Skocz do zawartości
Gość p0is0n

Spalanie TDI w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam przebieg dopiero 5,6tyś km średnio spalam 7,5 ale jeżdżę raczej szybko i dynamicznie wyprzedam.Uważam ,że to dobry wynik.Myślę,że jak auto się już odpowiednio dotrze to spalanie trochę spadnie.Na początku przez pierwsze 3 tyś jeździłem b.spokojnie i spalanie było podobne.Jak między 3 a 5 tyś trochę szybciej ale nie dynamicznie to spadło do 7.Ale ja lubię niestety dynamicznie:D:D:D i zapłacę za te o,5 z przyjemnością:P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na trasie staram się jechać najwięcej na 6. Nawet wyprzedzanie też staram sie robić bez redukcji.

 

zalezy z jakich obr zaczynasz wyprzedzanie na 6. proponuje jednak redukcje na 5 i ogien. manewr bedzie sprawniejszy, a silnik pozyje dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13gruby -> ja jeżdżę bardzo dynamicznie (częste przyspieszanie, hamowanie i wyprzedzanie, zawsze na "S") i w trasie wychodzi mi średnio ok. 8.5, a w mieście 10.

 

Za to gdy kiedyś wyjechało mi się za wcześnie i miałem duuuużo czasu, to całą drogę z Krakowa do Kielc jechałem jak ciota 90 (było to 11 listopada w niedzielę, więc na drodze żywego ducha nie było) i spalanie było w okolicach 5 l/100km a po przejechaniu trasy K-ów - Kielce - Kraków miałem do przejechania na baku (wg. kompa) jeszcze ponad 1000 km. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na S jechałem parę razy.Mam jeszcze świeży samochód.Poczekam do 10 tyś przebiegu.Jak chcę wyprzedzać dynamicznie zmieniam biegi łopatkami fajna zabawa.Wtedy faktycznie komputer pokazuje 8-8,5.Wg mnie między D a S jest za duża różnica.D dla pana w kapeluszu a S trochę szkoda silnika na dłuższą jazdę w takim stylu.Ja jeżdżę na D+łopatki jak trzeba pokręcić silnik:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety łopatek nie mam... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(50-70km/h). Staram się ustawić poziom gazu tak żeby spalanie chwilowe było poniżej 6l. Czśsto jade na poziomie 2-3l/100km. Jak przekraczam wartość chwilową 6-7l/100km to odpuszczam gaz i dodaje go od nowa ustalając w połozeniu 4-5l. Optymalne ustawienie gazu daje mi takie średnie spalanie. Oczywiście pod góre potrafi mi wykazywać i chwilowe około 20l. Przed światłami zawsze staram się hamowac silnikiem i wyhamowywać w ostatniej chwili. Jeżeli robię coś nie tak to napiszcie mi o tym bo od niedawna jeżdze autem.

 

Moze nie ze zle, ale chyba bym dostal na leb jabym mial co chwile patrzec to na droge to na kompa czy czasem nie pokazuje nie spala ciut za duzo, jazda ma mi sprawiac przyjemnosc i mam sie na niej skupiac a nie na lataniu glowa miedzy droga a wyswietlaczem non stop. Ale to tylko moja opinia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5,3 L /100 trasa

Edytowane przez Mr Wilq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się zimniej, to moze odświerzymy temat :).

Dziś zauważyłem, że na postoju spalanie podskoczyło mi do 0,6 a momentami nawet do 0,7 l/h - zwykle było 0,5. Spalanie z dystansu 20km jaki codziennie przejeżdżam wyszło 6,8l/100km na którym zwykle miałem 5,8. Jedyne co się zmieniło to temp. zewnętrzna. Dziś rano było 9oC a w samochodzie nastawione 22oC econ. Jak na postoju wyłączę wentylację (OFF), spalanie spada do 0,4l/h. Czy ogrzewanie też powoduje aż tak znaczny wzrost spalania jak klimatyzacja? Wydaje mi się, że spalanie zwiększyło się od ok. tygodnia, czyli tyle ile w Polsce trwają chłodniejsze dni :).

Ma to jakiś sens? Czy macie podobne odczucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiło się zimniej, to moze odświerzymy temat :).

Dziś zauważyłem, że na postoju spalanie podskoczyło mi do 0,6 a momentami nawet do 0,7 l/h - zwykle było 0,5. Spalanie z dystansu 20km jaki codziennie przejeżdżam wyszło 6,8l/100km na którym zwykle miałem 5,8. Jedyne co się zmieniło to temp. zewnętrzna. Dziś rano było 9oC a w samochodzie nastawione 22oC econ. Jak na postoju wyłączę wentylację (OFF), spalanie spada do 0,4l/h. Czy ogrzewanie też powoduje aż tak znaczny wzrost spalania jak klimatyzacja? Wydaje mi się, że spalanie zwiększyło się od ok. tygodnia, czyli tyle ile w Polsce trwają chłodniejsze dni :).

Ma to jakiś sens? Czy macie podobne odczucie?

No generalnie silnik dluzej nagrzewa sie do roboczej temp pracy, wiec pali troche wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sztokholmie codziennie w duzym ruchu ,predkosc w granicach od 20 do 40 km/godz ( 25 km w jedna strone ) to mniej wiecej w/g komputera 6,0-6,5 litra/100km, czesto na dwojce i jedynce, zalezy jak sie operuje pedalem gazu ( nie przyspieszac i potem hamowac ),na trasie ( w Szwecji ) przy predkosci 130/h z wlaczonym tempomatem okolo 6/100km, zalezy od temperatury i wilgotnosci powietrza,czasem 5,8 albo 6,5 - full gas przy wyprzedzaniu i idzie zuzycie do 45/100 - Pasek 140dpf 2006r manual od miesiaca, bardzo zadowolony z obnizenia kosztow - poprzednio b5 1,6 manual. Troche wyzszy podatek drogowy (2x) ale w sumie sie oplaca. Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow - moze ktos ma program typ vag3.11 ( nowszy ) ktory wspolpracuje z interfejsem vag-obd4000 (can version ).

Lubar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postój 0,6 - 0,8

Auto glownie po miescie lata i na krotkich dystansach, raz bardziej dynamiczniej, raz mniej, na komputerze srednia z calego przebiegu (21k km) 10,2.

 

Sporo dosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postój 0,6 - 0,8

Auto glownie po miescie lata i na krotkich dystansach, raz bardziej dynamiczniej, raz mniej, na komputerze srednia z calego przebiegu (21k km) 10,2.

 

Sporo dosc...

Sporo? Tyle pali 2,5TDI w B5 :).

Na postoju też moim zdaniem trochę za dużo, u mnie jest 0.5, z klimą 0.6

 

P.S. Apropo mojego poprzedniego posta, to wszystko wróciło do normy po... zatankowaniu. Wydocznie paliwo, które zatankowałem wcześniej było kiepskiej jakości - dziwne, zawsze tankuję na Orlenie - jednak u nich też z powtarzalnością średnio.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanon

Hej!!!

 

Ja tankuje w Lotosie ON Dynamic. Od tygodnia też podskoczyło mi spalanie na postoju z 0,5l przy właczonej klimie do 0,7l. Średnie spalanie wychodzi mi w granicach 5,8l/100km w cyklu mieszanym.

 

Pozdrawiam

 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukash_192

ja mam dość ciężką noge i spala mi 8.1-8.6

w trasie 6 l a jesli ktos schodzi nieżej to gratulacje

ja ze swoim paskiem tak nie moge, on sam prosi zeby jechac szybciej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07
ja mam dość ciężką noge i spala mi 8.1-8.6

w trasie 6 l a jesli ktos schodzi nieżej to gratulacje

ja ze swoim paskiem tak nie moge, on sam prosi zeby jechac szybciej:D

 

 

Hehe,podobnie jak ja :D a do tego chip i ze 140 zrobiło sie prawie 170 koników.

Jak jeżdże normalnie,czyli z bananem na gębie że tak idzie to przewaznie wychodzi między 8 a 9 litrów na mieście a na trasie między 7 a 8 litrów.

 

Jednak jak wsadzam wnuczke do autka to nagle mi pali w mieście 7,2 do 7,4 a na trasie nie przekraczam 6 litrów,tylko ile to wyrzeczen kosztuje :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe,podobnie jak ja :D a do tego chip i ze 140 zrobiło sie prawie 170 koników.

Gdzie chipowałeś?

 

Zauważyłem że ten silnik u mnie najmniej pali nie w trasie a podczas dojazdów do pracy - ok.15km. Średnia jednego przejazdu wychodzi mi 5,1-5,8 l/100km, w trasie przy jeździe do 160km/h niemożliwe jest zejść poniżej 6,5 :). Te 4,8 podane przez producenta w trasie jest osiągalne na autostradzie jadąc cały czas na 6-ce 80km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Wrocławiu spala ok 8/100 trasa 6,2 z ciężką nogą .pasek 2,0 140 KM.Małe pytanko ile on potrafi wyciągnąć bo przy 220 zrezygnowałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według komputera:

trasa: do 100km/h - poniżej 6l, niedawno z Krk->Pyrzowice->Krk, deszcz, wyjazd 1. w nocy, mały ruch, ale kiepskie warunki na drodze, tempomat do 90 (rzadko więcej) i średnia 5,6l;

 

miasto: Kraków w piątek po 15. z północy na południe nawet i 9,3l ale w 1,5 godz. zrobiłem 23 km :), przeciętnie zejdzie poniżej 8l przy spokojnej jeździe bez korków;

 

mieszany: codziennie do pracy ok 15km (w jedną stronę) z czego połowa przez Krk to ok 7l z groszami, zależy jak się jedzie ile świateł mnie złapie itp.

 

A ostatnio zmierzyłem sobie sam, wyzerowałem licznik nalałem do pełna, potem przy ok 930km (rezerwa zaczęła się świecić) znowu do pełna i wyszło 6,7l.

 

Też zauważyłem, że najmniej pali przy ok 80km/h, a gdzieś przy 60km/h spala mniej niz przy 120km/h. Więc przy płynnej jeździe między 60 a 80 km/h wychodzi nie więcej niż na trasie powyżej 120km/h.

I jak pisze Matsil: "w trasie przy jeździe do 160km/h niemożliwe jest zejść poniżej 6,5"

Jadąc z Niemiec, po trasie do 140km/h (w większości ~130), spalanie wg kompa 6,3l

Edytowane przez teddybar
kto? poprawi? literówki z dobrych na z?e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07
Gdzie chipowałeś?

 

Zauważyłem że ten silnik u mnie najmniej pali nie w trasie a podczas dojazdów do pracy - ok.15km. Średnia jednego przejazdu wychodzi mi 5,1-5,8 l/100km, w trasie przy jeździe do 160km/h niemożliwe jest zejść poniżej 6,5 :). Te 4,8 podane przez producenta w trasie jest osiągalne na autostradzie jadąc cały czas na 6-ce 80km/h.

 

 

Dokładnie,jadąc 80 nie przekraczam 4,5 l/100,tylko tak mozna osiagnąć wartosci podane przez fabryke.Zauważylem ze po chipie jak jeżdże delikatnie pali mniej niż wcześnie,doszedłem do 4,4 l/100 :eek:,w mieście udało sie utrzymac spalanie na poziomie 6,3 l.Tylko prosze nie pytac jak wygląda jazda bo i emeryt by sie uśmiał :confused: Bardziej wiarygodne są wartości które podałem wcześnie,czyli miasto na lekko brane to max do 7,5 a poza miastem do 6 litrów.

Przy pełnym gwizdku tylko nieznacznie więcej pali,w mieście,Katowice,spalanie nie przekraczało 10 l/100 km,przewaznie nawet na ostro utrzymuje sie na poziomie do 9 litrów.

 

Te małe wartości spalania wychodzą tylko wtedy jak woże wnusie,to jest jedyny moment kiedy nie dam sie wypuszczać :)

 

Chipa robilem w V-Techu w Krakowie bo tylko oni robią to dobrze.W Mastersie w Katowicach robilem Forda i to była porazka.Moc owszem była ale dymu ja z Batorego.

 

Dodam jeszcze że przy jedzie na tempomacie srednio wychodzi wychodzi więcej,w porywach nawet do 0,5 l/100 :confused:

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5,4 glownie po miescie? :o:O to 1,5 litra mniej niz deklaruje producent;]

NO NIE CHYBA PADNĘ ZE ŚMIECHU TO SPALANIE TO NA 50 km:)

 

Może trochę wyjaśnie jak udaje mi sie uzyskać takie spalanie. Tak jak napisałem po mieście jeżdze poniżej 100km/h (50-70km/h). Staram się ustawić poziom gazu tak żeby spalanie chwilowe było poniżej 6l. Czśsto jade na poziomie 2-3l/100km. Jak przekraczam wartość chwilową 6-7l/100km to odpuszczam gaz i dodaje go od nowa ustalając w połozeniu 4-5l. Optymalne ustawienie gazu daje mi takie średnie spalanie. Oczywiście pod góre potrafi mi wykazywać i chwilowe około 20l. Przed światłami zawsze staram się hamowac silnikiem i wyhamowywać w ostatniej chwili. Jeżeli robię coś nie tak to napiszcie mi o tym bo od niedawna jeżdze autem.

Po mieście korzystam głównie z zakresu biegów 1-4 ewentualnie czasami 5. Na trasie staram się jechać najwięcej na 6. Nawet wyprzedzanie też staram sie robić bez redukcji. Jak stoję i pracuje silnik to komputer wykazuje mi spalanie chwilowe 0,4l a z włączoną klimą 0,5l.

 

To tyle. Ewentualnie mój komuter coś zakłamuje.

 

Pozdrawiam

Ma się rozumieć że zbierasz już na nową turbinę:(

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności