Skocz do zawartości
Fokus

[B5] Zamiana Turbo na BRD, lub BVA

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można w Passacie B5 AWX 130KM zamienić turbinke na mocniejszą np. od Audi A4 BRD lub BVA 2.0 170KM? Podobno z Audi pasuje bez większego problemu, jedynie trzeba pokombinować z wężami bo są inne. Czy po wyminie takiej turbosprężarki trzeba zmieniać soft sterujący sprężarką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z Zuse, bo imo gra nie warta świeczki...

 

tu jest temat na sr http://www.streetracing.pl/forum/Turbina-z-20-TDI-170KM-do-19-TDI-AWX-bedzie-pasowala-t54251.html

 

jak zapakujesz turbinę, to oczywiście wymagana będzie korekta softu. Bo to tak jakbyś się umył i założył gacie z wczoraj... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ale nic konkretnego wg. mnie tam nie ma. Dlatego pytam tutaj bo może ktoś jednoznacznie odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Szukaj z audi a4,podobno pasuje a bez korekty powinien chodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukaj z audi a4,podobno pasuje a bez korekty powinien chodzic.

 

no tylko pytanie po co...skoro zmieniac na wieksza to chyba w jakims celu, z reszta jak wyzej napisal marecek

 

moze chodzilo o to czy pojawia sie jakies zmiany po zalozeniu wiekszego turbo bez koniecznosci korygowania softu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Chodzili mi ze powinno chodzic np.zeby dojechac do tunera na soft :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniecznie od BRD bo pasuje,po zmianie sprężarki zmiana softu i 200kucy w zasięgu ''nogi''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koniecznie od BRD bo pasuje,po zmianie sprężarki zmiana softu i 200kucy w zasięgu ''nogi''

Pawełb6, a dlaczego piszesz że koniecznie BRD, czyżby od BVA nie pasowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem czy BVA ,poprostu niesłyszałem,wiem że BRD napewno pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba dlubac zadnych BRD BVA etc....

jest firma ktora potrafi rozwiercic ori dmuchawke AWX pod NOWE bebechy od gt20 i daje 12 m-cy gwarancji na pismie. Ja na takiej dmuchawce smigam od miesiaca :580:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już możesz mówić kto to robi czy jeszcze obowiązuje Cię umowa?? Stroił to Robert a turbo też przez niego załatwiałeś czy osobno??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest firma ktora potrafi rozwiercic ori dmuchawke AWX pod NOWE bebechy od gt20 i daje 12 m-cy gwarancji na pismie. Ja na takiej dmuchawce smigam od miesiaca

i do tej pory nie widzieliśmy wykresu? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i do tej pory nie widzieliśmy wykresu? :P

 

Zuse jeszcze coolera nei osadzil wiec wstrzymalismy sie ze strojeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FEMIC dzis przed chwilka odebralem przespawany. Jutro, jak sie uda to go wsadze. Jesli go jutro wsadze to w poniedzialek bedzie dlubanie softu i hamownia i wykres zapodam na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli 200+ mamy sie spodziewac? :621:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli 200+ mamy sie spodziewac? :621:

 

SPOKOJNIE ....bez zbednej podniety :P 200/400 to ma byc MAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto wystrojone :

Na + pieknie sie turbina zachowuje, nie ma boostow jest przewidywalna miod malina

Na - troche z moca oczekiwana za malo. Na hamowni wyszlo 186/390 (fakt ze ta hamownia ciut zaniza) wiec mysle ze realnie 190KM peka, niestety auto juz zauwazalnie kopci.

W niedlugim czasie bedzie pomiar na jeszcze jednej niezaleznej hamowni i zobaczymy wtedy.

Fajna alternatywa dla BRD ale jednak ciut slabsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spoko,ale jednak co ori a co hybryda,ale i tak nie ma biedy,bo przynajmniej 186KM bezpiecznie to nie 170KM max na ori sprężarce,myślę że na BRD wyszło by z 10-20KM więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYKRES JUZ MAM !!.

 

Generalnie, uwazam, ze bezpiecznie zostalo wystrojone autko. MAX moment ksztaltuje sie na poziomie 3000 obr/min. Wykres jest bardzo, bardzo ladny i czysty. Na probach drogowych...jeeesuu 390Nm przy 3000 obr/min ...silnik po prostu zawija asfalt !! kazdy bieg ciagnie sie do 3000 i zmiana i od 2300 znow do 3000 permanetne przyspieszenie !!

FAKT mam pewien niedosyt bo liczylem na 200KM 400Nm ale przynajmniej autko nie jest wyzylowane i bedzie dlugo i namietnie smigac.

Na wykresie SA 2 linie, ta druga gladsza, to po dopieszczeniu softu po pierwszym zhamowaniu.

Autko juz troszke kopci, ALE sa to raczej szarawo-czarne bąki, bez oznak sadzy....

DSC04556.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
186KM bezpiecznie to nie 170KM max na ori sprężarce,myślę że na BRD wyszło by z 10-20KM więcej

 

Hamowane na hamowni Vtecha ktora zaniza w stosunku do analogicznej hamowni Vtecha oddalonej o 10km (ta druga w przebudowie wiec nie moglismy sprawdzic). Wyniki innych aut np Leona Radka itd pokazuja ze w porownaniu z Dynometem Mirasa ta piewsza hamownia Vtechu zaniza o ok 5% a ta druga zawyza o 5% :P

Dlatego moge krate piwa postawic ze na MAHA pekło by 190KM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności