Skocz do zawartości
Gość dominman

czy radio navigation system czyta cd audio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dominman

W świetle tego co przeczytałem na tym forum pewnie wyjdę na nowicjusza i za takiego też się uważam więc proszę o litość. Ponieważ mam samochód, którego nie kupowałem osobiści (b5 2002) i nie do końca wiem jak w nim wszystko działa (to mój pierwszy vw) więc chciałbym zapytać czy fakt, że mam zainstalowane MCD radio navigation system oznacza, że automatycznie mam zintegrowane odtwarzanie audio cd? Czy też muszę mieć jakąś konkretną wersję tego systemu? Jeśli tak to po czym rozpoznać (oprócz eksperymentowania z audio cd)?. Gdy wkładam płyty audio to nie czyta ich ten komputerek tylko każe włożyć płytę kompatybilną z navi. Podejrzewam, że może być po prostu zepsute, ale nie znam się.

 

Przy okazji, gdzie miałbym szukać zmieniarki cd w samochodzie, zakładając, że taka jest zainstalowana?

 

pozdrawiam i dziękuję za poświęceni mi paru chwil na wyjaśnienie tych z pozoru trywialnych kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Jesli masz MCD to ona czyta plyty Audio CD... Ale to Twoje rozkodowanie okreslenia MCD-nie wiem, czy jest akurat trafne... Po prostu sa dwa rodzaje navi w Paskach-MCD i MFD (ta druga ma kolorowy wysiwetlacz i nie czyta plyt Audio).

Jak wsadzasz plytke z muzyka w Audio to nacisnij na Navi przycisk z napisem CD :D

 

Jesli hccesz juz szukac zmieniarki-patrz w bagazniku w bocznych schowkach oraz w podlokietniku miedzy przednimi fotelami.

 

No i tak na marginesie-korzystaj z forumowej wyszukiwarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pluti77

posadam paska 2005 z radiem MCD system navigation nie czyta mi płyt nagranych na kompie próbowałem nagrywać z róznymi prędkościami x2x4x8x16x24 na różnych płytach nawet na specjalnych przeznaczonych tylko do nagrywania muzy. Czyta mi tylko płyty orginalne lub kupione piraty na stadionie 10-lecia.Jeszcze jedno jak wracałem nim z niemiec to w czasie podróży odczytywał mi płytę nagraną na kompie a na drugi dzień i do dzisiaj już nie czyta prosze o pomoc! próbowałem czyscić laser w rodiu specjalną płytą czyszczacą ale jej też nie widzi

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posadam paska 2005 z radiem MCD system navigation nie czyta mi płyt nagranych na kompie próbowałem nagrywać z róznymi prędkościami x2x4x8x16x24 na różnych płytach nawet na specjalnych przeznaczonych tylko do nagrywania muzy. Czyta mi tylko płyty oryginalne lub kupione piraty na stadionie 10-lecia.Jeszcze jedno jak wracałem nim z niemiec to w czasie podróży odczytywał mi płytę nagraną na kompie a na drugi dzień i do dzisiaj już nie czyta prosze o pomoc! próbowałem czyscić laser w rodiu specjalną płytą czyszczacą ale jej też nie widzi

Próbowałeś używać płyt tzw: "lepszych" ??

Jak z odczytem płyt z mapami ??

niektórzy piszą, że płyty czyszczące potrafią wyczyścić laser w navi, nie wiem, mi się nie udało :P

Najlepiej będzie jak zrobisz to własnoręcznie:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=21030

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pluti77

Używałem płyt Verbatim, sony ,CD-RW Verbatim i typowych do Audio CD map jeszcze nie wgrywałem bo wazniejsza jest dla mnie muza ale jak czyta płyty orginalne a nagrywane nie to wina laseru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak czyta płyty orginalne a nagrywane nie to wina laseru?
w wiekszej mierze - tak :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pluti77

Wyczyściłem laser w MCD-ku i czyta wszystkie płyty supe dzieki icon7.gificon10.gif

 

Dzieki Jacek za rade

 

//używaj opcji 'edytuj'. dzięki. artmin

Edytowane przez artmin
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sollakk

Miałem taki sam problem z MCD.

U mnie też czytało tylko płyty oryginalne ( "a nie kopie" ) .

Faktycznie nie ma co polegać na płytach czyszczących - są do polerowania a nie do czyszczenia.

Elektronikiem nie jestem! Lecz w któryś dzień postanowiłem sam rozebrać radio i zobaczyć co tam się kryje.

Potrzebujesz:

-chęci

-4 klucze do wyjęcia radia. ( można kupić na allegro w cenie 5zł )

-Pałeczki higieniczne

-Jakiś alkohol ( zmywacz do paznokci ) - laser pokryty jest bardzo trwałym tworzywem, więc kropla np. izopropanolu mu nie zaszkodzi.

- śrubokręt

Po wyciągnięciu radia, trzeba odkręcić śruby mocujące osłonę.

Zauważysz folię ( piankę ) którą trzeba odsunąć ( NIE ZRYWAĆ ) , pod nią są dwie płytki jedna mała, druga duża.

Płytki przymocowane są małymi śrubkami, które DELIKATNIE odkręcisz.

Do tych płytek idą "listwy" przewodzące - takie małe płaskie taśmy, które również trzeba ODPIĄĆ. Zapięte są w plastikowych gniazdach, które działają na suwak. Z tym też OSTROŻNIE!

Po wyjęciu płytek widzimy już gniazdo lasera itd.

Niestety nie jest łatwo dostrzec sam laser, ale możemy ( i tu również delikatnie ) go przesunąć tak żeby był jak najbliżej środka.

W końcu przechodzimy do finału - najlepiej należy przedmuchać laser powietrzem, ponieważ samo mycie może nie dać oczekiwanego skutku. Soczewka odbija promień lasera pod kątem i to tam zazwyczaj chowają się wszystkie brudy.

Do przedmuchania polecam powietrze w sprayu.

Następnie przemyj soczewkę lasera bardzo ostrożnie!

Poskładaj wszystko razem i powinno być OK! :)

Teraz czytam to co napisałem i jestem przerażony treścią!, lecz tak naprawdę nie ma się czego bać a cała operacja u mnie trwała około 20 min.

 

Nie prawdą jest, że MCD czy MFD czyta te "lepsze" płyty,

że nagrywać trzeba specjalnym programem ze specjalnym profilem, ble ble ble

 

U mnie po operacji czyszczenia grają płyty z TESCO nagrane z prędkością x48......

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie prawdą jest, że MCD czy MFD czyta te "lepsze" płyty,

że nagrywać trzeba specjalnym programem ze specjalnym profilem, ble ble ble

 

U mnie po operacji czyszczenia grają płyty z TESCO nagrane z prędkością x48......

 

zycze powodzenia z przegraniem mapy DX do navi bez ''specjalnego profilu, i reszty ble ble ble''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam fabryczna navi & cd RADIO NAVIGATION SYSTEM nie mfd czy mds, nieczyta mi płyt audio nagranych samemu wie ktos jak to nagrac jakim programem itp. ?? dzięks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma MCD i też mi nie czyta płyt audio, ani oryginałów ani nagrywanych. Czyżby kwestia czyszczenia lasera tak jak piszą koledzy powyżej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem j/w. Posiadam świeżo zakupionego passata z nawigacją MFD i oprócz radia niestety nic nie chodzi. Płyty od NAVI nie mam, skąd ją dorwać ew. ? Płyt audio też nie - słychać jedynie cykanie w głośnikach po włożeniu płyty.

Miał ktoś taki przypadek ? Od czego zacząć sprawdzanie ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten sam problem j/w. Posiadam świeżo zakupionego passata z nawigacją MFD i oprócz radia niestety nic nie chodzi. Płyty od NAVI nie mam, skąd ją dorwać ew. ? Płyt audio też nie - słychać jedynie cykanie w głośnikach po włożeniu płyty.

Miał ktoś taki przypadek ? Od czego zacząć sprawdzanie ?

Pozdrawiam.

 

radze zaczac od przeczytanie nie tylko powyzszego postu ale rowniez wczesniejszych.

Wtedy dowiedzialbys sie ze MFD nie odtwarza plyt audio.

Dowiedzialbys sie rowniez skad mozna siciagnac i jak nagrac plyty, jak sprawdzic czy do Twojej navi pasuja mapy polski. Ale jesli navi jest z roku produkcji autka (1998) to niestety nie. Ale to wszystko jest na forum wiec milej lektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawi wygląda tak :

 

vw-mfd.jpg

 

Więc raczej nie jest z '98 :) Niestety tyle tego jest i każdy inaczej pisze.

Wiem, że będę musiał obraz nagrać CloneCD ze specjalnym ustawieniem, ale jaki obraz wybrać, i skąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawi wygląda tak :
Jak ?? :eek:

cały temat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15900

Wiem, że będę musiał obraz nagrać CloneCD ze specjalnym ustawieniem
... CloneCD, profil: data CD, prędkość: x1.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam problem z navi w vw passat b5 2002r

nawigacja mcd z przodu +zmieniarka w bagażniku

problem polega na tym ze kupiłem samochód jakieś trzy miesiące temu i dostałem oryginalną płytę z nawigacją (TravelPilot DX) mapy niemiec i europy zachodniej DX 2002

+ załatwiłem sobie mapy (nieoryginalne) Polska czechy 2009/2010 ale niestety nie odtwarza mi żadnej z nich czyściłem laser i wszystko ok, nawigacja z przodu odtwarza audio ale navi nie chce

jaki może być powód prosze o pomoc jestem kompletnie zielony w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawigacja z przodu odtwarza audio ale navi nie chce

płyta porysowana lub nieprawidłowo wypalona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki może być powód prosze o pomoc

nie kompatybilna wypalarka.

źle (słabo) przeczyszczona soczewka.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle wypalona raczej nie moze byc bo płyta jest oryginalna ale skoro laser źle przeczyszczony to dlaczego audio odtwarza, płyta z nawigacji jest idealna nie ma żadnej ryski praktycznie nie uzywana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności