Skocz do zawartości
Maki

Kosmetyki samochodowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.02.2018 o 23:44, StreamHD napisał:

Gliceryna z apteki. 

Spray silikonowy jest lepszy. Pryskasz na uszczelki i przecierasz szmatką i git. Można też potraktować pasy bezpieczeństwa jak zaczynają się kiepsko zwijać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zgłębiałem temat i wychodziło na to, że gliceryna najlepiej odżywia i regeneruje uszczelki, dlatego też zaproponowałem jej użycie kiedy silikon nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbował ktoś się bawić w tematy typu no-rinse? Ja się od jakiegoś czasu przerzuciłem w 100% tylko na taki zestaw po tym jak ktoś na forum a4 polecił do częstego pielęgnowania auta...

praktycznie co 2 dzień z rana myję tym auto i wygląda ślicznie. Mam czarny lakier, więc nie mogę nigdy czystym autem do pracy pojechać dwa razy z rzędu... a dzięki temu to jakoś uchodzi.

A do tego myję auto w przysłowiowej szklance wody. Nie muszę lać niewiadomo ile, nie mam kałuży ani plam po mydle pod domem, podjazd jest suchy zanim skończę nabłyszczać koła...

Procedura jest balalna: 1/ spłukuję auto wodą, 2/ myję tą wielką czerwoną gąbką tak jak w instrukcji - panel po panelu, nie żałuję wody, nie wyciskam przed wyjęciem z wiadra... 3/ do tego mam gotowe zawsze dwie mikrofibry - jedną do wytarcia na mokro, drugą - na sucho... auto jest czystsze niż po myjni... :P używam tego na swoim i żony aucie (żona nie ma ceramiki) - po kilku myciach jej auto reaguje na wodę tak, jakby tam była ceramika (woda spływa, kurz się mniej osadza).

Mycie auta gabarytu B5 zajmuje około 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to efekty mojej pracy. Nie pytajcie co się stało z fotelami, że takie ohydne :P 

 

Użyty środek - Excede Encapsulator Cleaner

 

FOTEL KIEROWCY

9173d10ab2e73487med.jpg

FOTEL PASAŻERA

0623f553d2dc88e7med.jpg

FOTELE PO MYCIU

8968bde832a7b95amed.jpg

1902dbc77fdcb264med.jpg

KANAPA

759785c9eff4a6fdmed.jpg

 

 

Polecam ten preparat. Doświadczona osoba ze sprzętem napewno wyciągnęła by pełen potencjał z tego preparatu bo teraz już wiem, że da się lepiej, mając pianownicę albo jakiś spieniający atomizer.

Środek działa, jest całkiem wydajny, prosty w użyciu. Jak ktoś będzie miał spieniający psikacz to będzie całkiem super.   Fotele nie przemoczone, kompletnie odświeżone, wyschły chwila moment na słońcu więc super sprawa takie odświeżanie stołków. Niczego nie trzeba przemaczać, więc nie czeka się długo na wyschnięcie, plamy zeszły, podobno też bardzo łatwo i skutecznie robi się nim podsufitkę o czym niedługo się przekonam.   Ja polecam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś lekko przytarło mi plastik wewnątrz samochodu. Chodzi na szczęście o tylne prawe drzwi no ale w dość nowym aucie trochę boli. Nie ma tam białych rys a jedynie takie dwa lekko jaśniejsze punkty. Znacie jakiś preparat który może to zamaskować?

Porysowaną mam też tę ala stalową listwę ozdobną LED ale tego to już raczej się nie odratuje. Tu też szczęście w nieszczęściu że rysy widoczne gdy patrzymy od dołu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kristof46 Otarcie plastików to cięższy temat. Ja bym spróbował zamaskować desingiem do plastików wewnętrznych. Powinno pomóc. Na elementy zewnętrze zastosowałbym politurę np. taki poorboys black hole.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, Jankus said:

@kristof46 Otarcie plastików to cięższy temat. Ja bym spróbował zamaskować desingiem do plastików wewnętrznych. Powinno pomóc. Na elementy zewnętrze zastosowałbym politurę np. taki poorboys black hole.

Masz coś konkretnego do polecenia? Otarcie na drzwiach jest naprawdę mega małe i tak naprawdę nawet natłuszczenie tego palcem (pomimo że plastik matowy) sprawia że tylko ja wiem gdzie co jest. Natomiast w bagażniku otarcie jest większe. Wiadomo wszystko się kiedyś zużywa ale głupio tak prawie nowe auto mieć obdarte ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na elementu plastikowe fajnie sprawdza się Sonax Extreme Tyre Gloss Gel. Do wnętrza myślę że im bardziej błyszczący dresing tym lepiej, tutaj najlepszy jest Poorboys Natural Look.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto co lubi ;)

Poorboys Natural Look fajnie wyciągnął czerń z deski ale ten jego połysk mi sie podszedł. Na ten sezon na szybko kupiłem Shiny Garage Apple Dressing, trochę sie marze ale efekt półmatu z niego bardziej mi się widzi. Szkoda tylko że jest mniej trwały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tematu dodam jeszcze, że bardzo miło jestem zaskoczony środkiem K2 POLO https://k2.com.pl/produkty/k2-polo-protectant-fahren-770-ml

Nigdy nie używałem tego typu środków tylko odświeżałem mokrą ściereczką. 

Był w biedrze jakoś po taniości i wziąłem no i jest bardzo bardzo miło zaskoczony.   Bardzo odświeżył plastiki w aucie i ja mu dawałem tydzień i po efekcie a tu niespodzianka bo mija drugi tydzień i kokpit nadal nosi efekt odświeżenia i co lepsze faktycznie nie osiada kurz. Jestem bardzo zaskoczony, że takie tanie K2 robi taką robotę i teraz mam zamiar kupić coś profesjonalnego skoro ten tani działa tak świetnie, to co dopiero taki profesjonalny. 

 

Nie mam porównania do innych środków ale ten za taką kasę, pojemność i długi czas działania - dla mnie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem środek z Plaka Błyszczące Plastiki. Taki seledynowy o nieco śmierdzącym zapachu, w normalnej butelce z atomizerem. Ale efekt na plastikach jest naprawdę spoko, przelałem sobie 250ml i mam go w busie. Od biedy też się nada, bo nieco maskuje na czarnych plastikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności