Skocz do zawartości
Gość p0is0n

Spalanie TDI w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość actom
Te 4,8 podane przez producenta w trasie jest osiągalne na autostradzie jadąc cały czas na 6-ce 80km/h.

Co prawda nie Passat tylko A6 jadąc spokojnie utrzymując 100km/h pali 4.8 w/g komputera, przy 90 jakieś 4.5 - 4.6. 80 to już chyba poniżej optymalnej prędkości i spaliłby więcej. Ale co z tego jak w mieście pali mi 10,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

no to i ja sie dopisze,

 

po mieście to 10-11 l/ 100

trasa około 6 l/100

średnio 7,3 l/100

 

 

dodam że nie zgrywam kierowcy rajdowego i jeżdżę raczej spokojnie a i często ustawiam tempomat jak tylko jest to możliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to i ja sie dopisze,

 

po mieście to 10-11 l/ 100

trasa około 6 l/100

średnio 7,3 l/100

 

 

dodam że nie zgrywam kierowcy rajdowego i jeżdżę raczej spokojnie a i często ustawiam tempomat jak tylko jest to możliwe...

No i to jest realne spalanie,ja w swoim mam takie same tylko że 136 kucyków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie doświadczenia ze spalaniem:

- mierzone ręcznie dwa baki, na każdym ok 900km przejechane:

1. średnio 7,03l (więcej jazdy na krótkich odcinkach);

2. średnio 6,36l (więcej trasy)

 

-wg komputera, przy dynamicznej jeździe, ale na trasie:

1. piątek wieczorem, pełen bagażnik i 4 osoby na pokładzie: Kraków -> Radzyń Podl. (ok. 360km) 5,8l

2. poniedziałek przed południem, pełen bagażnik i 5 osób na pokładzie: Radzyń Podl. -> Radom 6,6l (jazda powyżej 120km/h nieraz 140km/h, na tempomacie, mały ruch dobre drogi), a Radom -> Kraków gdzie zaczął się ruch, ale wyprzedzałem gdzie mogłem, jazda rzadko powyżej 100km/h i spalanie zeszło do 6,2l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, średnie spalanie podawane przez producenta nie jest rzeczywistym spalaniem uzyskiwanym przez normalnego użytkownika jak wszystkim się wydaje. Jest to badanie przeprowadzane zgodnie z normami w specyficznych warunkach na odpowiednich przełożeniach w odpowiednim czasie - było to kiedyś dokładnie opisane i przetestowane w Auto Świecie. Było nawet porównanie jakie auta w rzeczywistością najbardziej odbiegają od wartości podanych przez producenta i wyszło na to, że hybrydy :). Wynika to właśnie ze specyfiki przeprowadzania pomiarów testowych. Trzeba więc niestety brać na to poprawkę, bo można się bardzo rozczarować.

Moim zdaniem w silnikach 2,0TDI dobrym wynikiem jest średnio uzyskiwać spalanie na poziomie 6,5l/100km, osobiście mam 6,2 ale dość rzadko poruszam się po W-wie - gdybym wogóle nie jeździł w stolicy miałbym ok. 5,9. I tak wypada świetnie w porównaniu z poprzednim passatem jakiego miałem B5FL 1,9TDI 130KM - spalanie na poziomie 6,9 - 7,1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem trasę JG Wrocław ale za konwojem psów (nie szło inaczej) i spalanie miałem 5,4 na kompie. Nieco mnie to wbiło w szok bo jeszcze nigdy nie widziałem mniej jak 6,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krosno-radom-krosno - 5,4 przy spokojnej jezdzie 110km/h pewnie bylo max, bez zbędnego szarpania i bezmyślnego przyśpieszania. Wiec wydaje mi sie ze calkiem ok. Miasto jak narazie 7,8 - duzy ruch i troszke gnieciemy :). jeszcze za krotko poruszam sie tym "bunkrem" zeby móc coś więcej powiedziec. Wcześniej jezdzilem astra II 2.0 DTI 100KM, na trasie 4,6 przy spokojnej, miasto do 6 ale tam byl troszke slabszy silnik. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...5-7litrów w trasie(bez zbytnich szaleństw),6-8miasto,a na kompie średnie zawsze ok.6,5litra.DSG oczywiście:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę jakie wyniki uzyskuję po przejściu na zimowe koła w rozmiarze 215/55/16 z oponami Nokian WR. Normalnie na lato mam 235/45/17 Continentale i spalanie średnie ok. 6,3.

Na odcinku 16km jaki pokonuję codziennie do pracy udało mi się uzyskać wynik... 4,7 l/100km :). Myślałem, że coś jest nie tak ale w kolejne dni wyniki nie przekraczały 5,2. Średnią z tygodnia mam teraz 5,3 :). Zaznaczę, że nie jeżdżę jakoś super spokojnie - normalnie, fakt, że nie ma żadnych korków - droga wojewódzka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na odcinku 16km jaki pokonuję codziennie do pracy udało mi się uzyskać wynik... 4,7 l/100km :). .

Wierzę. Udało mi się to osiągnąć na odcinku 30 km Rzeszów - Ropczyce w dwie osoby.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wierzę. Udało mi się to osiągnąć na odcinku 30 km Rzeszów - Ropczyce w dwie osoby.:P

Ja jeżdżę sam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

no to musze doddać, zimy jeszcze nie ma a spalanie średnie w miście skoczyło do 11/100 a i przy większych korkach są dni że średnia to 13/100 l...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to 5,5 na zimówkach na trasie i średnia 6,2 z 1000km. Uważam że jak na tak duże auto, komfortowe i mocne (140KM) jest to wynik rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
Mój rekord to 5,5 na zimówkach na trasie i średnia 6,2 z 1000km. Uważam że jak na tak duże auto, komfortowe i mocne (140KM) jest to wynik rewelacyjny.

Gratuluje !!

 

osobiście staram się jeździć ekonomicznie 2tys/min i zmiana biegu, hamowanie skrzynią, przewidywanie sytuacji na drodze itd ale takiego wyniku jakoś osiągnąć nie mogę :(

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój rekord to 5,5 na zimówkach na trasie i średnia 6,2 z 1000km. Uważam że jak na tak duże auto, komfortowe i mocne (140KM) jest to wynik rewelacyjny.

 

U mnie jest dokładnie ten sam wynik ... wszystko zależy od tego jak często używa się hamulca na przemian z gazem, jeżeli ktoś jeździ płynnie mniej na stacji zostawia.

 

...oczywiście zapomniałem dodać że staram się omijać korki, jeżdżę głównie za miastem.

Edytowane przez Krzycho_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to musze doddać, zimy jeszcze nie ma a spalanie średnie w miście skoczyło do 11/100 a i przy większych korkach są dni że średnia to 13/100 l...

Nie no, w talkim wypadku chyba przesiadłbym się na rower albo komunikację miejską :), żeby uzyskać taki wynik trzeba cały czas jechać w korku, chyba więcej stać niż jechać.

Najwyższe spalanie w Warszawie jakie udało mi się uzykać to 8,3l/100km - cały dzień w stolicy i dużo jazdy po centrum w godzinach 15 - 19 kiedy jak wiadomo jest najwięcej korków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to musze doddać, zimy jeszcze nie ma a spalanie średnie w miście skoczyło do 11/100 a i przy większych korkach są dni że średnia to 13/100 l...

To ja takie spalanie mialem lecac cala autostrade poznan-lodz poznan z predkoscia srednia 185.... srednia w rzewistosci non stop max do lodzi i powrot tez z predkoscia max...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
Nie no, w talkim wypadku chyba przesiadłbym się na rower albo komunikację miejską :), żeby uzyskać taki wynik trzeba cały czas jechać w korku, chyba więcej stać niż jechać.

Najwyższe spalanie w Warszawie jakie udało mi się uzykać to 8,3l/100km - cały dzień w stolicy i dużo jazdy po centrum w godzinach 15 - 19 kiedy jak wiadomo jest najwięcej korków.

 

Niestety we Wrocławiu aut jest coraz więcej a ulic nie przybywa... korki myślę że nie mniejsze niż w stolicy, a dystans to jakieś 7 km i nie wiem jak delikatnie bym nie naciskał na gaz, a co do hamowania pisałem wcześniej, i przykro mi kolego Krzycho_gd ale silnikiem nie da się ostro hamować :)) to nie jestem w stanie zejść do waszych wyników.

To ja takie spalanie mialem lecac cala autostrade poznan-lodz poznan z prędkością średnia 185.... srednia w rzewistosci non stop max do lodzi i powrot tez z predkoscia max...

 

Na chwilę obecną nie jechałem tym autem więcej jak 150, nie było potrzeby możliwości ? umiejętności ?? tak więc ciężko porównać choć jak sprawdze to z pwnością napisze o swoich wynikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krosno - rzeszów przez lutcze, niedziela godzina 12, na zimowkach dosc spokojnie, sam i 1/4 w baku (lotos on dynamic) - z trasy 4,7 l/100 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ORi

Grudziądz - Toruń - Grudziądz, wieczorem, na zimówkach, na letnich (bez znaczenia) pełen bak, dwie osoby, prędkość w granicach 100km/h - 4,8 l/100km (z komputera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności