Skocz do zawartości
Fokus

[B5] Zamiana Turbo na BRD, lub BVA

Rekomendowane odpowiedzi

ja tylko pisałem co mi koleś powiedział. ale dzieki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie będę jechał na korektę softu pod założeniu BRD i FIMIC...

 

Teraz pytanko po takiej korekcie od ilu RPM powinna ta turkawka wstawać , bo teraz wstaje w granicy 2200RPM ????

Poza tym co to jest ten limiter który trzeba przestawić z 1.45bara na 1.65-1.7bara ????

 

Tak się pytam Bo mieszkam w Anglii i pewnie będę musiał chłopakowi wytłumaczyć co i jak :) i wolał bym być przygotowany ...

 

p.s

który z tych wykresów będzie dobrym wykresem do porównania(tak bym mógł tunerowi pokazać o co kaman) ... i od ilu RPM wstaje turbina na tych wykresach ????

 

v.php?id=bfi1273603790p.jpgvpic.php?pictureid=bfi1273603790pMARCINkopia.jpg

 

 

wilczakm.jpg

 

wilczakm.jpg

 

z góry dziękuje i pozdrawiam Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie (2) od 2400RPM jest szatan do końca, poniżej auto raczej budzi się dopiero do życia ale spokojnie jeździć się da, nie jestem pewny ale chyba u Majcina (1) w tym setupie były chyba modzone pompki

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie (2) od 2400RPM jest szatan do końca, poniżej auto raczej budzi się dopiero do życia ale spokojnie jeździć się da, nie jestem pewny ale chyba u Majcina (1) w tym setupie były chyba modzone pompki

pozdr

 

od 2400RPM po remapie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak już po strojeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mnie od 1600obr zaczyna jechać a pełną moc czuć od około 2000obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O mnie od 1600obr zaczyna jechać a pełną moc czuć od około 2000obr

Ale ty masz poprawiony wyedch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Całego tematu i podobnych do tego dalej mam jedno pytanie na które nie znam odp :) Jak ma się wymiana turbo do automata ? Czytałem że dla automatów max to 400 nm i chciałbym się dowiedzieć czy warto wstawiać inna turbinkę i Fmic + program czy dać sobie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przeczytaniu Całego tematu i podobnych do tego dalej mam jedno pytanie na które nie znam odp :) Jak ma się wymiana turbo do automata ? Czytałem że dla automatów max to 400 nm i chciałbym się dowiedzieć czy warto wstawiać inna turbinkę i Fmic + program czy dać sobie spokój

 

400 Nm dla automata to by było zbyt piękne żeby było prawdziwe mysle że 360-370 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj tez założyłem BRD jak narazie się dociera, fakt jej gwizdanie jest mega głośne, jestem w szoku !! bo nie sadziłem ze aż tak glosno gwizda ;]

 

a tak skończyło moje stare turbo ;]

turbo.jpg

Edytowane przez neoeinz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak skończyło moje stare turbo ;]

Ładna masakra, wirnik odleciał ;) samo sie ukręciło czy ciało obce w dolocie?

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej samo, od jakiegos tygodnia przed padnieciem, nawet na jalowym strasznie gwizdala, az pewnego razu, przy zmianie z 2 na 3 bieg, zaczelem przyspieszac i bylo bum i bialy dym z komina ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jestem pewny ale chyba u Majcina (1) w tym setupie były chyba modzone pompki

tak jak wilku mówi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W mojej BRD słychać gwizdania tak do 2000 tys obr/min powyżej już wcale lub mniej.Czy wasze też tak cichną czy gwiżdżą cały czas?Pytam bo skoro nie gwiżdże to może i nie dmucha.Po korekcie jak wsiadłem to Pasek wydawał mi się rakietą teraz albo coś się zesrało albo sie przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaiłeś się ;)

U mnie jest dokładnie tak samo gwizda w dolnych partiach obrotów a dmucha napewno czasami nawet 1.7 bara :D według zegara a normalnie przy wciśniętym gazie jest stałe 1.5 bara , auto nie miało korekty jezdzi na programie pod turbo awx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo nie sadziłem ze aż tak glosno gwizda ;]

Ma gwizdać :) Ja nie mam kata i gwiżdże jak wściekła od 1,1 do 1,4 tys. potem cisza. :)

Edytowane przez pawel23sp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo sie przyzwyczaiłem.

 

Jak napisał matho78 przyzwyczajenie, niestety.

U mnie najpierw nowy soft na starej dmuchawce od AVB też różnica ogromna.

Z czasem coraz bardziej wydawał mi się zamulony. Potem suszarka od AWX'a korekta programu i znów budyń na twarzy.

Już rok minął i znowu jakiś taki mulasty. Niestety przyzwyczajenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma gwizdać :) Ja nie mam kata i gwiżdże jak wsciekła. :)

 

tak :D ale nie tak hehe jak wtedy, wtedy mialem nieszczelnosc w ukladzie dolotowym, teraz jest jak powinno i gwizda tez jak powinno :D tez nie mam kata, i nawet na postoju mi swiszcze z wydechu.

 

i Panowie, zawsze bedzie mało :) i zawsze są takie dni, że raz wydaje się, że auto zapierdziela, a raz muli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nic dodać nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na to spsob :) co jakis czas zamieniam sie z zona autami jezdze afn-em przez tydzien potem wsiadam do swojego i czuc roznice :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności