Skocz do zawartości
Gość p0is0n

Spalanie TDI w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj pokonałem trasę Łódź- Żagań ( okolice Zielonej Góry ) Łódź razem 745 km.

 

Do Żagania przez Sieradz,Kalisz, Ostrów Wielkopolska, Rawicz, Żagań ( korki, roboty drogowe ) a droga powrotna to Zielona Góra, Nowy Tomyśl, Poddębice, Łódź ( autostrada od Tomyśla do Poddębic 160-180km/h )

 

Średnie spalanie 7.42l/ 100km

 

Jak dla mnie to wynik rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A teraz to co 3-4 auto na drodze to widze paska b6 . Moze to zludzenie i widze co chce czyli tylko b6 ale jedna osoba stwierdzila identycznie ,tylko ta osoba tez ma b6 . Wiec nie wiem ,moze wy tez tak widzicie ?

Jeździ tego bo kombi w dieslu i to niemieckie to cud techniki wg. przeciętnego polaczka.

 

Passata kupiłem ze względu na to ,że nie było za bardzo wyboru. VOLVO V70 kupiłbym, ale jakbym miał firmę pogrzebową, a SAAB 9-5? Wtedy jak kupowałem ten najnowszy model dopiero wchodził :) więc jak tu być oryginalnym?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7-7,5l/100km.

 

Moja srednia to 7.5-7.7 podobnie i w miescie tez , ale na trasie wiecej.

Masz DPF ?

 

---------- Post added at 00:07 ---------- Previous post was at 00:03 ----------

 

Passata kupiłem ze względu na to ,że nie było za bardzo wyboru

 

Jak bylem po swojego to chcialem golfa V ale byly w podobnej cenie co paski . I wybor byl maly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

u mnie po 2000 km (700 km autostrada, reszta miasto) mam wynik 7.3l/100 km :) nie jest źle, ale jakby człowiek smigał więcej po autostradach to myślę, że poza 6l/100 km bym nie wyszedł :fajny no, może odrobinę, kłócił się nie będę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem trasę Międzyzdroje -> Poznań.

Nie zwalniałem poniżej 100km/h - na tyle miałem tempomat.

Nie przekraczałem 140km/h.

Duży ruch, do tego padał deszcz, więc mało wyprzedzania.

Komputer pokazał mi średnie spalanie 6.1L/100km.

Dodam, że niedawno ustawiłem vagiem korektę spalania na 110, gdyż zaniżał mi 10%.

2.0 TDI 140PS z DSG i DPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam te posty to się zastanawiam czy ktoś się nie przygotowuje do bicia rekordu świata w niskim spalaniu :)

Generalnie cudów nie ma, średnie spalanie na trasie to 6 do 7,5l, a w mieście w zależności od warunków od 7 do nawet 12l. Jeżeli ktoś się mieści w tym przedziale to wszystko ok (silnik 2.0TDI 140 lub 170KM). Rozpisywanie się, że komuś pali 7,18l. a innemu 7,78l. to chyba trochę przesada :). Przecież to nie tylko styl jazdy, ale głównie to co wlewamy do baku ma znaczenie przy tak niewielkich różnicach w spalaniu. A z jakością na naszych stacjach to wszyscy wiemy jak jest :). Jak wracałem w tym roku z nart z Austrii, to średnie spalanie na "ich" paliwie było o 1l. mniejsze niż na polskim, o czymś to świadczy.

Następne moje auto to też będzie diesel tylko z większym silnikiem, wydaje mi się że jest to lepsza opcja. Mój znajomy ma Mercedesa 320CDI. Moc, elastyczność silnika bez porównania do mojego paska, a spalanie na mieście większe tylko o około 1,5l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakiej klasy ten merc bo 320 sa rozne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając z Niemiec (około 1000km) , samochód był zalany do pełna.

Raz tylko na wszelki wypadek zalałem za 30zł , bo pisało pod samym już domem, że ON wystarczy na około 40km.Strzałka poziomu paliwa przesuwała się wyjątkowo powoli , a średnie spalanie na wyświetlaczu to około 7,5l/100km.

Dla porównania znajomy , który prowadził BMW 530 zalewał po drodze 2 razy :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E320 CDI 2005 rok prod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Przecież to nie tylko styl jazdy, ale głównie to co wlewamy do baku ma znaczenie przy tak niewielkich różnicach w spalaniu.

 

Zgadza sie , ale wplyw na spalanie ma jeszcze topografia drog (gory ,doly i plaskie trasy jak stoly) . To pewnie drobnica ale pod gore pasek wiecej pali i odwrotnie mniej . A z DPF i dodatkowymi dotryskami ON tez wiecej wychodzi . Ale to male szczeguly .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam passata 2006 140 tdi , jak kupilem zatankowalem do pelna komputer mi pokazywal ze mam bak na ponad 900km , teraz pokazuje 550 600 , komputere w miescie pokazuje 12 14 litrow na trasie 10 8,6 , ostatnio sprawdzilem tankujac de pelna i obliczylem ze spala mi 8, 2 na 100 . przy jezdzie miasto trasa , autostrada , jaka może to być przyczyna , sprawdzalem pompowtryski sa dobre , temperatura tez jest dobra nie wiem co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczecin - Zakopane 6 litrów

Zakopane - Szczecin 5,9.

Do Krakowa cały czas autostradą - najpierw przez Niemcy a później już naszą a4 . Polecam każdemu kto jedzie z okolic Szczecina, niby dalej, ale taniej, bezpieczniej i szybciej przez Niemcy. W jedną stronę 880 km.

PS prędkości patrolowe. Max 120-130 km/h. Przeważnie 110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim zauważam że w upalne dni gdy klima intensywniej pracuje to spalanie wzrasta około 1L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W swoim zauważam że w upalne dni gdy klima intensywniej pracuje to spalanie wzrasta około 1L

 

Zgadza sie , a na wolnych i postoju z 0,6-0,7 bez climy , nawet na 1,1 litra na godzine z clima . To w te upaly tegoroczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trasie 6,5-6,8, w mieście 8,5-9 pokazuje a nogę mam nie nalzejszą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając z Niemiec (około 1000km) , samochód był zalany do pełna.

Raz tylko na wszelki wypadek zalałem za 30zł , bo pisało pod samym już domem, że ON wystarczy na około 40km.Strzałka poziomu paliwa przesuwała się wyjątkowo powoli , a średnie spalanie na wyświetlaczu to około 7,5l/100km.

Dla porównania znajomy , który prowadził BMW 530 zalewał po drodze 2 razy :dobrze

 

chyba 530i ?(choć i tak M54B30 na swoje 231 KM i 300 NM pali bardzo przyzwoicie)

bo 530d w manualu na trasie pali jak 2.0TDI a jadąc na autostradach powyżej 160 raczej mniej. miałem fakt ze e39 3.0d 196 KM z momentem 400 NM, to spalanie w mieście 8 trasa poniżej 7, trasa bardzo dynamicznie 8. Byłem bardzo zaskoczony. ale to były fakty.

Możliwe że kolega ma coś nie tak z autem.

Edytowane przez luccass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mieście 9,4 - kurde nie umiem jeździć oszczędnie niestety :(((((

 

Na trasie (warszawa - kraków) 7,6 ale jak mi się kiedyś spieszyło to wyszło 9,2 :) Pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje około 8,5l/100 w mieście. Teraz jak jest już zimniej i rano auto jest zimne to komputer pokazuje już 9,3/100 w mieście. Felgi 18, opony 235/40.

Pełny bak zalany komputer pokazuje że przejadę ok. 950 km.

Co dziwne wskazówka od poziomu paliwa bardzo szybko spada z pełnego do 3/4 baku (po przejechaniu około 130 km). Czy u Was jest tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś do pracy rano spalanie miałem 23.6 l/100km

 

ech korki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ale jakbyś włączył klimę to ze 3 L więcej by ci wskoczyło :)))

 

P.S. Ja wczoraj zrobiłem trasę Lublin - Warszawa ale przez Puławy, Kozienice i Kalwarię (zero korka gdziekolwiek). Średnio 80-100km/h ale było kilka miejsc że sie przycisnęło na chwilę 160-180km/h.

Średnie spalanie 6,1 L ale co z tego jak w mieście 10 L to standard...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności