Skocz do zawartości
lesław

coś z pompą ABS- brzęczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Od jakiegoś czasu zdarza się, że po wyłączeniu silnika uruchamia się pompa od ABS. Czasami wyraźnie słychać jej załączenie też podczas jazdy (brzęczy), cichnie jak przysisnę hamulec, jak go puszczę znowu słychać. Kontrolki po odpaleniu świecą chwilę, potem gasną, czyli tu wszystko OK. Dlaczego włącza się ta pompa i co może być przyczyną? Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy ABS-u, to że gaśnie kontrolka wcale nie oznacza że sterownik nie zarejestrował błędu, to może przybliżyć określenie usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie zaszkodzi sprawdzi. Chociaż według mnie ABS działa poprawnie (testowałem). Czy w takim układzie mimo prawidłowego działania może miec błędy, które powodują takie załączanie się pompy, jak opisałem? Czy może to byc np. uszkodzony czujnik ciśnienia i dawac na przekaźnik sygnał do włączenia pompy? A może uszkodzony jest sam przekaźnik? Jak to sprawdzic? Dodam, że jak włącza się pompa podczas jazdy, to kontrolka od ABS ani od ciśnienia nie świeci się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź czy posiada złącze diagnostyczne zdejmując osłonę lewarka - dwie wtyczki po dwa piny ( OBD 1 ), w zasadzie powinny być- diagnostyka tylko ABS lub Airbag silnik bez diagnozy. Jeśli jest złącze to Vag i odczyt błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Jak kilka razy nacisnę na pedał hamulca (silnik pracuje na luzie), to zaświeca się kontrolka od niskiego ciśnienia i od ABS-u. Wtedy tez włącza się pompa i dobija ciśnienie. Czy przyczyną tego wszystkiego może być to, że kończą się klocki hamulcowe a i tarcze nie są już rewelacyjne? Może tłoczki wychodzą już za daleko i maleje ciśnienie? Dziwi mnie tylko to, że czasami pompa dobija ciśnienie w czasie jazdy bez świecenia się kontrolki. Dajcie znać co o tym myślicie. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczesniej tak nie bylo ?

 

To ze sie włącza zeby wytworzyc cisnienie po przekreceniu kluczyka przez zaplonem to chyba normalne nie ?

To ze sie włącza w trakcie jazdy to tez chyba normalne ... to jest układ cisnieniowy i co jakis czas pompa sie musi właczyc zeby utrzymac cisnienie.

 

Jak pompe slysze po przekreceniu kluczyka ... w trakcie jazdy nie zwracam uwagi - pewnie tez sie włącza.

 

Jedyne co mnie dziwi to fakt ze ją slyszysz w trakcie jazdy .

 

ABS dziala ? DZIAłA !! No to czym sie stresowac ?

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że wcześniej tak nie było, jesli chodzi o załączanie się tej pompy w czasie jazdy lub po wyłączeniu silnika (albo załączała się niezauważalnia - tego nie wiem). Teraz jest to wyrażnie słyszalne (praca silniczka i popiskiwanie jakby puszczał jakiś zaworek), jak nacisnę hamulec to cichnie, jak puszcze znowu słychać, potem samoistnie przestaje, ale po różnym czasie. Tak chyba nie powinno być.

Napiszcie też, czy u was jak silnik chodzi na luzie na postoju i wciśniecie kilkakrotnie mocniej pedał hamulca, to zaczyna świecić kontrolka od ciśnienia i od ABS? Czekam na sygnał, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wyjaśniło. Padł przekaźnik 78. Wymiana i po problemie. Dzięki wszystkim za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze sie włącza zeby wytworzyc cisnienie po przekreceniu kluczyka przez zaplonem to chyba normalne nie ?

herflik-00

 

Własnie u mnie nigdy nie słychać pompy ABS po zapłonie, Zastanawiałem się kiedy ona w ogóle się włącza. Ale ABS działa chyba normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że tak naprawdę to u mnie też nie słychać włączenia pompy, a to co brzęczało to zawór, przez który wydostawał się nadmiar ciśnienia, bo przy padniętym przekaźniku ta pompa pracowała bez przerwy, więc gdzieś to musiało uciekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety na forum dla nowych użytkowników nie uzyskałem żadnej odpowiedzi więc chciałbym się podpiąć pod temat.

Problem wygląda następująco:

Po właczeniu zapłonu słychać brzęczenie co jest podobno normalne-z tym że nie przestaje brzęczęć.Co wiecej po paru chwilach słychać dźwięk jakby ktoś wodę lał za ścianą.Gdy naciskam pedał hamulca na moment ustaje.Problem występuje również w czasie jazdy.Wymieniłem przekaźnik nr 78 lecz problem dalej występuje.Gdy odłaczam przekaźnik pompy abs ani brzęczenia ani syczenia nie słychać.

Może wiecie co takiego się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEN temat poczytaj plus z kilka więcej by sie znalazło...

..prawdopodobnie czujnik ciśnienia w pompie zdechł lub akumulator na ciśnienie (taka banieczka obok pompy) straciła szczelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności