bo Bilstein opuscil ceny z rok temu bylo w Zerkopolu po 600 za sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie monroe to kwas ,może na 1 montaż dają do fabryki VW lepsze,poszukaj może sachsa,ja bym w sumie pomyślał o bilsteinie,myślę że na tyle nie będzie dużej różnicy na - a raczej na + wg twoich starych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berr64

Wizualnie mój Pasek jest taki sam jak Twój na zdjęciach, tylko mam inne koła (17" w oryginale, 225/45/17), na co dzień, jeździ nim głównie żona, tłucze go po mieście, bo inaczej jazdy po elbląskich drogach nie można nazwać. Na zimówkach 15" to jeszcze się dobrze jeździ, ale po zmianie na 17" letnie, już dokucza dysk komfort, samochód jest bardziej twardy i boje się, że jak mu dołożę jeszcze Bilsztaina B6 to z samochodu zrobię taczkę. Dlatego przedstawiciel Bilsztaina mi je odradził, powiedział iż twardość samochodu po zmianie na B6 na pewno się powiększy. Gdyby nie ten fakt, to już bym je miał, bo mój pierwszy wybór padł na B6, ale sam klient który sprzedaje i montuje w W-wie (Zerkopol) mi je odradził, dlatego zgłupiałem.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak,może będzie bardziej twardo,ale uważam że nie odczujesz,ja jeżdżę z dzieckiem na profilu 40 i amorach Koni ze sprężynami -40mm,nie mam u siebie dobrych dróg,ale naprawdę nie ma biedy,ja bym kupował i nie sugerował się tymi,to jest passat a nie golf,naprawde nie będzie biedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu piszesz ze KAYABA sa zle. Mialem takie jeszcze poprzednio w A3 i byly super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności