Skocz do zawartości
Fokus

[B5] Zamiana Turbo na BRD, lub BVA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ramzesw11

to skąd wziąć tą co TY masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecierz napisalem....

 

Tune-up

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Turbina jest, właśnie zamówiłem redukcje silikonowe, jak będe miał wszystko to może w sobotę wezmę się za montaż . Zaczynam się rozglądać za firmą która zrobi program , najlepiej coś na miejscu (UK) jeżeli możecie kogoś polecić, bardzo prosze jak nie będe musiał poczekać na wyjazd do polski ........

 

 

Jesli jeszce tego nie zrobiles to polecam to http://www.reddottuning.co.uk/index.asp - sam tam bylem i chyba jeszce wroce z lepsza turbinka, po za tym znajomi tez sobie chwalili i wlasnie ich mnie polecili;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki jestem w trakcie poszukiwania, chciałem się już umawiać w jednej firmie ale najbliszy termin za dwa tygodnie, najlepsi do tej pory powiedzieli 599+vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji czy te słynne BRD i BVA pasowałyby do mojego paska (B5 3BG 1.9TDI-PD 101KM AVB2001) i jeśli tak to czy musiałbym wymienić coś jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baco TE dmuchawki zabija Ci silnik...masz troszke slabszy konstrukcyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak;/ Łudziłem sie ze passaty 101KM i 131 różnią sie tylko turbinka;p

tak dokładnie czym sie różnią, ktoś wie? może można to wymienić na lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli jeszce tego nie zrobiles to polecam to http://www.reddottuning.co.uk/index.asp - sam tam bylem i chyba jeszce wroce z lepsza turbinka, po za tym znajomi tez sobie chwalili i wlasnie ich mnie polecili
właśnie wróciłem!!!!!!?????????bez zagłębiania się w szczeguły poprosiłem o wgranie starego programu na którym mam 198hp - (pewnie zawyża ktoś powie) po wgraniu standardowego programu wyszło 161hp a na dopasowanym programie było nawet 210hp- jednak kopcił jak zły i nadał był problem z załanczaniem się turbiny (pan powiedział że za duża) ogólnie to chciał zgrać program pozmieniać cosik i miało zagrać był na tyle wporzo żę widział że mu nie poszło i nie chciał kasy (dobrze że miałem pojęcie o tym że da się coś takiego zrobić i jak wygląda efekt końcowy) podsumowując : całe szczęście że jest to forum wiecie kto dobrze robi i niepozwólcie żeby ktoś eksperymentował na waszych autach - ale się rozpędziłem ps. z uwagi że nie wiem kiedy się wybiorę do polski powieccie co myślicie o tym , jak nie to chyba będe jeżdził na tym programie jeszcze z pół roku http://www.jabbasport.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegoś nie rozumiem piszecie że od BRD jest za duża a co tam w niej dużego,przecież jeżdżą na GT22 od 3litrowego silnika w 1.9 daje radę,wszystko kwestia zestrojenia i zdrowej turbiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza tylko fachowca to przerosło, turbina praktycznie bez przebiegu miała skzywioną jedną szpilkę od wydechu dla spokoju byłem z nią w innej firmie zajmującej się regeneracjią powiedzieli że jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby wstawic do 1,9 TDI gt22 to wymaga duuzo wiekszej gimnastyki a bezmyslne ciecie podluznicy jest raczej objawem GLUPOTY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak dokładnie czym sie różnią, ktoś wie? może można to wymienić na lepsze?

 

 

bazuje na konstrukcji 115 lacznie z turbina. generalnie wsadzic mocniejsze pompki, fmic i suszarke i mozna wydmuchac 170-180, ale takie cos tylko dla rozgarnietego kierownika, zeby sie za szybko nie wysralo.

 

 

wymieniac na lepsze sie nie oplaca. taniej wyjdzie sprzedac silnik i kupic jakas 130, a najtaniej zachipsowac tego i smigac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik sie rozni !! mocniejsze korby, tloki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie juz nic przy nim nie robie;p - łatwiej będzie wymienić na lepszy model i wtedy jeszcze dodać kilka kucy;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZDECYDOWANIE....przeszczepik !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zeby wstawic do 1,9 TDI gt22 to wymaga duuzo wiekszej gimnastyki a bezmyslne ciecie podluznicy jest raczej objawem GLUPOTY.

po co ciac podluznice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby zmiescic dmuchawke bez wydziwiania z kolektorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie trzeba nic ciąć do tego żeby wsadzić do Passata duże turbo. Dużo większe nawet od tego o którym tutaj jest mowa. Bedzie pasowało i wejdzie nawet seryjna puszka powietrza. I spokojnie będzie ponad 1cm luzu.

 

Co do PDka 101PS to spokojnie... silnik jest wytrzymały, nie jest tak mocny jak 130ki ale dużo mocniejszy od VP z których robi się po 180-190PS do użytku codziennego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę że masz ok175 KM max i moment 370-390max
- byłeś blisko 172/367

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- byłeś blisko 172/367

spoko,chyba w totka zagram:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności