Skocz do zawartości
Gość agmuz

Ogrzewana szyba przednia

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzę to kupiłem auto od użytkownika Bartek1987 :doh Da się coś zrobić, żeby przycisk świecił na czerwono? Bo ten żółty mnie drażni...

 

EDIT: problem rozwiązany - nie było przekaźnika.

Edytowane przez DriverFR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś do kupienia grzana szyba? bo będę zmieniał swoją i może za jednym zamachem może by grzaną wrzucić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz oryginał to jedz do aso. Bedzie dobrze i nie tanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no domyślam się że w ASO to taka szyba ze 2 klocki kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co za pseudo producent ją zmajstrował. :hmm

Bo jak super diamentowy NordGlass który szyby produkuje chyba z plasteliny, to za darmo bym jej nie chciał. :mlotkiem

 

no domyślam się że w ASO to taka szyba ze 2 klocki kosztuje...

Pytałem jakieś pół roku temu w ASO, jedyne 1740zł. :hyhy

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem w glasspolu, to mówili że mają używkę z małym odpryskiem i rysą od innej szyby. czy w związku z tym odpryskiem to można to naprawić, żeby nie było śladu? bo cena nie jest za nią zła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytałem w glasspolu, to mówili że mają używkę z małym odpryskiem i rysą od innej szyby. czy w związku z tym odpryskiem to można to naprawić, żeby nie było śladu? bo cena nie jest za nią zła

To ta co była ostatnio u nich za 450zł ? :hyhy

Jak tak to średnia cena, w dodatku jeszcze że ma jakieś tam podejrzewam nie małe mankamenty. :hmm

P.S. Nie zapomnij że do tej sumy musisz jeszcze dorzucić ok. 200zł za kompletną wiązkę.

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam uciążliwy problem z podgrzewaną szybą przednią w Passacie B6 2005r. Mianowicie grzeje tylko połowa, i to w dodatku strona od pasażera :( Gdzie są jakieś bezpieczniki/przekaźniki odpowiadające za działanie podgrzewacza? I czy szyba współdziała w jakiś sposób z climatronikiem? Bo na vagu wyskakuje mi tylko błąd climy, pommimo iż sam climatronic działa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie bezpiecznik tylko nie wiem gdzie są,chyba gdzieś pod maską mogą być,a jest ona podzielona właśnie na dwie połowy i dwa są bezpieczniki i chyba dwa przekaźniki.

Ja jestem na etapie podłączania takiej już zainstalowanej szyby u mnie i szukam schematu i czy jest dostępna w sprzedaży wiązka elektryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i dwa są bezpieczniki i chyba dwa przekaźniki.

W 3BG jest jeden przekaźnik oraz bezpiecznik.

 

szukam schematu i czy jest dostępna w sprzedaży wiązka elektryczna.

Tutaj masz wszystko.

http://www.passatplus.de/umbauten/frontscheibe/heizung.htm

 

Wiązka nie jest skomplikowania i można ją zrobić we własnym zakresie lub kupić gotową jedynie na rynku wtórnym wyciągając z ,,dawcy,, :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no ale nie umiem znaleźć albo i nie wszystko jest bo nie mam schematu włącznika samego a z resztą sobie poradzę:)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W 3BG jest jeden przekaźnik oraz bezpiecznik.

 

A jakiś numer tego przekaźnika.

Aha ale kostki też by się przydało dać jakieś oryg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, no ale nie umiem znaleźć albo i nie wszystko jest bo nie mam schematu włącznika samego a z resztą sobie poradzę

Na schemacie jest wszystko co jest potrzebne do podłączenia instalacji oraz włącznika. :ok

 

Pin out ori włącznika z timerem:

PIN 1 - 12V (podświetlenie) z dowolnego włącznika w konsoli

PIN 2 - Masa z dowolnego włącznika w konsoli

PIN 3 - Sygnał alternatora (z niebieskiej wtyczki licznika - Pin 12)

PIN 7 - Zasilanie cewki przekaźnika podgrzewania szyby (Pin 1)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło żeby ktoś przetłumaczył mi to w ten sposób;)

 

Wojtek wielkie dzięki,nie chciałem się za to zabierać nie będąc pewny podłączenia bo słyszałem o przypadkach uszkodzenia owego włącznika właśnie przez nie właściwe podłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Odgrzeje starego kotleta :)

Muszę na dniach wymienić przednią szybę, dość niefartownie bo to druga szyba w ciągu 10 mscy..

Szybę będę wymieniał w ramach ubezpieczenia, mój udział własny to 1k pln (wymiana szyby w N to około 3-4tyś). Zapytałem w firmie która współpracuje z moim ubezpieczycielem czy mogą mi wstawić szybę z podgrzewaniem i odpowiedzieli że nie ma problemu - nie poniosę żadnych dodatkowych kosztów.

Pytanie: jak wygląda podłączenie tej szyby? Czy powinienem "skombinować" wiązkę przed montażem podgrzewanej szyby czy też będę mógł to podłączyć po wklejeniu szyby? Link z posta kolegi vipereeek niestety "nie bangla" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Link z posta kolegi vipereeek niestety "nie bangla"
w #92 link bangla bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie link z postu 92 dziala.klikalem na link w cytacie i to byl blad.

Przejrzalem ta stronke i nie wiem czy dobrze interpretuje to co zobaczylem. Masa jest wyprowadzona w gorze szyby, mocowana nad lampka oswietl. wnetrza. Zasilanie podlaczane jest od zewnatrz tzn od strony komory silnika.czy dobrze rozumuje? Wobec czego jesli tylko dopilnuje aby szklarz wyprowadzil mase na gorze szyby, nie powinno byc pozniej (po wklejeniu szyby) problemow z instalacja?

Sorry ze tak dopytuje ale grzana szybe widzialem tylko w elektrycznym golfie,a niestety nie da sie tam nic "podpatrzec". z reszta to auto juz z innej epoki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego podczas wklejania szyby niech przypilnują, żeby ten "pasek" masowy znalazł się w pobliżu lampki oświetlenia, w ramie auta masz otwór do którego przykręca się ten przewodzik :) A u dołu szyby będziesz miał wychodzące z niej dwa kabelki plusowe zakończone wtyczkami, do których podpina się instalację :) ot cała filozofia. Ja wiązki szukałem ponad pół roku, tak samo, jak i włącznika :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego podczas wklejania szyby niech przypilnują, żeby ten "pasek" masowy znalazł się w pobliżu lampki oświetlenia, w ramie auta masz otwór do którego przykręca się ten przewodzik :) A u dołu szyby będziesz miał wychodzące z niej dwa kabelki plusowe zakończone wtyczkami, do których podpina się instalację :) ot cała filozofia. Ja wiązki szukałem ponad pół roku, tak samo, jak i włącznika :P

 

Ile dałeś za wiązkę i gdzie kupiłeś? i wszystko działa ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności