Skocz do zawartości
Gość robcio

Dziwny odgłos silnika 1600 - 1800 obr/min

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemo82cs

Drodzy koledzy, u mnie też pojawiają się dziwne drgania przy wspomnianych przez Was obrotach. I udało się dojść do tego o co chodzi. Otóż po wizycie w ASO okazało się, że powstały jakieś dziwne luzy na cięgnach od drążka zmiany biegów. Poskręcali to i było zupełnie OK na jakieś 2-3 tysiące km. Potem znów zaczęło buczeć i pierdzieć. Znów poskręcali, znów 2 tyś OK i... znów buczy. Nie wiem co zrobić, zeby permanentnie to naprawić. Jak się uda to opowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też dołączam się do tematu.. wszystko tak jak piszą koledzy - drgania/wibracje przy 1600-1900 obr/min. Moje autko ma 300 000km i z tego co się dowiedziałem to może byś elastyczny łącznik tłumika.. ale mój nie jest dziurawy ani twardy, jak nim ruszać przy właczonym aucie to nic się nie dzieje jakoś nie moge się przekonać że to może być to.. :( chętnie się podzielę jak coś wymyślę...

Czy ktoś może powiedzieć że po wymianie łacznika stwierdził że jest poprawa/różnica??.. nie chcę wymieniać w ciemno :o(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat :)

Dziwny dźwięk niestety pojawia się przy przygazówce nawet na luzie. Dodatkowo na każdym biegu od jakichś 2200 do 2600 obr. Potem cisza. Dźwięk ten to taki może warkot, buczenie.....raczej żadnych drgań nie ma i niestety jest niezależny od klimatyzacji. Autko jest po większych wymianach (EGR, czyszczenie turbinki,N75,i inne rzeczy oprócz pompowtrysków) więc na silnik chyba nie będę stawiał. Na vagu wartości pompek w normie (+_0,2-0,25)...tylko pierwsza ma coś koło 0,8 dawki na suw.

Więc czego jeszcze szukać....bo autko fajnie się zbiera ale to dość głośne buczenie czy nawet lekki warkot wkurza mnie niesamowicie.

Aha zapomniałem dodać, że przednia poduszka pod silnikiem pociekła....więc może to?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cholera ja w końcu uporałem się z usterką. Otóż 2 lata temu robiłem generalkę klimy i macherzy z renomowanego zakładu założyli niewiele ale zawsze krótszy pasek od klimy oraz nieoryginalną śrubę do napinacza. Efekt - z czasem jak w temacie, pasek zmieniony, śruba też - warkotu brak, ale po takim czasie jeżdżenia na za krótkim pasku w kość dostała rolka, która troszkę "chodzi na boki". Tak więc jak coś buczy, jechać na odsłuchanie bo zawsze może to być pierdoła....która z czasem może zrobić poważne kuku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem

u mnie winne są poduszki. Po 300 000 oklapły nieco i tu pytanie:

jakie polecacie poduszki do B4 1.9 TDI - chodzi mi o producenta, ewentualnie typ. wiadmomo że dostępne są od 40 do 150 zł za tą samą poduszkę w zależności od producenta. Bede wdzieczny za poradęraz wsadziłem jedną poduchę harta i jużnie chce eksperymentów.

Zastanawiam się nad różnicą pomiędzy topran(hans pries) oraz Febi - poduszek nie miałem z toprana a inne częsci tej firmy to jak się trafi. Febik był zawsze ok a mnie zależy żeby było CICHO

Poradźcie jakąś sprawdzoną firmę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczę się z tymi drganiami i buczeniem przy 1600-1800 obr. już jakiś czas.

Przeczytałem już chyba całe forum w tej sprawie.

Jak pisałem wcześniej w temacie "łącznika elastycznego" od strony mechanicznej i elektronicznej auto sprawdzone wszystko OK.tj. pompki, dwumasa . Zero błędów w VAGu.

Zdesperowany wymieniłem tenże łącznik elast. pomimo dobrego wyglądu i nic się nie zmieniło. Drgania i buczenie jak było tak jest nadal.

Wydech dobrze wisi na gumach nigdzie nie dotyka samochodu, gumy nie są popękane, są elastyczne.

Nie mam pojęcia co to może być.

 

Ale ostatnio po zapaleniu auta zauważyłem, że nic nie buczy ... ale tylko przez pierwsze kilometry później już po staremu. Jedyna różnica to temp. zew. wtedy z rana był lekki przymrozek.

Auto zaczęło się nagrzewać i drgania przy tych obrotach wróciły.

I jeszcze jedną zależność zauważyłem .

Jak mocniej i dłużej mu "pociśnę" to później jeszcze głośniej buczy.

Dalej nie wiem co to może być ale mam już jakieś nowe informacje które może pomogą mi w rozwiązaniu problemu.

 

Jak jest poniżej zera to nie buczy i nie drży , jak się nagrzeje to objawy powracają.

Co to może być?

 

Może ktoś z Szanownych Forumowiczów pomoże.

Pozdrawiam.

Edytowane przez HoSe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w B4 zauważyłem to samo...

myślałem nad tym że na zimnym silniku moze i olej jest gęstszy i moze to jest kłopot że silnik już jest wybiegany (u mnie 300 tys km) i ma gdzieś luz który powoduje drgania.

wydaje mi się że jak miałem wlany LOTOS to było lepiej - teraz mam Forda 10w40

 

mam wątpliwości czy drgania nie przenoszą się od intercoolera bo jak przytrzymać ręką przewody od intercoolera to jest minimalnie lepiej a autko było bite kiedyś w lewy bok - nie mam czasu posprawdzać jak to wyglada :(

 

u mnie zmieniło się na lepsze po wymianie poduszek silnika (buczenie jest mniejsze ) ale jest dalej - nowe poduszki lepiej tłumią

jak mi ktoś powie co pomoże na te drgania to będę BARDZO wdzięczny bo to jedno co mi się w tym aucie nie podoba :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę ekspeymentowałem.... podobne buczenie dochodzi z kolektora ssącego jak się odłaczy przewody intercoolera...

bardziej prawdopodobne jednak wydaje mi się pzestawienie jakiegoś parametru w silniku - pompie, turbinie bo jak turbina zaczyna konkretnie łądować to jest cichutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miałem to samo. U mnie była bardzo smieszna przyczyna "buczenia" mianowicie, miałem luzy przy obudowie filtra powietrza. Uszywniłem to na wysokości rury doprowadzającej powietrze i jest CISZA. Może to komuś pomoże.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz w B4 dolot powietrza jest śmiesznie któtki.... ale sprawdzę - jak do tego doszedłeś - jak na obrotach złąpałeś filtr powietrza to było cicho?

 

a moze żle zrozumiałem dolot - jak byś mógł to napisz więcej .. także - z jakim buczeniem walczyłeś - czy też w tym zakresie obrotów

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w takim zakresie obrotów miałem takie basowe buczenie. Poproś kogoś aby trzymał auto na gazie w takim zakresie obrotów a sam podociskaj podejrzane elementy (filtr powietrza i okolice) będzie wiadomo czy to właśnie to.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dorzucę swoje dwa grosze. U mnie w pewnych zakresach obrotów, na kazdym biegu , auto wpadało w rezonans, drgania (cholera wie jak to nazwać) i słychac było przy tym buczenie. Traf chciał, że przyszedł czas na badania techniczne. Gościu wrzucił auto na szarpaki i znalazł luz na.... takim elemencie mniej więcej w połowie auta, nazwałbym to płaskownikiem, spinajacym tunel biegnący przez cała długośc auta, w którym idzie wydech. Dokręcił dwie śruby przytrzymujący ten płaskownik do auta i buczenie ustało.

 

Mam nadzieje, że komus to pomoże.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszecie co drgało - na podstawie tego co napisaliście i moich obserwacji :

-te drgania występują w większości TDI - tylko jeden je słyszy a drugi nie bo np. słucha głośno radia itp - jak poduszki silnika są w lepszym stanie to lepiej je tłumią i mniej się na ramę przenosi

- przy okazji tych drgań czasem coś zaczyna wpadać w rezonans - i o tym właśnie większość pisze bo wtedy to już głośno buczy

- same drgania sa niewiadomego pochodzenia - z moich obserwacji to raczej nie są zależne od obciążenia silnika - czyli np ciśnienia doładowania - wsadzałem manometr i sprawdziłem- co za tym idzie od pompy, wtrysków, turbiny, nie zależą bo są takie same przy rozpędzaniu auta jak i np. hamowaniu silnikiem.

- Tak jak kolega wcześniej napisał jak jest chłodno to jest ciszej i przy rozgrzewaniu zimnego silnika też jest ciszej - tak mi się wydaje że coś ma z tym wspólnego masa wirująca - moze jakiś tłumik drgań przestaje w pewnym momencie spełniać swoją funkcję.

- podobne buczenie mam miejsce w kolektorze ssącym jak się zdejmie przewody od IC ale czy to ma coś do rzeczy.. może jakiś rezonans się robi albo co innego - nie wiem

- mam wrażenie że siniki z passatów po połowie 95 roku-inny IC mają troche inny zakres tych drgań ale mogę się mylić

To taki zbiór moich przemyśleń z którymi oczywiście możecie się nie zgadzać. Oczywiście mam passata B4 a dyskusja toczy się bardziej o B5 ale drgania występują we wszystkich TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

Dorzucę swoje 3 grosze. U mnie sytuacja jak w wiekszosci Waszych przypadków. Drgania były na biegu jałowym (bez dodawania gazu, czyli ok 850 obr/min.) oraz w zakresie 1600-1800 (tutaj dodatkowo buczenie). Gumy na wydechu ok., poduszki raczej też, plastikowe osłony też, łącznik elastyczny wyglada na zdrowy. Co zrobiłem? Nie wiem czy to słuszne rozwiazanie, ale na wysokości bloku skrzyni biegów założyłem metalową obejme na rurę i płaskownikiem przykreciłem ją do oczka wystającego z bloku skrzyni (w środek oczka wstawilem wkładke gumową). Drgania i buczenie w zakresie 1600-1800 ustały, a na biegu jałowym drgania zmalały, choć nadal lekko je czyję (mrowienie w fotelu, na kierownicy, nawet uszczelka na dzrzwiach kierowcy). Jutro postaram sie wstawić fotki mojej obejmy i prosze o komentarze. Może takie rozwiązanie komus sie przyda. Pozdrawiam wszystkich wyczulonych słuchowców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem ze w zakresie 1600-1800 obrotów głównie na 4 i 5 biegu jak dam mu ostro w pedał to wibracje są tak mocne ze aż tak w klatce piersiowej czuć....niby budą mocno nie buja ale przy tym całym wibrowaniu aż taki basowy dźwięk się wydaje jak bym jakiś tęgi kierat w bagażniku woził:D

ktoś podpowie o co kaman??

jak coś to sprzęgło i dwumasa świerzo wymienione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem podobny problem drgań basowych zaczynjący się od 1400 obr.:(

Rozwiązaniem problemu okazał się tunel dolotu powietrza do filltra powietrza (luźna część kanału dochodzącego do filtra). Podczas przyspieszenia powietrze dostawało się do kanału i powodowało drgania basowe z prawej strony auta. Na luzie podczas przygazowania i puszczenia pedału gazu przy spadku obrotów tunel też wchodził w rezonans. Wymiana tunelu załatwiła sprawę.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej007

Witam,ja problem buczenia rozwiazałem dzisiaj u mechanika,który stwierdził iz nie jestem pierwszym z tym problemem.VW passaty maja za duze obciażenie na łącznik elastyczny gdyz jest on za blisko silnika i katalizatora.Tak jak dla poprzedników wstawił mi drugi łacznik elastyczny na wys.skrzyni biegów i teraz wszystko gra.Silnik odrazu zaczął chodzic inaczej i żadnego buczenia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam to samo auto ma przejechane 135000tys wymieniłem dwumas, wszystkie poduszki,filtry, napinacze dodałem jeszcze jeden łącznik elastyczny ,turbine i nic jak buczało tak buczy. wydaje mi się ze dzwięk wydobywa się z filtra powietrza co to moze być?POMOCY!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie mam to samo auto ma przejechane 135000tys wymieniłem dwumas, wszystkie poduszki,filtry, napinacze dodałem jeszcze jeden łącznik elastyczny ,turbine i nic jak buczało tak buczy. wydaje mi się ze dzwięk wydobywa się z filtra powietrza co to moze być?POMOCY!!!!

A na filtrze i boku pod nim masz blache, zdejmij ja, umyj jedna i druga wezem z woda(nie martw sie turbinie i reszcie niec sie nie stanie)nastepnie wytrzas z ''opilkow'' ta z obudowy foltra.

Przykrec i powyginaj tak zaby niczego nie dotykala i zeby na dole obie sie nie stykaly(musi byc kolo 1cm luka) i nie dotykaly niczego innego.

U mnie ustalo bez kosztow;)

Sprawdz tez oslone kulki podcisnieniowej przykrecana do kolektora wydechowego ona tez moze brzeczec tak wiec dokrec lub daj nowa wielka podkladke i powyginaj tak zeby niczego nie dotykala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki u mnie jest to samo, wcześniej był taki szum i buczenie że nawet na wolnych obrotach było słychać buczenie i drgania, pojechałem więc do mechanika tylko od wydechów i od razu powiedział że to łącznik elastyczny przy kolektorze wydechowym, zmieniłem więc zapłaciłem 250 zł i pomogło w 60 % jednakże w zakresie tych obrotów dalej da się wyczuć buczenie w prawdzie już nie jest to tak dokuczliwe ale jednak słychać. Zastanawiam się jeszcze z tą klimatyzacją jak tu kolega wcześniej wspomniał, spróbuję wyłączyć i sprawdzić bo gumki podwieszania wydechu mam dobre i śruby są dokręcone. Od wielu mechaników też słyszałem że drgania może przenosić dwumas, pompa wody itd tylko pytanie czy tak by się działo tylko w przedziale w/w obrotów a nie cały czas. Temat jest cały czas otwarty więc działajcie ze swoimi paskami i piszecie co robiliście i czy pomogło. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności