Skocz do zawartości
Gość agmuz

Ogrzewana szyba przednia

Rekomendowane odpowiedzi

ktostam na poczatku napisal ze szyba bedzie kosztowac z wymiana 1300 zl...

ja pytalem w tamte swieta w raciborzu i grzana szybke koles wstawi (nowa) za cos kolo 800 warsztat kolo Inter cars raciborz ulica bosacka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupił już ten włącznik przedniej szyby ??

Ile tak dokładnie kosztuje i jak z dostępnością (trzeba czekać ??)

Zima za atakowała i przydała by się grzana szybka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu płaciłem 24 funty, miałem go na drugi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupił już ten włącznik przedniej szyby ??

Nowy ori ,ale nie w ASO 115zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanko, mam passata B5 kombi z 98r. i z czasem będę musiał wymienić przednią szybkę. Czy istnieje taka możliwość wstawienia do mojego passata podgrzewanej przedniej szyby i ewentualnie co trzeba zrobić żeby ona działała. Jedno już wiem trzeba ją jakoś podłączyć do przycisku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, tylko mam nadzieje, że wiesz, że sama szyba, to niestety droga impreza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma problemu, tylko mam nadzieje, że wiesz, że sama szyba, to niestety droga impreza :(

 

Jedyne 1700 PLN w ASO :crazy:, podróbka chyba nie występuje w sprzedaży,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie troche lipe proponuja te niemiaszki z linkow...

w zyciu nie bede sobie pajeczyn z kabli, przekaznikow i prowizorycznych podlaczen do aku robil.

Za przekaznikami jest listwa +12v z aku i do niej sie podlacza co kolwiek a nie do aku, do aku mozna jedynie + dla audio podac ze wzg na grobosc kabla.

Kazdy osprzet powinno sie profesjonalnie wpiac w instalacje poprzez ingerencje w listwe rozdzialajaca przekaznik i wlacznik do jego sterowania.

Kable natomiast dobrze izolowac (najlepiej podobna izolacja do ori) i wiazac do fabrycznych lini kablowych.

Takie moje zdanie, jak bede w pl na wymianie szyby na grzana to sie pochwale co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował już u siebie podgrzewaną przednią szybę? chodzi mi bardziej o kogoś z polski ;)

potrzebuję informacji dot. kosztów instalacji etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy wiec z góry prosiłbym o wyrozumiałość. Posiadam właśnie w moim pasku taka grzana szybe i mój problem polega na tym iż grzeje mi tylko połowa, a dokładniej od strony pasażera. Czy ktoś móglby mi coś podpowiedzieć? Dodam jeszcze, że wcześniej grzała cała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w fordzie miałem tak że była dzielona na pół właśnie, były 2 bezp. i 2 przekaźniki wiec zacznij od sprawdzenia ich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz które to by mogły być odpowiedzialne za to? I gdzie można ich szukać ? Patrzyłem w tej skrzynce koło drzwi kierowcy i tam raczej ich nie ma. Oczywiście mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podaje dokumentacja to całe prądowe okablowanie znajduje się pod osłoną na podszybiu. Na plusowej klemie powinien być bezpiecznik 70A potem kabelek idzie do przekaźnika który powinien być zamontowany gdzieś na podszybiu i z niego instalacja powinna się rozdzielić na dwie strony szyby. Jeżeli nie grzeje jedna część szyby to wykazywało by na uszkodzenie samej szyby albo łączenie na kablach.

Szyba_grzana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W moim pasku jest podgrzewana przednia szyba.Na ta chwile nie ma mrozu ale kiedy nacisne guzik od szyby to po krótkiej chwili zaczyna sie żarzyc i wyskakuje bład alternatora. Nie wiem czy tak ma byc bo nie moge znalezc szczegółowego opisu jak to działa.Jest inny post na forum ale nie ma tam nic na ten temat. jakies pomysły??

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony regulamin pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby altek się kończył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby altek się kończył?

 

Raczej nie bo tylko w tej jednej konkretnej sytuacji to sie zdarza. Nie znam nikogo kto ma ten bajer w samochodzie i nie wiem jak to powinno prawidłowo działac.Czy jest tam bi-metal,jakis czujnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że taka grzana szyba to spore obciążenie dla alternatora - pobiera więcej niż cała elektryka w samochodzie razem wzięta.

Sprawdź jeszcze czy zachowuje się tak samo na wolnych obrotach i podczas jazdy na ok. 2000rpm. Na wolnych obrotach alternator nie jest w stanie dać pełnego prądu znamionowego i możliwe że dla szyby już go brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności