Skocz do zawartości
zyga2302

twardy pedał hamulca passat b3 1.8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem hamulcami mianowicie twardy pedał.Kiedy zwarłem styki w przekaźniku nr 78 od ABS-u wszystko wraca do normy.Więc wymieniłem przekaźnik i dalej to samo.Co może być przyczyną że przekaźik się nie załącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Spojrzyj na schemat .. jezeli to przekaźnik od pompy ( nie napisales czy pracuje czy nie ) to zobacz czy pojawia sie sygnał po zaplonie .

 

herflik-00

abs schemat 1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie w miejsce pompy z elektrycznym wspomaganiem wlozyc normalne serwo i pompe z wersji bez abs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Tak jak kolega pisze, mam strasznie twardy pedał hamulca i hamuje mi tylko przód. Myślałem że są zapowietrzone ale kiedy zabrałem się za odpowietrzanie to płyn z tylnych odpowietrzników nie leciał. Nie wiem jakie mają oznaczenia przekaźniki od pompy ABS ponieważ kupiłem go nie dawno i jakiś magik nim jeździł i nie wiem czy w ogóle dobre są te przekaźniki.

Dodam jeszcze tyle, że płyn jest ponad max w zbiorniczku a nie dolewałem go do takiego poziomu i, że jeszcze na chwilę potrafią się załączyć hamulce i jest normalnie ale to tylko na chwilę. Świeci się jeszcze cały czas kontrolka hamulców.

Pytanie moje. Jak mogę łatwo sprawdzić czy pompa ABS działa i jakie przekaźniki mają być do owej pompy i które one będą w skrzynce przekaźników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie moje. Jak mogę łatwo sprawdzić czy pompa ABS działa i jakie przekaźniki mają być do owej pompy i które one będą w skrzynce przekaźników.

Czy po przekręceniu na zapłon słychać pracę silniczka elektrycznego który jest przy pompie ABS?

Przekaźniki są nad skrzynką przekaźników, musisz rozebrac plastiki pod kierą aby sie do nich bezproblemowo dostać.

Najlepiej zdiagnozować układ ABS poprzez diagnostykę wtyczki sterownika który jest pod tylną kanapą.

Jak zdiagnozować wtyczkę masz TUTAJ.

Poczytaj ten wątek z którego jest link....

 

Kontrolka hamulców świeci sie bo nie masz wspomagania(któer w tym aucie jest elektryczne a nie podciśnieniowe), jest ona zintegrowana z kontrolką ABS o której nic nie napisałeś...wnoszę że masz przepaloną żarówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kontrolka ABS jest ale nie świeci pewnie i będzie przepalona. Nie słyszę brzęczenie silniczka po przekręceniu zapłonu. Powiem że tam są normalnie magiczne rzeczy przy skrzynce bezpieczników i nie wiem od którego przekaźnika mam zacząć czy dobre są powkładane. Bo jak samochód kupiłem to wyciąłem całą wiązkę kabli od alarmu który działał i wyłączał zapłon i nie można było go odpalić. Ale hamulce po tej operacji działały. fakt faktem ABS-u nie było, a wiem stąd bo jak go kupiłem to pierwsze co w heble cisnąłem i nie czułem ABS-u. Posprawdzam sobie metodą prób i błędów i może do czegoś dojdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy posiada ktoś namiary na wyłącznik ciśnieniowy do ww pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności