Skocz do zawartości
dominb

Obniżenie zawieszenia B6

Rekomendowane odpowiedzi

Marketing, czysty marketing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marketing, czysty marketing.

 

I mam nadzieję, że właśnie ta rozmowa okaże się przydatna dla innych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam eibacha -30, oponki były 225/40/18 i jak dla mnie szału nie robiły jesli chodzi o wygląd, duzo bardziej podoba mi się 235/45/17 ktore mam na ten sezon (w następnym wracam na większych kołach), u mnie w temacie możesz zobaczyć zdj przed i po zmianie sprężyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam eibacha -30, oponki były 225/40/18 i jak dla mnie szału nie robiły jesli chodzi o wygląd, duzo bardziej podoba mi się 235/45/17 ktore mam na ten sezon (w następnym wracam na większych kołach), u mnie w temacie możesz zobaczyć zdj przed i po zmianie sprężyn.

 

Fajnie się składa ze też posiadasz srebrnego Varianta i zakres Twoich "modów" odpowiada mniej więcej mojej koncepcji auta:) Lampy dziś zakładam, a pewnie na wiosnę wlecą sprężyny. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiek :kumple

Ja wzrowowałem się na innych, po czym stwierdziłem że stworze swoją koncepcję, na wiosnę mam nadzieję że zdąże z pracami i pokażę zrobionego z zewnątrz:)

Co do springów to zakładaj, będziesz zadowolony z jazdy i +10 do wyglądu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SILNIKI - 1.4 TSI, 1.8 TSI, 2.0 FSI, 2.0 TSI, 3.6 FSI, 1.6 TDI, 1.9 TDI, 2.0 TDI, 2.0 TDI 16V, 2.0 BlueTDI

NUMER KATALOGOWY - E10-85-016-02-22

SKŁADNIK 1 - F11-15-007-03-VA

SKŁADNIK 2 - F11-85-012-01-HA

 

TYP - Passat (3C5)

SILNIKI - 1.4 TSI, 1.8 TSI, 2.0 FSI, 2.0 TSI, 3.6 FSI, 1.6 TDI, 1.9 TDI, 2.0 TDI, 2.0 TDI 16V, 2.0 BlueTDI

NUMER KATALOGOWY - E10-85-016-04-22

SKŁADNIK 1 - F11-15-007-03-VA

SKŁADNIK 2 - F11-85-012-01-HA

 

A więc podsumowując, wielkie dzięki należą się koledze mkpol za zwrócenie uwagi na zacytowany w tym miejscu fakt. Otóż upewniłem się najpierw w sklepie sprzedającym podzespoły Eibach'a, który to sklep zwrócił się następnie do przedstawiciela producenta w Polsce i okazało się, że zestawy Eibach'a różnią się od siebie numerami katalogowymi, pomimo, że w skład zestawów wchodzą dokładnie te same elementy, dlatego warto, aby każdy przed zakupem sprężyn tej firmy, upewnił się z jakimi nr samych sprężyn ma do czynienia, bo różnica w cenie pomiędzy tymi samymi sprężynami niby dedykowanymi do Varianta, to 100zł, co już jest trochę niezrozumiałe. Także właściciele Variantów- sprężyn Eibacha, szukajcie do wersji sedan o nr E10-85-016-02-22. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc podsumowując, wielkie dzięki należą się koledze mkpol za zwrócenie uwagi na zacytowany w tym miejscu fakt. Otóż upewniłem się najpierw w sklepie sprzedającym podzespoły Eibach'a, który to sklep zwrócił się następnie do przedstawiciela producenta w Polsce i okazało się, że zestawy Eibach'a różnią się od siebie numerami katalogowymi, pomimo, że w skład zestawów wchodzą dokładnie te same elementy, dlatego warto, aby każdy przed zakupem sprężyn tej firmy, upewnił się z jakimi nr samych sprężyn ma do czynienia, bo różnica w cenie pomiędzy tymi samymi sprężynami niby dedykowanymi do Varianta, to 100zł, co już jest trochę niezrozumiałe. Także właściciele Variantów- sprężyn Eibacha, szukajcie do wersji sedan o nr E10-85-016-02-22. Pozdrawiam!

 

To znaczy, że różnica jest sedan/kombi, czy jeszcze do osobnych wersji nadwoziowych są różne rodzaje/numery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy, że różnica jest sedan/kombi, czy jeszcze do osobnych wersji nadwoziowych są różne rodzaje/numery?

 

To znaczy, że Eibach sprzedaje dokładnie te same sprężyny, jako zestawy ukrywające się pod innymi numerami seryjnymi, w dwóch różnych cenach;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy, że Eibach sprzedaje dokładnie te same sprężyny, jako zestawy ukrywające się pod innymi numerami seryjnymi, w dwóch różnych cenach;)

 

Dzięki :) I stąd pewnie ta dyskusja, a ja opieram się na tym co słyszę od specjalistów w sklepach, bo za takich ich domyślnie uważam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy udało się komuś sprzedać seryjne sprężyny ze swojego Passata? Nawet za jakąś niewielką kwotę? Bo przymierzam się do zmiany sprężyn na te obniżające Eibacha, ale szkoda byłoby, żeby sprężyny oryginalne zagracały garaż. Tylko pytanie czy tego typu części bywają sprzedawalne;) Gdyby był u nas dział "giełda", może znalazłby się jakiś amator, np. chcący wrócić do serii, a tak, może być chyba ciężko jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedawaj. Jak będziesz puszczał auto w świat może się okazać, że łatwiej zejdzie na fabrycznym zawieszeniu, niż na obniżonym. Temat giełdy na forum jest definitywnie klozet i nie ma co sobie tym nawet zawracać głowy. Ewentualnie aledrogo, ale to oddasz za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy takie oznaczenie na sprężynach (KBA91336) będzie pasowało do mojej furki? Są to używane eibachy z allegro za 400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będą ale:

1. przepłacisz

2. nie obniżysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to nie są sprężyny obniżające tylko zamiennik tak? Jeżeli tak to jakich oznaczeń szukać na sprężynach eibacha aby były minus 30mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eibach.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.eibach.pl/eibach-volkswagen-passat-%283c2%29-e10-85-016-02-22-pi-3739.html

oznaczenie na jednej z nich oprócz KBA91336 jest F11-15-007-03-VA czyli jednak obniża o 30 mm

Ile powinny kosztować używane springi i czy warto w ogóle brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz o tych z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mój błąd, przepraszam. Cena jeśli są dobre też jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie dlatego Te Forum i Ludzie na nim sa nieocenieni . Dziekuje chlopaki za Pomoc :)

 

Wlasnie dostalem swoje Eibach Pro Kit E10-85-016-02-22. do Varianta i kaska zostala w kieszeni . Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności