Skocz do zawartości
Gość crazychorsee

Olej opałowy - czy warto tankować ?

Rekomendowane odpowiedzi

Benzyna i olej napędowy to frakcja ropy naftowej i występuje w okreslonych proporcjach.Pollk w F1 jakoś diesel nie zaszczepił się ,a przyznasz że Le mans porównać z F1 to jak osła z ogierem.Kubek ,a czemu to samoloty nie śmigają na O.N.Jeśli uwazasz że dzisiejsze silniki benzynowe sa mniej zaawansowane technicznie jak diesle to jesteś w błędzie.Nie ma w dieslach niczego więcej co, ma benzyna, a wrecz przeciwnie to benzyna jest bardziej zaawansowana technicznie.Silniki Tfsi to ciekawa konstrukcja ,moment obrotowy dorównuje dieslom,spalanie niewiele je przewyższa ,ale kultura pracy i kopyto nieosiągalne dla klekota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
Zauważmy też że koparki ciągniki ciężarówki czołgi duże agragaty prądotwórcze itd. wykorzystują w sumie tylko silniki diesla anie benzyniaki powód jakiś chyba musi być nie
\

powód jest prosty duży moment obrotowy dostępny przy niskich obrotach co przekłąda sie na zużycie paliwa benzyniak sobie by nie poradził byłby mniej wytrzymały i zurzycie wzrosło by pięciokrotnie! pamiętacie wspaniałe cieżarówki na benzyne?? spalanie- 100L/100km

diesle i benz kłucą sie tylko o osobówki i o nic wiecej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ciężarówek kumpel jezdzi tatrą z demobilu armii niemieckiej silnik diesla deutz V10 chłodzony wiatrem ok500KM i przepał w granicach 90-110l/100km to normalka,zależy po czym jezdzi,ale dojedzie wszędzie i zamiast 15t ładuje nieraz troche ponad 20t i nie widac po niej żadnej różnicy.W audi A6 2.5TDI 180KM widziałem instalacje na olej rzepakowy czysty albo zużyty koleś mówił że pali trochę więcej niż ropy a kopyto to samo przejechał ponad 60tkm i śmiga po autostradach w niemczech ponad 200km/h i silnik chodzi jak pszczółka myślę że to jest alternatywa dla diesli ,tylko trochę frytami śmierdzi. Rozwiązaniem też są silniki diesla wielopaliwowe łykają ropę benzynę nafte opal olej rzepakowy i inne specyfiki w zależności co jest pod ręką ale są jeszcze dośc drogie iwykorzystywane na razie tylko w wojsku ale za parę lat kto wie.Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas jest tak że nieważne jak tania byłaby produkcja paliwa to i tak dowalą taką akcyze że przy kupnie zawsze bedzie drogie, jedyną alternatywą wydają się być oszczędne autka np. takie jak to:

http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/ekoauto/loremo.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym to cudo dzis kupil

a tak apropos to ciekawe czy na redbulu pojdzie ? :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opał to jest dobry do starych ruskich traktorów a nie do nowoczesnych silników diesla. Oczywiście nikt ci nie broni lania opału ale jak przyjdzie do remontu takiego silnika, to te wszystkie groszowe różnice na cenie paliwa raczej nie będę się opłacały. Osobiście nigdy bym nie wlał OP do swojego Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na date poprzedniego posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opał to jest dobry do starych ruskich traktorów a nie do nowoczesnych silników diesla.

 

Kompletna bzdura. Opał często jest lepszy niż ON, ponieważ jeszcze go nie "chrzczą". Co do silników, które są w stanie tolerować opał- z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że PD trawią opał i mają się dobrze. Autka, które obserwuję mają stale monitorowane pompki i od dwóch lat pracują idealnie. Silniki na pompach- 90 AHU, 110 AFN- bezproblemowo. Jeśli chodzi o CR to mam spore obawy, ale jeden z moich klientów testuje od dwóch miesięcy, więc za rok, dwa będę mógł coś więcej powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, to twoje zdanie. To wolny kraj, każdy może lać do swojego baku co chce, to jego sprawa. Ja mam silnik na ON i będę tankował normalnego diesla, a opału używam do ogrzewania domu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wolny kraj, każdy może lać do swojego baku co chce,

 

No nie do końca. Chciałbym zaznaczyć, że lanie opału jest nielegalne (akcyza). Aby dobrze zostały odczytane moje intencje- ja absolutnie nikogo nie namawiam do lania opału. To jest karalne. Odniosłem się jedynie do stereotypów, które się zakorzeniły wsród użytkowników. Opał nie doprowadza do natychmiastowego zgonu pompowtryskiwaczy- to chciałem przekazać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW golf 1.9td 93r przebieg 490tyś z tego 1/3 na orangoli, zawsze zapalał w mrozy, wymieniane tylko części eksploatacyjne, raz pompa wody i świece. Sprzedany i widziałem nie dawno dalej jeździ.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie czy kto ktokolwiek widział jakie parametry musi spełniać opal aby go zalać do pieca jak jest piec za jakieś 80tys to nikt sobie nie pozwoli syfu nalać a sprzedawca by się bal wynalazek sprzedać, mam silnik 1,9 AGD ponad 50tys..... i wtryski git pompa tez tatko naprawia pompy i wiem na czym ludzie najwięcej jeżdżą....... nawet olej przepalony z frytek :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że jeśli ktoś nigdy nie jeździł na OO będzie mówił, że szkodzi, bo oszczędność słaba- remonty silnika. Pewne jest też, że jeśli coś się popsuje i powiemy mechanikowi, że jeździło się na opale to on zadowolony powie, że to wszystko wina paliwa. Pojawiły się też posty, że to mała oszczędność i jeżeli ktoś kupuje passka za 20tys zł to powinno być go stać na zwykłe paliwo...

Zgadzam się, ale skoro nie widać większej różnicy to po co przepłacać- jak to powiedział Pudzian uprzednio montując gaz do hummera.

A oszczędność jest spora bo wynosi dokładnie 100zł na pełnym tankowaniu.

Znałem człowieka, który passatem B5 90KM jeździł na oranżadzie i ani jemu ani jego paskowi to nie przeszkadzało. Ja sam też trochę podlewam lotniczym paliwem, ale czasem muszę na stacji jak się lepsze skończy

Na koniec mała dygresja:

często pojawiają się wypowiedzi, że OO nie szkodziło starym passatom tzn z początku lat 90., a w nowoczesnych silnikach diesla w passatach b5 to grzech lać "lotnicze paliwo", bo awaria murowana... panowie (i panie) pisząc o 10-12 letnich samochodach, słowa "nowoczesny silnik" zastępujcie innym wyrażeniem, bo nowoczesność chyba przestaje nią być po 12 latach...:manga

pozdrawiam wszystkich, którzy w kryzysie oszczędzają i tych rozrzutnych też.... chociaż przyznaję, że czasem na stacji kupuję, bo kanapki są tam całkiem smaczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do opału to w poprzednim wozidełku 60tys zrobione tylko i wyłącznie na czerwonym ON ..lato, zima zero problemów. Wiec kto może niech oszczędza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jakiej cenie jest teraz "redbull"?

NIe wiem jak legal, sądzę, że koło 3 peelenów. Lewizna w moim rejonie 2.4PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke na oranżadzie swoim pasiem przelatałem i nie zauważyłem by mu to przeszkadzało a wrecz przeciwnie żwawszy jest.Wiadomo każdy robi jak mu pasi ale mysle ze jak piec centralnego za 25kpln lata na tym ,to i 12letniemu ropniakowi chyba nie szkodzi. Smarowanie jest ważne bo OO jest bardziej suchy ale za to wiekszy cetan i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego passka opałem kadzić nie będę mimo iż wyszło by to o wiele taniej niż na ropce

wiadomo jednak że każdy orze jak może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem C. Berlingo 1.9d moja dziewczyna ma peugota 206 i 406 opał był jest i chyba będzie lany ja nie miałem problemów z tym i nikt ze znajomych też znajomi leją to do golfów IV generacji na pompie rotacyjnej i pompowtryskiwaczach tyle że mają pozakładane tam jakieś dodatkowe filtry ale nie leją żadnych dodatków ja też nie lałem i działało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D a potem jedziesz za takim autem i czujesz frytki :D:D , ja mam opcje załatwić rope z dźwigów po 2zł za litra :D ale też bankowo z dodatkami opału i oleju mc donalda <rotfl> hehe tak więc ja to odpuszczam :D , w najgorszym wypadku to bym lał "podtlenek" gazu , jak bym miał jakąś benzynke mocniejszą + dobrą instalacje lpg :) a dizel to dizel :D ropa i nie ma co kombinować , teraz samochody są na wtryskach , pompowtryskach .. a częściiiiii drogieee :D ( ale doceni to tylko ten kto musiał już wje...ać trochę kasy w auto ) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności