Skocz do zawartości
Gość danelka

Głośniki + radio do Passat'a B3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość danelka

Chciał bym abyście mi pomogli dobrać jakieś dobre radio i głośniki do mojego passata b3, bo standardowe jak wszyscy wiedzą nie sprawdzają się za dobrze. Na wszystko nie chciał bym wydać majątku, tak ok 500zł. Standardowo mam głośniki wmontowane w podszybie i drzwi przednie. I tak samo myślę umiejscowić nowe. Jedynie w przód chcę zainwestować, bo aby mieć coś więcej musiał bym włożyć dużo więcej fundyszy aby grało na jakimś poziomie. Czytałem, że polecane są PHONOCAR Y-LINE 165 mm w drzwi i do tego tweetery Philipsa 30mm w podszybie. Albo zamiast tych phonocar w drzwi dać Helix Blue 62 MKII i tweetery z zestawu w podszybie lub Helixy dark blue 62.1. Co wy na te opcje ? no i głośniki w drzwiach chyba na na dystansach z MDFu. Jednak Helix'y są droższe i odbije się to kosztem radia na które zostanie mniej kasy. Nie wiem jakie jest najrozsądniejsze rozwiązanie. To były tylko przykłady o których słyszałem dobre opinie, jeśli wiecie co bybyło lepsze to oczywiście piszcie. A co do radia to zastanawiam się nad firmą kenwood. Dobre słowa słyszałem o Alpine jednak te radia są dosyć drogie. Co do pioneer'a słyszałem, że ma spore zniekształcenia przy słuchaniu głośniejszej muzyki. A kolega mi proponuje kupić JVC KD-G342. Jakieś konkretne modele mogli byście mi poradzić.

 

Wiem, że jest dużo podobnych tematów, przesiedziałem sporo czasu na czytaniu i większość przeczytałem i bardzo dużo się z nich dowiedziałem. Jednak nadal nie jestem takim znawcą który by poradził sobie bez pomocy innych bardziej obeznanych osób, więc liczę na waszą pomoc w moim temacie. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak kupisz głośniki helixa, a za resztę poszukasz uzywanego radia Alpine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Breyton

helixy to dobre rozwiązanie ale to tylko przód. dobrze byłoby zamontować coś do tyłu. Ja mam 3drożne elipsy lg LAS 6931 w półce. są tanie i grają przyzwoicie 280W max 70 nom. cena 40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danelka

narazie dwie opinie za helix'ami. A duża rożnica w jakości i głosności jest między tymi phonocar'ami a helixami ? Do tyłu nie planuję nic kupywać bo fundusze niepozwolą :P wolę kupić coś lepszego do przodu niż coś średniego tu i tu aby tylko było. I jakie radyjko do takiego zestawu by się przydało aby dobrze wszystko grało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danelka

czytałem czytałem i czytałem i wyczytałem, że najlepszym rozwiązaniem sa helixy :) Teraz tylko mam dylemat które wybrać Helix Blue 62 MKII albo HELIX Dark Blue 62.1. Co wy na to ? i co sadzicie o radiu JVC KD-G342 bo pewnie takie kupie ? no i oczywiscie dystanse mdf i jakies maty tanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość d3vil

z tego co słyszałem to dobrą opinią cieszą się HELIXY DARK BLUE :) w drzwi wstawisz sobie basowe a tweetery jakoś ładnie przykombinujesz w miejscu na podszybiu żeby były skierowane nie do góry tylko do kierowcy i pasażera ;) i będzie git co do radia to niestety nie orientuję się co możesz fajnego kupić za resztę kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danelka

Radio zakupiłem JVC KD-G342 :) Tak więc zapewne jeszcze tylko głośniki helixa dark blue 62.1 i myślę, że bedę zadowolony :) Tylko pewnie jeszcze wygłuszenie zostanie. Co w związku z wygłuszniem jesteście w stanie polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danelka

porzadnie ? ;] a dokładniej to na co zwrócić uwagę aby nie było na "odwal" ? To bedzie moje pierwsze wygłuszenie w życiu :P Wyczytałem gdzieś, że dobrym sposoboem jest kupienie dekarskich i tych app lub boll i otwory zaklejać dekarską a na blachę dawać app lub boll :P taki mix, czy lepiej jednym rodzajem wszystko załatwic ? no i musza być maty miękkie lub polimerowe tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danelka

dzieki wielkie za wszystkie wypowiedzi :) Kupiłem radio JVC KD-G342, głosniki Helix Dark Blue 62.1, maty boll'a i dystanse z mdf'u :) Teraz czekam na dostawe i doo roboty :) A jeszzce mam pytanie ;] Na samym radiu powinno w miare przyzwoicie chodzić ale może w przyszłości zdecyduje się na dokupienie jakiegoś wzmacniacza taniego a zarazem dobrego :P Jakie sa rekomendowane TANIE a dobre wzmacniacze ? ;] podkreślam tanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość d3vil

wzmacniacze carpowera mają chyba niezły stosunek ceny do jakości :) chyba że się mylę to niech mnie ktoś poprawi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej21i

Witam

Oczywiście, że pomogę

 

Car Audio jest niestety dziedziną gdzie zasobność portfela decyduje w dużym stopniu, o jakości brzmienia. Nie jest tak jednak do końca. Na całokształt składają się również odpowiedni montaż, wygłuszenie i co najważniejsze nastrojenie systemu. 500 zł na system grające to trochę mało, więc nie możesz wymagać zbyt wiele od głośników i radia. Na szczęście ktoś, kto nie siedzi w Car Audio rzadko słyszy różnicę w dźwięku, jeśli nie jest to przepaść po między systemami.

 

Radio – Faktycznie Alpine robi bardzo dobre radia, ale od pewnego momentu trzeba wydać dużo więcej niż kiedyś żeby mieć dobre radio tej firmy. Jeszcze 5 lat temu kupując Alpine miałeś pewność o wysokiej, jakości odtwarzacza, teraz jak w przypadku innych firm trzeba coś wiedzieć na ten temat, albo kupić starszą serię. 9812 za 1000 zł nowe jest jednym z lepszych i tanich odtwarzaczy starej serii do tej pory produkowanej. Możesz poszukać używki, jednak w twojej sytuacji polecam JVC KD-G351, które można kupić na Allegro nowe w granicach 300 zł. Odtwarza MP3 i ma wyjście USB, co przy obecnej cenie pamięci Pendrive na poziomie 300 – 400 zł za 32 GB daje ogromną bazę muzyczną. MP3 są niższej jakości niż utwory z oryginalnych płyt audio, jednak w tym przypadku nie mówimy o jakości.

 

Głośniki – Lepiej sprawdzą się Hellixy dwudrożne z oryginalnymi tweeterami . Wybór serii głośników należy do ciebie, jednak daj sobie spokój z Phoncarem.

Oringi z MDF-u - Każdy nawet najlepszy głośnik musi być zamontowany odpowiednio, w przeznaczonej dla niego przestrzeni. W innym wypadku nie zostanie wykorzystany jego potencjał. Oringi z MDF-u powodują lepsze umocowanie głośnika, co prowadzi do zmniejszenia się drgać. Głośnik nie powinien być także przykręcony bezpośrednio do blachy w samochodzie. Za ringami z MDF-u powinno pójść wygłuszenie drzwi, co można zrobić samemu, a koszt wynosi ok. 200 zł na parę drzwi.

 

Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało, gdy będę miał chwilkę wolnego czasu postaram się odpowiedzieć na nurtujące cię pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się w temacie licząc na Wasza pomoc, bo jestem w tym "zielony".

Kupiłem radyjko "Pioneer DEH-2120 UB" i chcę wymienić głośniczki w przodzie w nadszybiu, bo oryginalne już jakość nie ta; w tej firmie, gdzie kupiłem radyjo, polecają mi głośniki też "Pioneera" 2- lub 3-drożne z wyborem jakiegoś systemu. Głośniczki po 150 zł sztuka za trójdrożne + do tego montaż od 60 do 150 zł (zależy od tego, co wybiorę) - i teraz nie wiem, czy się na to decydować, czy co właściwie zrobić?

Czytałem różne posty na ten temat, ale mam jeszcze większy galimatias niż był przed - nie dlatego, że tak niezrozumiale piszecie, tylko że ja nie rozumiem tych haseł, które tam padają i obraz całości mam jeszcze zaciemniony.

Dodam jeszcze, że do tyłu głośników nie wkładam - w grę wchodzi tylko przód (w 99% jeżdżę tym autkiem sam i komu by tam na tyle grały).

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności