Skocz do zawartości
rieder

łącznik elastyczny układu wydechowego

Rekomendowane odpowiedzi

witam :):):)

 

nadszedł czas na wymiane łącznika elastycznego ale zastanawiam się jakie mam szukać rozmiary:confused:,do najbliższego ASO mam troche daleko:636: więc postanowiłem poszukać po sklepach

 

wie ktoś jakie to są rozmiary do b4 94' td

lepiej zapytac niż kupić żle :634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję położyć się pod furakiem suwmiarką zmierzyć średnice rury , a miarą długość łącznika. Nie zdziw się jak po wymianie pojawią się wibracje w pewnym zakresie obrotów. Często się tak dzieje w B4.

Pozdrawiam Miłosz :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samego elastycznego łącznika to nie dostaniesz w aso, występuje jako cały element razem z "rurą" od kolektora. Zresztą w katalogu bosala jest to samo, mi tłumikarz sam dobrał i wspawał. Tyle że po ponad roku, się rozsypała i to tak, że juz nic wspawać się nie dało. Musiłem wymienić cała ta rurę od kolektora ~400zł z wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat bylem wczoraj na wymianie tej plecionki i musieli zle ja wspawac bo nie spelnia swojej roli. Wczesniej mialem o dlugosci jakies 15cm a teraz wspawali mi taka malutka bo gosciu powiedzial ze taka bedzie lepsza a jaka wy dlugosc polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi tłumikarz sam dobrał i wspawał. Tyle że po ponad roku, się rozsypała i to tak, że juz nic wspawać się nie dało

 

wymyslasz. miales badziewie z gieldy za 20zl to sie rozsypala. u mnie siedzi juz poltora roku i absolutnie nie widac sladow zuzycia, ale kosztowala ponad 5 dych i jest 3 warstwowa.

 

w td powinna byc: dlug. 100mm, sred. 50mm ale podejdzie tez 55mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymyslasz. miales badziewie z gieldy za 20zl to sie rozsypala. u mnie siedzi juz poltora roku i absolutnie nie widac sladow zuzycia, ale kosztowala ponad 5 dych i jest 3 warstwowa.

 

w td powinna byc: dlug. 100mm, sred. 50mm ale podejdzie tez 55mm

 

Zdaję sobie sprawę z tego że to jakiś badziew był bo jeszcze wtedy mniej mnie interesowalo co siedzi w moim pojeździe. Z drugiej strony u mnie dodatkowo poszło mocowanie tej rury do mocowania rury od katalizatora i trzeba by było robić niezłą wydumkę żeby to wszystko spasować. A tak mam spokój na dlugi czas.

 

Aha sprawdź od razu stan uszczelki pomiędzy łączeniem z katalizatorem, tamtędy też lubi przepuszczać. No i to co zauważylem, to to że szybciej się kończą te elementy jak się szarpie silnikiem (szybkie zmiany biegów, pałowanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za podpowiedzi,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności