Skocz do zawartości
dominb

Obniżenie zawieszenia B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do obniżenia, potrzebuje obniżyć parę centymetrów 4-5cm

Jak to zrobić najlepiej ? kupić gwint ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Piotr daj -30 Eibacha będziesz zadowolony, niżej będzie gorzej napisz do Mapeta on ma sprężynki do zmotania ,standardowy amor zostaje przy takiej sprężynie ,inaczej trzeba będzie sportowe o mniejszym skoku ,wsadzisz 18 cala wypełni ładnie przestrzeń w nadkolu :)a może 19 ??;) mnie korci ale może dopiero w następnym sezonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakies fotki po wlozeniu eibachow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jakies fotki po wlozeniu eibachow?

U mnie możesz sobie zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z komfortem, cos obciera czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę zakupić komplet sprężyn od B6 sedan sportline. Znalazłem ofertę, ale chcę upewnić się co do tego, ze faktycznie pochodzą ze sportline-a. Przednie sprężyny mają 3 kolorowe kropki: żółty, niebieski , zielony. Sprzedawca zarzeka się, ze pochodzą z sedana sportline z roku 2006. Czy możecie to potwierdzić, sprawdzić u siebie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy ktoś może wypowiedzieć się na temat sprężyn obniżających Eibach Pro Kit -30mm do VW Passata B6 Variant? Chodziłoby mi o założenie sprężyn w miejsce seryjnych, bez zmiany pozostałych elementów zawieszenia. I tutaj pojawia się kilka pytań- czy te około 30mm obniżenia dużo wnosi do wyglądu auta na 18" felgach o rozmiarze 225/40/R18? I jak byłoby w tym wypadku z komfortem- czy zmiana jest mocno odczuwalna i uciążliwa na co dzień? Wiem że zawieszenie może się trochę szybciej zużywać. A może ma ktoś zdjęcia Passata B6 przed założeniem takiego zestawu sprężyn i po ich założeniu na których dobrze widać porównanie?

 

I pytanie zasadnicze- gdzie kupić taki zestaw? Póki co wszędzie widuję zestaw do Sedana, a nie mogę nigdzie namierzyć sprężyn do Varianta.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, czy ktoś może wypowiedzieć się na temat sprężyn obniżających Eibach Pro Kit -30mm do VW Passata B6 Variant? Chodziłoby mi o założenie sprężyn w miejsce seryjnych, bez zmiany pozostałych elementów zawieszenia. I tutaj pojawia się kilka pytań- czy te około 30mm obniżenia dużo wnosi do wyglądu auta na 18" felgach o rozmiarze 225/40/R18? I jak byłoby w tym wypadku z komfortem- czy zmiana jest mocno odczuwalna i uciążliwa na co dzień? Wiem że zawieszenie może się trochę szybciej zużywać. A może ma ktoś zdjęcia Passata B6 przed założeniem takiego zestawu sprężyn i po ich założeniu na których dobrze widać porównanie?

 

I pytanie zasadnicze- gdzie kupić taki zestaw? Póki co wszędzie widuję zestaw do Sedana, a nie mogę nigdzie namierzyć sprężyn do Varianta.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!

 

Hmmm ciężki temat, sprężyny różnią się od siebie bodajże maksymalnymi naciskami na oś. Może to się uda zgrać? Masz na pewno na Alle.... jakieś zestawy.

 

Pamiętaj, że na 18-tkach masz niestandardowe opony, wobec 235/40, 225 są o 4mm cieńsze, czyli i auto będzie 4mm niżej dodatkowo to tych 30, które chcesz wykonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, czy ktoś może wypowiedzieć się na temat sprężyn obniżających Eibach Pro Kit -30mm do VW Passata B6 Variant?
Poezja w wyglądzie i prowadzeniu. Na seryjnych amortyzatorach trochę za sztywne, na bilsteinch b8 jest jeszcze lepiej
Hmmm ciężki temat, sprężyny różnią się od siebie bodajże maksymalnymi naciskami na oś. Może to się uda zgrać? Masz na pewno na Alle.... jakieś zestawy.
Brednie kolego. 5 minut nawet pobieżnej lektury i okazuje się że w skład zestawu do kombi i sedana wchodzą te same sprężyny. Wszystkie różnice jakie są to czysty marketing.
Pamiętaj, że na 18-tkach masz niestandardowe opony, wobec 235/40, 225 są o 4mm cieńsze, czyli i auto będzie 4mm niżej dodatkowo to tych 30, które chcesz wykonać.
:wmorde to nie ma nic do rzeczy. Jedyna istotna różnica będzie taka, że prześwit między kołem a błotnikiem będzie 2 mm większy niż przy "regulaminowej" oponie

 

Ludkowie nauczcie się. Jeśli chcecie udzielać informacji to się najpierw doszkolcie, a potem piszcie, bo wprowadzacie ludzi w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez R-line Zobacz posta

Pamiętaj, że na 18-tkach masz niestandardowe opony, wobec 235/40, 225 są o 4mm cieńsze, czyli i auto będzie 4mm niżej dodatkowo to tych 30, które chcesz wykonać.

to nie ma nic do rzeczy. Jedyna istotna różnica będzie taka, że prześwit między kołem a błotnikiem będzie 2 mm większy niż przy "regulaminowej" oponie

 

 

 

 

Czyli twierdzisz że zakładając koło większe np z 17 standart rozmiar na 18 ale mniejsze średnicą nie zmieni się wysokość samochodu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brednie kolego. 5 minut nawet pobieżnej lektury i okazuje się że w skład zestawu do kombi i sedana wchodzą te same sprężyny. Wszystkie różnice jakie są to czysty marketing.

 

Marek :) Że pozwolę sobie użyć Twojej ulubionej ikony :wmorde

 

Wspomniałem coś o wersjach nadwozia? Przy kupnie sprężyn trzeba sprawdzić dopuszczalne obciążenia na oś, jak podaje producent. Zgodzisz się że trzeba to dograć? A jeśli SĄ takie same do sedan/kombi to git.

 

to nie ma nic do rzeczy. Jedyna istotna różnica będzie taka, że prześwit między kołem a błotnikiem będzie 2 mm większy niż przy "regulaminowej" oponie

 

225/40 ciensza o 4mm od 235 i chodzi mi o promień, nie średnicę. 225x40%=90mm, 235x40%=94mm. Skoro będzie stał 4mm niżej, to wiadomo, że i prześwit będzie o 4mm większy...

 

Ludkowie nauczcie się. Jeśli chcecie udzielać informacji to się najpierw doszkolcie, a potem piszcie, bo wprowadzacie ludzi w błąd.

 

Mam nadzieję, że mimo wszystko naszemu Koledze uda się wybrać odpowiednie :)

A ja Marek, cały czas się tu uczę... dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje cię wygląd auta czy wysokość od asfaltu? Bo ja piszę o wyglądzie - wszak o to głównie chodzi w obniżeniu auta.

Ja tylko twierdzę, że przy mniejszych oponach będzie większy odstęp między kołem a nadkolem, przez co efekty wizualny obniżenia będzie gorszy. Średnica koła z oponą 225 będzie o 1,26% mniejsza niż 235 czyli jakieś 8 mm. Prześwit będzie więc 4 mm większy (przedtem źle policzyłem). Wizualnie tracimy więc jakieś 15% z efektu obniżenia. Czy teraz już da się zrozumieć co miałem na myśli? :)

Wspomniałem coś o wersjach nadwozia? Przy kupnie sprężyn trzeba sprawdzić dopuszczalne obciążenia na oś, jak podaje producent. Zgodzisz się że trzeba to dograć? A jeśli SĄ takie same do sedan/kombi to git.
Przestań mieszać. Eiabch ma JEDEN kpl sprężyn -30-30 do sedana i JEDEN do kombi.

O jakich obciążeniach osi chłopie piszesz? A jak dobrze popatrzysz to nadal są to te same sprężyny. Przyznasz że ciężko cokolwiek "dograć" mając do wyboru JEDEN zestaw.

 

Naprawdę zanim się coś napisze warto to przepuścić przez rozum ... 3/4 tego to jest w opisach o wersji nadwozia i silnikach to marketing. Różnica obciążeń między wersjami silnikowymi to jest 10 kg, naprawdę wierzysz że się bawią w taką aptekę przy produkcji sprężyn :)

 

Jak chodzi o eibacha to można śmiało ładować zestaw kombi do sedana i odwrotnie i zawracać sobie głowy czy springi są do diesla czy do benzyny.

 

I masz jak tak lubisz :wmorde:)

 

Jedyna różnica jest przy czteronapędzie, ale to wynika z konstrukcji zawieszenia.

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Interesuje cię wygląd auta czy wysokość od asfaltu? Bo ja piszę o wyglądzie - wszak o to głównie chodzi w obniżeniu auta.

Ja tylko twierdzę, że przy mniejszych oponach będzie większy odstęp między kołem a nadkolem, przez co efekty wizualny obniżenia będzie gorszy. Średnica koła z oponą 225 będzie o 1,26% mniejsza niż 235 czyli jakieś 8 mm. Prześwit będzie więc 4 mm większy (przedtem źle policzyłem). Wizualnie tracimy więc jakieś 15% z efektu obniżenia. Czy teraz już da się zrozumieć co miałem na myśli? :)

 

Marek, zarzucasz mi prawienie bredni. Rozumiałem od początku, nie rozumiem celu tej dyskusji. Chyba, że chcesz się ścierać tu na forum ;)

Przy obniżeniu 30mm efekt i tak będzie, a prześwit też jest ważny bo zmniejsza się o 34mm, szczególnie przy codziennej eksploatacji.

 

Koniec i amen!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo wypisujesz głupoty:). Ktoś to potem czyta i cuda lecą dalej w świat :)

Przy obniżeniu 30mm efekt i tak będzie
No właśnie nie będzie efektu. Przez mniejsze koło nie będzie efektu wypełnienia nadkola i choć auto będzie nisko, to wizualnie będzie koza. W tym cała rzecz.
a prześwit też jest ważny bo zmniejsza się o 34mm, szczególnie przy codziennej eksploatacji.
Bez znaczenia. Czy 30 czy 34 mm niżej trzeba tak samo uważać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek Wy się spieracie, a pytający ma wyje...e :fajny

Rozumiem że Piotrek Zakładałeś u Siebie eibachy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi, bo niektóre okazały się bardzo cenne- a chociażby taka że do sedana jak i do varianta można wrzucić te same sprężyny, bo różnica w cenie w sklepie internetowym w którym dziś je sprawdzałem to 100zł (do sedana są tańsze), także dobra informacja. A co do tych 4mm dodatkowego obniżenia to Panowie- to nie apteka;) Pytałem w którymś z wątków o opony 225/40/18 i też uzyskałem kilka odpowiedzi, że będą 6 czy tam 8mm za małe i że w razie wypadku nie wypłacą mi odszkodowania itp bo producent zalecał inne;) No bądźmy poważni:) To przy okazji warto zwrócić uwagę na to, że opony też mam już trochę zużyte i znowu będzie jakieś 6mm mniej na średnicy:D Tak czy inaczej, wielkie dzięki. Jak tylko będę miał trochę wolnych funduszy, to na pewno skuszę się na te Eibachy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo sie uniesłem :)

 

Krzysiek uwierz mi że przy tych oponach nie będziesz zadowolony z efektu wizualnego. Szczególnie jeśli masz fabryczne felgi to będzie lekki tramwaj. Stawiam pół litra że czym prędzej będziesz szukał opon 235/40/18 :)

 

A teraz tak informacyjnie

TYP - Passat (3C2)

SILNIKI - 1.4 TSI, 1.8 TSI, 2.0 FSI, 2.0 TSI, 3.6 FSI, 1.6 TDI, 1.9 TDI, 2.0 TDI, 2.0 TDI 16V, 2.0 BlueTDI

NUMER KATALOGOWY - E10-85-016-02-22

SKŁADNIK 1 - F11-15-007-03-VA

SKŁADNIK 2 - F11-85-012-01-HA

 

TYP - Passat (3C5)

SILNIKI - 1.4 TSI, 1.8 TSI, 2.0 FSI, 2.0 TSI, 3.6 FSI, 1.6 TDI, 1.9 TDI, 2.0 TDI, 2.0 TDI 16V, 2.0 BlueTDI

NUMER KATALOGOWY - E10-85-016-04-22

SKŁADNIK 1 - F11-15-007-03-VA

SKŁADNIK 2 - F11-85-012-01-HA

Jak widać numery sprężyn przód i tył są dla obu zestawów identyczne.

 

Kiedyś jeszcze dla małych benzynówek były zestawy z mniejszym obciążeniem przodu, ale konia z rzędem temu komu uda się taki zestaw teraz kupić :)

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek Wy się spieracie, a pytający ma wyje...e :fajny

Rozumiem że Piotrek Zakładałeś u Siebie eibachy?

 

Korespondowałem z gościem z jednego ze sklepów motoryzacyjnych. Uczulał mnie że są różne wartości dla danego modelu jeśli chodzi o nacisk na oś, a rozmawialiśmy o Eibachach -30mm. Potem zaproponował FK -25mm, na które się zdecydowałem. I tak wyszło -30 jak nie lepiej, ale cały czas mi wałkował o sprawdzaniu wartości nacisków z plakietki na słupkach bocznych. Pytał o silnik, model itd...

Chętnie bym mu dziś powiedział, że g... się zna. Może trafi kiedyś na Marka, to przestanie głupoty innym wciskać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności