Skocz do zawartości
Maki

Kosmetyki samochodowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pasekx

Do zabezpieczania skóry bezdyskusyjnie polecam Meguiar's Gold Class Rich Leather Aloe Conditioner. To chroni skórę przed plamami, pękaniem i wysuszeniem. Jak dla mnie najlepszy produkt do pielęgnacji skóry.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są lepsi i wcale nie drożsi niż przereklamowany megs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojtekk stosowałem wielu środków, ale od kiedy zacząłem zabawę z Meguiar's to nie ma dla mnie lepszych kosmetyków dla auta. Co prawda znajdą się jakieś pojedyncze produkty które mi nie podchodzą, ale zdecydowana większość robi dużą robotę. Powiedz co jest zdecydowanie lepsze pod każdym względem i tańsze od ww firmy, a z chęcią spróbuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gliptone - skóry,

Sonus, Optimum, - QD

POORBOYS WORLD - plastiki (PW Natural look)

Wolfgang co prawda droższe nieco ale megs do tego się nie umywa...

środki od Car valet np. czernidło do opon tanie a dużo lepsze od droższych markowych producentów

 

MEGUIARS NXT GLASS CLEANER - tutaj jakoś wśród konkurencji lepszej propozycji niż megsa nie znajdę , szyby zawsze bez smug, jeśli jeszcze go nie masz warto kupić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POORBOYS WORLD dp plastików wyprubujemy na pewno bo Meguiar's tutaj nie ma nic fajnego, poza tym dostałem próbek tej firmy pasty ściernej i ładnie załatwiła mi ryski pod klamkami wiec zobaczymy co ten produkt pokaże. Czernidło do opon to nie ma sensu jakiegoś mega drogiego kupować bo wystarczy Winyl. Tak podsumowując wosk nxt wymiata i nie zmieniam, detajler na szybko tak samo, pasta polerska Meguiar's metal polis tez nie ma lepszej. To tyle z podstawowych rzeczy które są mi nie zbędne na co dzień. Ale do wnętrza przetestuje na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pasta polerska Meguiar's metal polis tez nie ma lepszej

autosol też dobra jest, nie stosowałem megsa ale jeżeli nie kosztuje kroci to przetestuję:)

Tak podsumowując wosk nxt wymiata

jak masz dobrze przygotowany lakier to każdy wosk będzie wymiatać:)

nawet te najtańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
autosol też dobra jest, nie stosowałem megsa ale jeżeli nie kosztuje kroci to przetestuję

 

autosol się chowa :)

 

jak masz dobrze przygotowany lakier to każdy wosk będzie wymiatać

nawet te najtańsze

 

raczej nie rozmawiamy o woskowaniu nowego auta. wiadomo , ze chodzi o lakier wysłużonego juz auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej nie rozmawiamy o woskowaniu nowego auta. wiadomo , ze chodzi o lakier wysłużonego juz auta.

to takie woskowanie mija się z celem.

aby wosk dobrze się trzymał i zapewniał jakieś właściwości ochronne musi być dobra baza pod niego.

Położysz wosk za 100 zł na wypłowiałym od szczotek lakierze? mija się to z celem, efekt będzie żaden.

Położysz wosk za 15 zł na świeżo wypolerowanym aucie i wtedy będzie dopiero efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam znajacych temat ;)

zastanawia mnie czy zaproponowalibyscie mi "cos" do wypolerowania chromow, bo te kolo szyb i na drzwiach (ogolnie chrom), zaszly mi takim zaciekiem bialym i nie wyglada to za ciekawie. dobrze by bylo, zebym mogl to kupic na ebayu ;)

co do wosku, to mialem, i chyba nawet jeszcze go troche mam, taka niebieska butelka, wax... nie pamietam, no i szczerze powiem ze nie jestes zbytnio zadowolony. nie nablyszcza tak jakbym tego oczekiwal, a male ryski sa jak byly przed nalozeniem :/

moze macie jakas propozycje wosku, ktory odmlodzi troche lakier - srebrny

 

z gory dziekuje

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakies propozycje?

moze macie jakiegos sprawdzonego sprzedawce na allegro np. co bym mogl u niego kilka rzeczy potrzebnych mi do podpicowania passacika zamowil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi chromami to nie do końca jest tak fajnie, bo chromy w passacie posiadają tak jakby powłokę lakieu bezparwnego i często właśnie pod lakierem wkrada się jakaś korozja i następuje rozwarstwienie lakieru od chromu - niewiele można wtedy zrobić. Podobnie jest na kołpakach z chromowanym ringiem. Jeżeli to tylko zmatowienia na powierzchni lakieru to ok, bo są do spolerowania.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze macie jakiegos sprawdzonego sprzedawce na allegro np. co bym mogl u niego kilka rzeczy potrzebnych mi do podpicowania passacika zamowil?

 

Ja u niego zamawiałem kilka produktów.

http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=472929

Z wysyłką zero problemu były następnego dnia po wysłaniu paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Wojtek, napisalem do kolesia, zobaczymy co odpisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał to tu jest na moim aucie widoczny efekt po całonocnym polerowaniu auta:

dsc07591pm.jpg

dsc07596m.jpg

 

Używałem:

-Glinka do lakieru ValetPRO Yellow Poly Clay Bar

-Meguiar's Ultimate Compound

 

Polerowanie ręczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz na te chromy to jedynie wymiana pomoże...

moje zrobiły się całe mleczne po myciu mocną pianą aktywną, auto było wtedy na gwarancji więc wymiana za free.

 

autosol itp. preparaty nie zadziałają, zresztą jest jeden temat na forum odnośnie zaśniedziałych/mlecznych chromów w paskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam środki firmy CARVALET z Nysy są na allegro. Mają bardzo dobre środki do mycia i szczotki do mycia z firmy Vikan. Polecam także ściągaczki z tej firmy Vikan, super ściągają wodę z auta i nie rysują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o polerkę to ja swojego polerowałem naszą Polską pastą lekko ścierną Automax, fakt że polerkę robiłem mechanicznie choć też nie do końca bo są miejsca gdzie ze względu na brak miejsca lub plastiki polerowałem ręcznie. Z efektu prac jestem zadowolony. Moim skromnym zdaniem G3 jest bardzo podobnych właściwości jeżeli nie tych samych jak pasta Automax, jednak potężna różnica jest w cenie. Miałem sporo rys nawet dość głębokich i po polerce nie ma po nich praktycznie śladu, świetnie radzi sobie z listwami chromowanymi, miałem przed polerką takie jakby mleczne zacieki na chromach po polerce chromy lśnią jak nowe. Po polerce lekko ścierną położyłem wosk m-ki Sonax w mlecznej formie i wypolerowałem futrem, różnica jest potężna w czasie deszczu woda spływa z auta jak z kaczki a na myjce ciśnieniowej wszelki brud spływa z auta bez żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności