Skocz do zawartości
Gość kosmo141414

SWAP 1.8>1.8T... pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kolejny kroczek do przodu wykonałem, zdjęta miska i wyczyszczona. Faktycznie prawdą jest, że smok pompy olejowej w tym silniku lub się zasyfiać bo trochę nagaru już było.

Muszę kupić jeszcze uszczelniacz wału od strony sprzęgła (już wiem, że tam są dwie śrubki od miski olejowej ;) ) oraz samo sprzęgło.

Pewnie passata dopiero koło środy zacznę rozkręcać.

 

P.S. Do moderatora - kogoś chyba poniosło? Rozumiem oczywiście chęć złączenia wątków o podobnym temacie, ale powyższy chyba totalnie nic nie wnosi w tej kwestii (poza jednym postem kolegi marecek). Zwłaszcza głupia dyskusja o dysleksji. Proszę o wyczyszczenie tematu jeśli komuś ma się ten wątek przydać.

 

Żeby nie było, że nic się nie dzieje. Dzisiaj wreszcie wyjąłem silnik, jutro przygotowuję drugi do wstawienia.

 

9TAxvaM

 

lgXkuB1

Edytowane przez Marcin79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje !!!!!!! cos w tym temacie sie dzieje !!!!

 

Ps poskrecaj sobie cały silnik na zewnątrz bo potem bedziesz miał ciezko dojsc

 

---------- Post added at 04:07 ---------- Previous post was at 04:03 ----------

 

zrób mi fotke wtyczek pod sterownikiem silnika masz tam biała wtyczke ?

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skręcania mam kolektor ssący na zewnątrz i bez niego jest bezproblemowe (w miarę oczywiście ;) ) dojście do wszystkiego z tyłu. Ale oczywiście co się da, skręcam na zewnątrz.

Wtyczkę białą mam, z tego co pamiętam do niej tempomat przychodził (to jest ta co jest ten zaślepiony pin?) ale jeszcze nie rozkręcałem.

Jedno co mnie martwi to długość kabli w wiązce z anglika :/ - romeo9999, Ty miałeś też anglika? Skracałeś kabelki czy gdzieś tam upchnąłeś je na podszybiu?

 

Edit: 18.08

Kurcze kiszka z tą wiązką trochę, w tej gumie kable są zatopione i zdzieranie tego to jakaś masakra. Szukam wiązki od europejczyka, odpowiednie ogłoszenie w dziale "giełda" już jest. Piszę tutaj bo może mało kto tam zagląda, a akurat ktoś będzie mógł pomóc.

Tak czy siak mechanicznie silnik jutro powinien zagościć pod maską.

 

Edit 19.08.

Wiązka już dograna, udało się trafić za grosze (brakuje tylko trzech wtyczek). Póki co zakładam z angielską (zawinę kable pod zbiorniczkiem wyrównawczym), chyba że przed odpaleniem zdąży dojść do mnie ta zakupiona.

Jakoś tak wychodzi na to, że nie szczególnie mi się spieszy bo dzisiaj dopiero zakręciłem silnik - poszło dużo łatwiej niż się spodziewałem :)

Edytowane przez Marcin79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odnośnie tego zapychającego się smoka w 1.8t to jak dojść do niego, wystarczy zdjąć miskę olejową???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko pamiętaj że od strony koła zamachowego są dwie śrubki, do których dostęp jest przy odpowiednim ustawieniu koła. Trochę śrub jest ale nie jest to trudna praca, poszukaj na forum bo jest wątek o tym - warto przy okazji przeczyścić odmę i kanały powrotne oleju z głowicy (po zdjęciu pokrywy wałków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje pisz jak by co albo na gg albo na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I od dzisiaj ma wreszcie passata 1.8T.

Ogólnie wszystko pasuje, nawet są nawiercone dziury w miejscu gdzie przychodzi uchwyt IC. Wzmocnienie dolne pod chłodnicą miałem już to w kształcie rury tak jak w 1.8T.

Problem jest tylko z wiązką od anglika, póki co założyłem na niej bo ta od europejczyka wymaga kilku zabiegów z lutownicą w ręku (nie miałem już na to ochoty).

Nowy silnik pracuje dużo ciszej niż stary, choć apt był w bardzo dobrym stanie (oleju nie łykał ani grama - pełny syntetyk) to prawdopodobnie żywot już kończył napinacz łańcuszka i było go słychać.

 

Co do jazdy, poskręcałem wszystko do kupy późnym wieczorem i przejechałem może 400m ale...... nie spodziewałem się aż takiej różnicy. 50NM robi swoje i pewnie rozkład momentu jest dużo lepszy.

Silnik zalany na tą chwilę motulem syntetycznym (pozostałości po zmianie z lutego i z auta żony), w sobotę zlewam i zalewam świeżym z nowym filtrem.

Zrobię jakąś fotkę jak już się nacieszę hehehe.

 

Zapomniałem podziękować koledze romeo9999 - kilka razy zamęczałem go telefonami z prośbą co robić dalej ;). Wczoraj nieoceniona była sugestia, że może jakiejś masy nie przykręciłem (nie chciał rozrusznik pracować) - dzięki wielkie kolego.

 

Gdyby kogoś interesowało to autko śmiga strasznie fajnie. Poprawiałem jeszcze kilka rzeczy jak dzwoniąca klapka od WG i urwana śruba mocująca turbinę do kolektora.

Gaz już podpięty i aktualnie spalanie nieznacznie wyższe niż przy APT, w okolicach 12l/100km (na starym spalanie miałem w okolicach 11l choć często schodziłem do 10l przy jeździe wybitnie emeryckiej). Przy normalnej jeździe faktycznie spalanie można zdecydowanie porównać do wolnossącego 1.8. Z tym, że bardzo ciężko jest się powstrzymać i nie przycisnąć mocniej gazu by kogoś wyprzedzić hehe.

Obecnie jestem mega zadowolony, że się podjąłem tej przekładki.

Mogę podsumować koszty tak pi razy drzwi:

silnik z osprzętem - 2000zł,

kompletny rozrząd, reszta pasków (napinacz od klimy zostawiłem ze starego), olej x2, filtry oleju, powietrza, płyn chłodniczy, sprzęgło (bez dwumasy), uszczelki wydechu, termostat, i pewnie jeszcze coś - na to wydałem kolejne 2000zł.

Do tego wydałem jeszcze trochę na ponowny montaż instalacji lpg ale to jakby nie wchodzi w skład przeszczepu.

Ze starego silnika odzyskam pewnie bardzo niewiele.

Jeszcze raz napiszę - BYŁO WARTO :D

Edytowane przez Marcin79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec widzisz nie było tak złe nie ma sie czego bac wszystko jest mozliwe tylko liczą sie checi to podstawa sukcesu instalke juz zrobiłes ?

 

a propo widziałes kiedys w starej corsie tej kanciatej V6 jak pozamiatała audicą 4.2 litra na 1.4 mili to był smiech ubaw po pachy i takie gały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pisze z takim pytaniem. Zbieram graty na swap silnika wlasnie na 1.8 t. mam juz motor bedę miał tez fmic ok 550x210mm dotego wtryski 440cc no i oczywiście wydajniejsza pompke. Co polecacie do tego motorka by udeżyc w granice powyzej 300km?? nadmienię że silnik to apu z elektroniczną przepustnica i map sensorem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o wrzuceniu turbo od volvo v70 2.5 w benzie tej 300 konnej:) myslicie że wydmucha coś porządnego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o turbinie pamietaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam pisze z takim pytaniem. Zbieram graty na swap silnika wlasnie na 1.8 t. mam juz motor bedę miał tez fmic ok 550x210mm dotego wtryski 440cc no i oczywiście wydajniejsza pompke. Co polecacie do tego motorka by udeżyc w granice powyzej 300km?? nadmienię że silnik to apu z elektroniczną przepustnica i map sensorem

tutaj o najwazniejszym zapomniales:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tutaj o najwazniejszym zapomniales:)

 

w granice 300ps dobry dolot, wtryski jak napisałeś 440cc,Fmic,suszarkę garett GTX,kolektor wydechowy,DP na 2,75" fajnie wrzucić wałki a ADR lepiej wstaje turbo :) pomyśl nad wydechem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w granice 300ps dobry dolot, wtryski jak napisałeś 440cc,Fmic,suszarkę garett GTX,kolektor wydechowy,DP na 2,75" fajnie wrzucić wałki a ADR lepiej wstaje turbo :) pomyśl nad wydechem

 

no i taki drobny detal jak sprzęgło, bo seryjne słabo znosi nawet 300Nm ;) później jeszcze jakiś soft, zegarki do mierzenia egt, może też lepsza pompa paliwa do tych 440cc, a jak kolektor wydechowy wydumany, to i seryjny dolot trzeba będzie zmienić na jakiś inny (bo ciasno tam), wtedy też przpeływomierz pewnie jakiś większy pójdzie... eehhhh... długa ta lista życzeń :P

 

Ale najważniejsze to się nie poddawać, bo emocje i frajda nie mają ceny!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy sprzęgło wytrzyma to kwestia nogi i głowy jeśli nie strzelasz ze sprzegła na karzdych światłach i nie śmigasz na pół sprzęgle to 300 Nm przeniesie z palcem w rurce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co myślicie o wrzuceniu turbo od volvo v70 2.5 w benzie tej 300 konnej myslicie że wydmucha coś porządnego??

 

bardziej by się nadawało 2,7 biturbo z A6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardziej by się nadawało 2,7 biturbo z A6

no nie wiem czy by podeszła a poza tym w 2.7BT miałeś zwykłe k03 wiec dmuchnie do 210ps maks...

jak już to k04 lub jakiegoś GTx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to czy sprzęgło wytrzyma to kwestia nogi i głowy jeśli nie strzelasz ze sprzegła na karzdych światłach i nie śmigasz na pół sprzęgle to 300 Nm przeniesie z palcem w rurce

 

tak, aha... zrobię 300 Nm żeby spokojnie ze świateł ruszać.

 

A tak naprawdę problem to nie jest strzał ze sprzęgła, bo wtedy palisz gumę, a nie sprzęgło (no dobra, można jedno i drugie jak komuś wyobraźni brakuje). Mając tak duży moment najbardziej dociążasz tarczę i docisk jak zaczynasz ostro przyspieszać na IV albo V biegu...

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności