Skocz do zawartości
kubeks

Problem z centralnym

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem ze pompka co 2-4 godz dopompowuje uklad.

Pompa nie ma czujnika który mierzy podciśnienie w układzie tylko krańcówki w siłownikach.

Jeśli faktycznie miał byś nieszczelność pompka pracowałby dość długo za pierwszym razem lub któryś z rygli nie pracowałby prawidłowo-oczywiście jeszcze klapa bagażnika i klapka wlewu paliwa.

Najbliżej jest do samej klapki reszta to trzeba szukać trójników, ale......

Poczytaj TO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po 10s od zamkniecia jeszcze dopompowuje uklad. dzis przyjrze sie jeszcze ryglom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystkie rygielki sie chowaja od razu, nie podnosza ani nic z tym zwiazanego... naprowadzcie mnie gdzie mam szukac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompke mozesz sprawdzic w ten sposób: zdejmij wężyk z pompki zamknij drzwi i zatkaj palcem pompkę, jeśli odrazu zamilknie to znaczy że jest ok.

Jeśli jest ok to musisz szukać dalej, było już to poruszane, najczęściej rozszczelnia się siłownik klapki wlewu paliwa, u mnie był np. pęknieta guma od tego trzpienia co wychodzi. Jedyny sposób to zamykasz otwierasz i szukasz po kolei gdzie Ci syczy. Miejsc może być naprawdę dużo. Sprawdź dokładnie w bagażniku pózniej przełączki w drzwiach jak dalej nic to trzeba by pruć tapicere z drzwi. No ale to jest moje zdanie na ten temat :) Kto wie lepiej niech poprawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompke mozesz sprawdzic w ten sposób: zdejmij wężyk z pompki zamknij drzwi i zatkaj palcem pompkę, jeśli odrazu zamilknie to znaczy że jest ok

po co sprawdzać pompkę kiedy wiadomo że jest ok? Przecież koledze jak zamknie drzwi pompka się wyłącza.

Pompa nie ma czujnika który mierzy podciśnienie w układzie tylko krańcówki w siłownikach.
i należy dodać że one też nie kontrolują ciśnienia w układzie. Nawet gdyby po minucie od zamknięcia auta np przeciąć któryś z wężyków to pompka nie powinna się załączyć.

Moim zdaniem któryś z siłowników daje sygnał do dopompowywania. Sprawdź odpinając je po kolei, zacznij od siłowniczka w drzwiach kierowcy.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem trochę inną sytuacje z centralnym zamek zamykał się ale nie mogłem otworzyc okazało się że ktoś źle poprowadził kabelki w przednich drzwiach od klamki zewnętrznej i za każdym razem jak ktoś otwierał szybę to się przecierał aż zaczął robi przepięcia wariował centralny i co jakiś czas strzelał mi bezpiecznik od alarmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mój problem polega na tym że gdy zamykam przednie drzwi kluczykiem to albo :

zamykają się wszystkie 4

zamykają się tylko 1 od kierowcy

i to tak jak mu się tam podoba raz tak raz tak jak wiatr zawieje dodam też że nie zamyka w ogóle za każdym razem tylnej klapy bagażnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Mój problem polega na tym że gdy zamykam przednie drzwi kluczykiem to albo :

zamykają się wszystkie 4

zamykają się tylko 1 od kierowcy

i to tak jak mu się tam podoba raz tak raz tak jak wiatr zawieje dodam też że nie zamyka w ogóle za każdym razem tylnej klapy bagażnika

 

Rozumiem , że problem dotyczy passka B5 - jesli tak to może zapytaj w dziale B5 . Podejrzewam że centralny w B5 rózni się od centrala w B3. Pozdr.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam no i doszło do tego ze pompkę CH.. strzelił. Okazało się po rozebraniu8 ze uzwojenia na wirniku ciemne jak tabaka i silnik ma zworę. Kapota!!!

Tydzień jezdziłem bez pompy i musiałem drutem otwierać bagażnik. Kupiłem używkę z allegro i jest git. Pompa szybko pompuje i szybko sie wylącza. Jezeli ktoś miał taki sam problem to pompka do zmiany. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem używkę z allegro i jest git

VDO czy HELLA ?

Na VDO się już przejechałem, elektronika na płytce wariowała, przerobiłem tylko silniczek (a różnią się niestety długością ośki) i zreanimowałem pompkę HELLI i teraz wiem co to znaczy brak problemów z centralnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja przeczytałem trochę Twoich publikacji Włodek, zmieniłem siłowniki w dwuch drzwiach i problem dopompowywania i podwójnego otwierania ustąpił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDO czy HELLA ?

HELLA. I teraz sie okazało że jak zamknę wszystkie rygle z pilota to mi po paru sekundach troszke dopompowuje. Sprawdzałem pompkę i przy zdjętym weżyku z pompki i zatkaniu wylotu na pompce ta tez po chwilce dopompowuje ztym ze szybciej to robi i kończy. Nie wiem co mysleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałem pompkę i przy zdjętym weżyku z pompki i zatkaniu wylotu na pompce ta tez po chwilce dopompowuje ztym ze szybciej to robi i kończy

Układ masz szczelny tylko elektryka wariuje.

TUTAJ masz potencjalne powody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co mysleć

1. posłuchaj czy któryś siłowniczek nie robi cyknięcia po zamknięciu drzwi, przed samym dopompowaniem.

2. jeżeli robi, wina w siłowniku, lub w cięgnie do "dzyndzla", trzeba troszkę wydłużyć lub wymienić siłownik

3. jeżeli nie robi, wina pompki

 

Edit: Włodek nauczyłeś gówniarza, teraz na forum powtarza za Tobą ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze przednich drzwiach puka i siłownik z ryglem w wlewie paliwa tak jak by sie cofał po zamknięciu i w tedy jest dopompowywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem ze przednich drzwiach puka i siłownik z ryglem w wlewie paliwa tak jak by sie cofał po zamknięciu i w tedy jest dopompowywanie.

to już wiesz gdzie szukać przyczyny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.k tylko co ma to ze pompa bez podłączonych węzyków na sucho też dopompowuje do tego ze puka w przednich drzwiach i cofa sie rygiel wlewu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O.k tylko co ma to ze pompa bez podłączonych węzyków na sucho też dopompowuje do tego ze puka w przednich drzwiach i cofa sie rygiel wlewu?

podmień pompę na chwilę i zobaczysz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z podłączeniem pompki do zamka centralnego. Kupiłem na allegro używkę na 12 pinów, ponieważ nie miałem jej w ogóle po kupnie, została tylko sama zaśniedziała wtyczka (również na 12 pinów) lecz kable były zaśniedziałe, że zostało w niej może z 5.. reszta wypadła :taksobie

 

Problem pojawił się gdy chciałem zlutować nową kostkę do kabli, uciąłem je trochę dalej, przetarłem papierem ściernym by poprawić połączenie.... i przeliczyłem kable w tej zakupionej jest 12 przewodów a w samochodzie 11... a co lepsze 4 sztuki różnią się kolorami lub grubością

1. jeden cienki brązowy został luzem (ten jako ostatni)

2. czarny w samochodzie jest cieńszy niż w używce

3. cienki żółto biały jest w używce, zaś w aucie żółto niebieski

 

Te żółte połączyłem, aby sprawdzić lecz nic to nie dało. Po połączeniu pompka działa, słychać jak nabija ciśnienie lecz żadne z drzwi się nie zamykają, poza wlewem - został zamknięty ale już się nie otworzył :dupablada

 

Jest jakaś możliwość połączenia tych dwóch instalacji?

 

Dołączam zdjęcia:

dsc00391g.th.jpgdsc00392kw.th.jpgdsc00393lm.th.jpgdsc00395us.th.jpgdsc00396m.th.jpgdsc00397u.th.jpgdsc00398au.th.jpgdsc00399sr.th.jpg

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co lepsze 4 sztuki różnią się kolorami lub grubością

Ja widzę tylko jeden o innym kolorze i jeden o innej grubości....

Sprawdź na którym kablu pojawia sie plus ze stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności