Skocz do zawartości
Fokus

[B5] Zamiana Turbo na BRD, lub BVA

Rekomendowane odpowiedzi

Kolankiem silikonowym 180 stopni.Jutro mogę zrobić foto,tyle tylko z gtb22.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktoś pomysł jak przerobić połączenie z filtra powietrza do Turbo GTB1756vk w passacie AWX ?

 

proszzzz......

 

Kolanko 135st 56mm, łącznik 56mm, redukcja prosta 80/56mm + przewód do odmy 22mm

 

 

SDC14318.jpg

SDC14305.jpg

SDC14309.jpg

SDC14310.jpg

SDC14311.jpg

SDC14312.jpg

SDC14313.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętaj, że tym sposobem nie podepniesz odmy, więc jak by było takie kolanko z wejściem na odme to takie kup.

Lub zawsze można odme pod auto bądz do OCT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale pamiętaj, że tym sposobem nie podepniesz odmy, więc jak by było takie kolanko z wejściem na odme to takie kup.

Lub zawsze można odme pod auto bądz do OCT ;)

I o to właśnie chodzi bo odma to jedynie wymysł ekozje*****...

Jak chcesz porządnie auto zrobić to nie podpinaj odmy bo jedyne co powoduje to zasysanie gorących oparów olejowych przez turbo do kolektora ssącego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I o to właśnie chodzi bo odma to jedynie wymysł ekozje*****...

 

możesz wytłumaczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę robił OCT :D Ps czy można jezdzić po zmianie turba bez softu przez pewien czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można jeździć do woli. Chyba że wkładasz mniejsze niż jest aktualnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I o to właśnie chodzi bo odma to jedynie wymysł ekozje*****...

Jak chcesz porządnie auto zrobić to nie podpinaj odmy bo jedyne co powoduje to zasysanie gorących oparów olejowych przez turbo do kolektora ssącego...

Miałem kiedyś odmę puszczona ot tak by sobie skapywała i po jakimś czasie zauważyłem że ze strony goracej turbo zaczeło puszczać olej

przed instalacją było sprawdzane i stan bardzo dobry jedyna zmianą była ta odma, więc wróciłem do fabrycznej instalacji i problem ustąpił. Proponuję nie eksperymentować z odmą, no chyba że w planach jest Srank Tank. U mnie przy GTB22 to wyglądało tak:

2014_07_24_705.jpg

Edytowane przez szkapek28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem kiedyś odmę puszczona ot tak by sobie skapywała i po jakimś czasie zauważyłem że ze strony goracej turbo zaczeło puszczać olej

przed instalacją było sprawdzane i stan bardzo dobry jedyna zmianą była ta odma, więc wróciłem do fabrycznej instalacji i problem ustąpił. Proponuję nie eksperymentować z odmą, no chyba że w planach jest Srank Tank. U mnie przy GTB22 to wyglądało tak:

2014_07_24_705.jpg

I że niby odłączenie odmy uszkodziło, rozszczelniło turbo...?? Jak???? Czysty zbieg okoliczności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając do tematu to te turbo BRD pasuje bez problemu do passata b5 1.9 tdi 99r oznaczenie silnika AVG ? Czy coś trzeba przerabiać mam na myśli kolektor wydechowy bo nie będzie pasował pod to turbo? z Dolotem nie ma problemu widziałem pierwsze zdjęcia i łączenie. Fajnie jakby mi ktoś tutaj odpisał a nie kazał szukać nie wiadomo gdzie a jest tu aż 16 stron. Szanujmy swój czas i siebie :) Pozdrawiam

 

dodam, ze na zwykłej pompie rotacyjnej nie pompowtryski.

 

I rozumiem, że ta turbina BRD to turbina z audi a4 B7 2.0 tdi ?

 

Ps. może jakieś inne turbo mi polecicie do mocy 200km?

Edytowane przez kertagg22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps. może jakieś inne turbo mi polecicie do mocy 200km?

gtb1756vk ale i więcej rzeźby będzie z montażem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wracając do tematu to te turbo BRD pasuje bez problemu do passata b5 1.9 tdi 99r oznaczenie silnika AVG ? Czy coś trzeba przerabiać mam na myśli kolektor wydechowy bo nie będzie pasował pod to turbo?

 

Wszystko pasuje bez żadnego przerabiania. Po prostu wyjmujesz stare turbo i wkładasz nowe.

 

I rozumiem, że ta turbina BRD to turbina z audi a4 B7 2.0 tdi ?

 

Turbina to KKK BV43, a BRD to oznaczenie silnika w którym siedzi (dlatego potocznie już nazywa się ją jako BRD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę robił OCT :D Ps czy można jezdzić po zmianie turba bez softu przez pewien czas ?

 

ja przyjechalem z londynu do buska-zdroju po zmianie na brd,dolozylem fmic plus egr out (2004 rok czyli lampka sie zapalila)kat out hahaha,w sumie zrobilem ponad 2000 bo jeszcze do Darona pojechalem na mape,po mapie zrobilem juz 40K km bez awaryjnie,mowcie co chcecie ale BV43 to najtanszy sposob na tanie konie,u mnie 190 i 400nm,jezdzila spoko!!polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sprawdzone źródło gdzie można kupić nówkę turbo BRD w dobrej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. planuje zmienic turbo na BRD. i mam pytanie. czy wszystkie BRD mialy takie same turbo? bo na aukcjach widze ze jedne sa z kolektorem a drugie nie :/ da rade to rozkrecic itp zeby pasowalo P&P do AWXa?  ewentualnie ma ktos namiary gdzie mozna kupic dobra uzywke? 

http://allegro.pl/turbina-audi-a4-b7-a6-c6-2-0tdi-brd-03g145702hv-i7079046276.html#thumb/1

http://allegro.pl/audi-a4-b7-2-0-tdi-brd-170km-turbo-turbina-i7017426572.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.01.2018 o 15:35, Corio napisał:

witam. planuje zmienic turbo na BRD. i mam pytanie. czy wszystkie BRD mialy takie same turbo? bo na aukcjach widze ze jedne sa z kolektorem a drugie nie :/ da rade to rozkrecic itp zeby pasowalo P&P do AWXa?  ewentualnie ma ktos namiary gdzie mozna kupic dobra uzywke? 

http://allegro.pl/turbina-audi-a4-b7-a6-c6-2-0tdi-brd-03g145702hv-i7079046276.html#thumb/1

http://allegro.pl/audi-a4-b7-2-0-tdi-brd-170km-turbo-turbina-i7017426572.html

 

w tej 2 masz przykrecony kolektor wydechowy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności