Skocz do zawartości
Gość crazychorsee

Olej opałowy - czy warto tankować ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grinch

... Sam osobiście widziałem lałem i jeździłem AWX-em do którego lałem 30 litrów Oleju opałowego + 30 litrów Bio

Jak powszechnie mi wiadomo Bio ma lepsze właściwości pod względem smarowanie natomiast olej opałowy ma więcej oktanów od normalnego ON.

 

I teraz najlepsze auto jest użytkowane do tej pory, cały czas pracuje bo właściciel do tego je kupił. Moje odczucia - zero żadnych negatywnych wrażeń a nawet lepiej niż zdrowy AVF.

 

... I dlatego uważam żeby zajeździć pompki w 1.9 TDI trzeba się już mega starać.

 

Aha ten wspomniany AWX ma już przejeżdżone na takim setupie okolice 200 tys, obecnie ma chyba coś w okolicach 400 tys ori. Ale nie róbcie tego w domu gdyż auto autu nie równe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie padalce nie lubia opału, lepiej lac bio do niego. Ale tez najlepiej troche mixolu dolac lub jakiegos dodatku do paliwa. Bio jest suche z tego co mi wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch
Bio jest suche z tego co mi wiadomo.

 

 

... Opał jest suchy, trzyma wysoką temperaturę!

... Bio jest to tłuste paliwo, jednak lane samo muli auto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

Ja proponuję przesiąść się na bardziej ekonomiczne auto. Niestety, jak Koledzy powyżej mówią, jedno auto drugiemu nie musi być równe. Znam AVF'y które szybko padły na opałówce. Swoją drogą w głowie się nie mieści, że takie pomysły przychodzą do głowy właścicielowi B5. Moje auto opału nie uświadczy. Prędzej przesiądę się na rower, jeśli dotknie mnie taki kryzys... Osobiście szczerze odradzam

Z resztą to jest kwestia w jakim czasie jesteś w stanie zaoszczędzić kasę na komplet wtrysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście szczerze odradzam

 

Ale odradzasz bo to wstyd jeździć taką furą jak pastuch na opale, czy widzisz jakieś inne przeciw wskazania poparte doświadczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może lepiej rozejrzeć się za "oszczędnościami"? Wprawdzie długo już na CB nie słyszałem "sprzedam oszczędności", ale popytać warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozakładali chłopakom czujniki do baków to już nie sprzedają ;) Ja bym się bał przy przebiegach do 20 tys km lać opał. Komplet pompek w dobrym stanie ok 800-1000pln. Warto skalkulować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie zastanawiałem nad opałem ale u mnie ON jest po 4 od ruskich prosto z dystrybutora wiec teraz opał nie nie opłaca bo jest za drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom
czy widzisz jakieś inne przeciw wskazania poparte doświadczeniem?

odradzam bo

Znam AVF'y które szybko padły na opałówce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam dlaczego powstaje następny wątek tasiemiec skoro już co najmniej 2 istnieją

Jest cały wątek o opale poszukaj.
Ja poszukałem i znalazłem. Proszę bardzo http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/83-Drogi-ON-mo%C5%BCe-alternatywa?highlight=paliwa+alternatywne

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/16228-Paliwa-alternatywne?highlight=paliwa+alternatywne

BTW. O ktoś juz znalazł i dołączył do istniejącego wątku.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam powiem tak jak mi w takim watku odpisano

badz pionierem nalej pierwszy

 

ja leje 85tys nalatane a wy ( rupta co chceta )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-prawda jest taka że prawie całe polskie rolnictwo opiera się w całości lub części na OO aby w jakimś stopniu zaoszczędzić, a sprzęt tj ciągniki i kombajny niejednokrotnie posiadają nowsze technologicznie silniki niż w waszych paskach i nic się nie dzieje,wiem bo sam tak robię i nie mam ze sprzętem żadnego problemu, co innego sprawa legalności całego procederu. Aby polskie rolnictwo było opłacalne trzeba szukać tańszych rozwiązań choćby z pogranicza prawa! Do samochodu nie leję OO nie ze względu na to że się boję o silnik bo wiem że to paliwo jest lepsze niż ON na większości polskich stacjach ale ze względu na kontrole policji i państwowej inspekcji drogowej! Mam brata w policji i wiem że posiadają (policja posiada) specjalną aparaturę do pomiaru jakości paliwa! a kary za stosowanie OO to już nie przelewki 500pln policja+5000pln urząd skarbowy. Jaka jest oszczędność? Odpowiedzcie sobie sami.... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombajny to jedna rzecz. A piece CO na olej opałowy to nie są przecież jakieś stare szroty. To są bardzo nowoczesne urządzenia. Ale państwo musi zarabiać na akcyzie wiec trzeba utrzymywać że opał służy do zasilania piecy a ON do diesla i w żadnym razie nie może być inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym sie po raz kolejny powtarzać, ale większość wypowiedzi forumowiczów na tak ma w podpisach albo silniki bez oznaczenia PD, albo podpis nie passat. Zaś ta ostrożniejsza część forumowiczów jeździ z silnikiem PD czyli pompowtryski. Pomijając legalność i kary zostaje jeszcze aspekt finansowy, bo uszkodzony pompowtrysk to dosyć duży wydatek. Nie będę nikogo przekonywał tylko przytoczę kolegę Marwitko, ktory powtarza kolegę Owsiaka

( rupta co chceta )
Ja nie leję bo szkoda mi kasy a koło mnie często auta sprawdza straz graniczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do PD opalu bym nie polecał, Ci co maja na pompie rotacyjnej mysle ze moga lac bez problemu bo spokojnie przepali i nie bedzie problemu, moj kolega AFN zrobil ponad 100tys na opale ktory kupował po 2zł takze niezla oszczednosc, jak nawet ropa byla po 4zl, gorzej jak zlapia ale u nas jakos nie ma kontroli nawet rolnikom sie nie oplaca juz kupowac opalu ktory jest po blisko 4zl a po odliczeniu wychodzi im prawie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszkodzony pompowtrysk to dosyć duży wydatek

 

Mniej więcej od trzech lat przyglądam się wynikom testu OO/PD i mogę śmiało powiedzieć - opał nie psuje pompek. W testowanych autkach opał mieszany jest z dodatkiem smarującym.

 

 

koło mnie często auta sprawdza straz graniczna

 

To natomiast jest bardzo istotny argument przeciwko OO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje auto opału nie uświadczy.

 

Kto wie czy już kiedyś nie uświadczyło jeśli nie jesteś pierwszym właścicielem :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy to nie prawda ze lanie OO nie ma negatywnych skutkow, kolega lal do Audi 2,5 TDI i trzasa pompa ,tylko tyle ze tankowa czysty opal, ja bym sie skusil na lanie 50 do 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na warsztacie vw borę pd. Martwy. Klient mówił że zatankował przejechał 30km i już nie zapalił. Wszystkie pompki złom. W baku około 40 litrów oranżady. Wnioski....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem na warsztacie vw borę pd. Martwy. Klient mówił że zatankował przejechał 30km i już nie zapalił. Wszystkie pompki złom. W baku około 40 litrów oranżady. Wnioski....

 

wnioski : że w Polsce to uj wie co jest,albowiem znajomy znajomych :P lata na PD na czerwonym,i jest git,samochód jezdzi jak na V-power,i wszyscy są szczęśliwi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności