Skocz do zawartości
Gość crazychorsee

Olej opałowy - czy warto tankować ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hezek

http://www.admoto.pl/pub/article_print.asp?g=GS&n=742&f=kg_083.xml&artykul=Czerwony+korozjotw%F3rca&dat=

 

tutaj jest tez troszke o opale ale nie zgodze sie z dwoma rzeczami w tym artykule.

1. z opału niema nagaru silnik jest czyściutki wiem bo w nie jednym sciągałem głowice.

2. i nic sie nie wytrąca a czestrza wymiana filtrów paliwa spowodowana jest tankowaniem z kanistrów u mnie ten problem znikł jak zainwestowałem w dystrybutor ;)

 

 

http://www.geocities.com/jerzy_krol/Podr/TechChem/ropa.html

 

jednak to nie nalot a korozja i potwiredzają to oba artykuły.

Nikogo nie zniechęcam bo sam to cwiczyłem 8 lat i nie namawiam bo nie stosowałem go w silnikach nowej generacji a przypuszczam ze są zbyt delikatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne silniki są wrazliwe również na ON.Znam firmową flotę forda ,tankowaną tylko na shellu ,gdzie są sztuki z awarią układu paliwowego przy ok 80-90 tys.Mercedes z silnikami Cdi również nie osiąga trwałości td ,choć jest tankowany tym samym paliwem.Ale do aut które spożywają ok 100-150 l paliwa tygodniowo na eksperyment tankowania OP bym się nie odwazył ze wzgledów sumienia i małych zysków.Ale np.w koparce,choć z nowoczesnym silnikiem-czemu nie.Tam są zupełnie inne potrzeby ale i oszczędności. http://www.olej-opalowy.pl/index.php?symbol=olej_opalowy.htm A tu sa padobne parametry Op jak ON -komu wierzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam Paska 1.6TD z 82 roku,kiedyś zatrzymał mnie do kontroli patrol drogówki,sprawdzali tylko paliwo.Szukali opału.Na moją odpowiedź ,że ja nigdy nie lałem,nie eksperymentuję,szkoda mi auta,powiedzieli,że "to auto przepali wszystko".Ja nigdy nie lałem nic innego poza ON,może dla tego że się bałem wszelkich wynalazków i moje zdanie jest takie,że jak coś jest na benzynę ,to ma na tym jeździć,a jak na ropę ,to ma być ON.Teraz ma Paska 1.8 B3 z motorkiem PF,107 km, no i B2 1.6TD silnik CR.Jestem z nich zadowolony!

Jeśli chodzi o opał,to znam człowieka,który leje na beczkę "ropy" litr MIXOLU .Podobno to pomaga.Jeździ na tym STAREM i ma ponoć takiego kopa jak mało który inny.Zimą nie ma problemu z odpalaniem.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzedni właściciel mojego paska lał opał , ja leje ropę i wszystko w porządku.Mam znajomego co lał opał do nowego kangoo dci i po kilkunastu tys pompowtryskiwacze padły w polsce na serwisie nie chcieli wogóle słyszec o gwarancji ale pojechał do niemiec gdzie był kupiony iwymienili na gwarancji pompowtryskiwacze teraz leje ropę .Gadałem też zkolesiem z diesel serwisu i mówił że opałnie szkodzi starszym silnikom tylko filtry i wtryskiwacze trzeba częsciej kontrolować pokazywał mi głowice od golfa III który jezdził na opale i takiego który lał rope niewiadomego pochodzenia to ta poopale wygłądała normalnie czysto a ta druga miała dzury w gniazdach zaworów powypalane i cała pordzewiała , szkoda gadać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam Tobie pytanie, kupujesz paska z 99r za powiedzmy okolo 25 tysi i zastanawisz sie czy kupować opał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że bym nie próbował z opałem jak już to z instalacją na olej rzepakowy pewniejsze by było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poprzedni właściciel mojego paska lał opał , ja leje ropę i wszystko w porządku.Mam znajomego co lał opał do nowego kangoo dci i po kilkunastu tys pompowtryskiwacze padły w polsce na serwisie nie chcieli wogóle słyszec o gwarancji ale pojechał do niemiec gdzie był kupiony iwymienili na gwarancji pompowtryskiwacze teraz leje ropę .Gadałem też zkolesiem z diesel serwisu i mówił że opałnie szkodzi starszym silnikom tylko filtry i wtryskiwacze trzeba częsciej kontrolować pokazywał mi głowice od golfa III który jezdził na opale i takiego który lał rope niewiadomego pochodzenia to ta poopale wygłądała normalnie czysto a ta druga miała dzury w gniazdach zaworów powypalane i cała pordzewiała , szkoda gadać. Pozdrawiam

W Kangoo ipompowtryskiwacze padły. a w Starze pompowtryskiwacze wytrzymały.Ot przewaga polskich pompowtryskiwaczy.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie opał to się leje do ciągnika, a nie do VW. Pozdro.:531::531::531::531::531:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem taką historie. Kumpel ma corse starą 88 albo troche nowszą i ma silnik 1.5D japoński isuzu ma bóg wie ile tys km naklepane(licznik tylko do 100kkm), jeżdzi ją na opale pół na pół z ropą i 2-3lata temu gdy były mrozy ponad -20st. odpalił korse bez problemów tylko kila razy podgrzał i pojechał do roboty po 8h wsiada do corsy i odpala ale patrzy szef nowej octavi 2005rok nie może odpalić to mówi że go do domu zaholuje i w ciepłym garażu odmarznie i będzie ok bo pewnie ropa w TDI zamarzła no ale szef mówi jak to stara corsa jedzie a nówka nie pojedzie to wydoił aku swój to kumplowi kazał podjechac i z jego próbowali odpalic nie dało rady tyko kable od rozrusznika śmierdziały to się ten szef wnerwil ikazał do serwisu zacholowac (auto było jeszcze na gwarancji) a w serwisie okazało się że pome wtryskową od tego kręcenia szlag trafił no i zobaczyli że parafina się wytrąciła z ropy i o gwarancji nie było mowy i koleś musiał zabulic kilka tys.zł za nowa pompe i tak czy tak corsą musial wrócic z kumplem do domu taki był finał jazdy zimą na ropie ale chyba letniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może alternatywa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tych waszych wypowiedzi na temat opalu to smiac mi sie chce jeden pan napisal iz mu sie pompa w mondeo wytarla przez opal a jak by jezdzil na ON to co by napisal ze wytarla sie przez On? nie ! Wszyscy ktorzy leja opal i niedaj boże sie cos stanie to od razu zwalaja na opal a niech tak jeszcze sie mechaniorowi przyznaja to kazdy powie ze to napewno przez opal

Albo to ze pompowtryski nie przyjmuja opalu albo auta po 93 roku to wielka bzdura to chyba ten ktos sie w rozwoju zatrzymal w 93 roku

silnik 1,9 rok pr 2004 rzecz jasna na pompowtryskach zrobione na redbulu 15000 km i zadnych ale to zadnych niepokojacych objawow a srednio liczac zaoszczedzone blisko 2000 zl

a co z padnietymi pompami lub pompowtryskami ktore nigdy nie widzialy oranzady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy cos się nazywa ekoterm czy np verwa nie ma znaczenia.Wazne z czego się składa.Spotkałem się z wypowiedzią byłego pracownika RG że ON iOP schodzą z tej samej linii.Spotkałem się rownież z opiniami że używanie OP grozi zniszczeniem silnika.W/g mnie jeśli już to tylko układ paliwowy może odcierpiec.Ale jesli ktoś potrzebuje jezdzic dużo a 4 pompowtryski to koszt ok 2200 zł to rozumiem że po 2000 l wychodzi na +,a jest to ok.30000 km.Owszem jest ryzyko ,ale moim zdaniem układ paliwowy to wytrzyma a jeśli padnie po jakims czasie to za zaoszczedzone pieniądze mozna sobie sprawić nowy układ paliwowy i wyremontowac np.zawieche lub opłacić polisę.Czas ten będzie na 100% dłuzszy jak 30000km a nawet dłuższy jak jazda na lichym ON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KAROL

Zrobione Na Naktarze Bogów 70 Tys Km. Silnik Avf Z 2003 Roku. Idzie Jak Brzytwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak passaty mają chyba pompo wtryski elektromagnetyczne a w dci są piezo elektryczne i dlatego francuskie auta mają problemy z opałem.Znajomy mechanik mówił że opał nie psuje silników tylko trzeba częściej wymieniać filtry paliwa i regulowac wtryski oraz dolewac oleju bo opał jest niby"suchy".Znajomi sprowadzają kombajny z francji i mówią ze czerwona to jesr tam zwykłe paliwo rolnicze i tam wogóle ropy nie leją bo to jest to samo tylko kolor ma inny. Zreszta kuzyn ma 2 kombajny jeden z silnikiem merca drugi z forda i na opale śigają bez zarzutu przy dziennym przepale ponad 200l i nic się nie dzieje a silniki chodzą po wiele godzin na pełnych obrotach.Problemem są jedynie kontrole paliwa które u mnie często bywają zarówno osobówek i ciężarówek więc nie opłaca sie zbytnio ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to nie wiedziałem ale ogólnie można przyjąc że sa czulsze od elektro magnetycznych na jakość paliwa ale mają też wiele zalet ciekawe czy ktoś je testował na trwałośc przy różnych rodzajach paliwa no pewnie z TDI po modyfikacjach można zrobic wielopaliwowy jak w czołgu ciekawa alternatywa na przyszłośc przy rosnących cenach ropy, jedno jest pewne

przyszłość należy teraz do silników wysokoprężnych bo są znacznie sprawniejsze od benzyniaków chyba że beda stosowac silniki odrzutowe których prototypy były testowane w samochodach ładnych paręlat temu w USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że silnik,i diesla będa pomału przegrywac konkurencję z benzyną.W dieslach obserwuje się raczej wzrost zużycia paliwa w nowych jednostkach spełniających nowe normy ,natomiast benzyniaki zaczynają palić coraz mniej ,czego przykładem są najnowsze silniki VW.Najnowsze jednostki ,jak ich "nie pałowac" potrafią palić srednio ok.7l a mają pod maską nie waską moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge cytować więc pisze. z kolegą Xemit zgadzam sie ale...jak ich nie pałować to znaczy nie dawać po piecu czy nie chipować. jeśli chodzi o dawaniu w piec to diesle mają rozbieżność rzędu max 3 litry więcej. a weź takiego benzyniaka z turbiną ganiaj tak porządnie to spali prawie dwa razy więcej. a testy spalania są robione w różnych warunkach ale jezdząc normalnie a weź sie powściekaj troche zobaczysz zróżnice na wskażniku paliwa.

tak sobie śmigam jak normalnie do roboty i tak dalej to spoko koło 11 litrów. ale czasami w każdym z nas odzywa sie "Wariat" więc i wtedy np. dla mojego "wozu" 15 to nie problem.a weź takie spalanie wyduś z diesla..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A ja uważam że silnik,i diesla będa pomału przegrywac konkurencję z benzyną.W dieslach obserwuje się raczej wzrost zużycia paliwa w nowych jednostkach spełniających nowe normy ,natomiast benzyniaki zaczynają palić coraz mniej ,czego przykładem są najnowsze silniki VW.Najnowsze jednostki ,jak ich "nie pałowac" potrafią palić srednio ok.7l a mają pod maską nie waską moc.

 

moze cos wymysla co kopnie benyniaki do przodu

bo na przelomie ostatnich lat z klekoczcych diesli powstaly super jednostki napedowe

takiego kopa technologicznego bezynka niemiala

bo jesli diesel wygrywa wyscig "24h w le mans"(chyba tak sie pisze) deklasujac benzyki

to chyba cos znaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W pełni zgadzam się z kolegą poolk .Zauważmy też że koparki ciągniki ciężarówki czołgi duże agragaty prądotwórcze itd. wykorzystują w sumie tylko silniki diesla anie benzyniaki powód jakiś chyba musi być nie.Po za tym chyba diesli już jest więcej niż benzyniaków ogólnie rzecz biorąc.Zdziwil mnie też fakt że znajomy z argentyny jakiś ponad rok temu stwierdził że

u nich ropa jest i była zawsze droższa .Chociaż koszty produkcji ropy są chyba niższe od benzyny.Więc dlaczego tak jest do dzisiaj nie mogę zrozumieć.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności