Skocz do zawartości
Fokus

Wentylator, wiatrak klimy, Sprawdzony sposób na uzdrowienie

Rekomendowane odpowiedzi

Bartosz najlepiej podejść do jakiegoś sklepu z częściami elektrycznymi i dobrać szczotki pod wymiar. Ja jak u siebie rozebrałem to byłem załamany, bo aż sprężynki na komutatorze sie zjechały (nie mówiąc o wżerach na samym komutatorze), ale jakoś odpukać już cały rok ładnie chodzi. Szczotek nie kupowałem bo akurat podobny wymiar znalazłem w pracy na warsztacie i tylko wyciąłem brzeszczotem prowadzenie, ale jeżeli nawet wymiar jest troszke większy, to idzie zawsze doszlifować.

Acha i szczotki miałem miedziowane (albo miedziane) ale na pewno nie węglowe.

Wrzucam zdjęcia jak to wyglądało i efekt końcowy.

100A4527.gif

100A4533.gif

100A4536.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie kupiłeś? rozumię, że dedykowane one były do jakiegoś urządzenia

jeśli tak to do jakiego? może to są takie szczotki: http://www.allegro.pl/item361131204_szczotki_do_elekronarzedzi_makita_narzedzi.html ?

 

Wyciołem starą szczotkę na wzór i pojechałem do sklepu z częściami elektromechanicznymi (alternatory,rosruszniki i części do nich) pokazałem szczotkę i powiedziałem do czego i do jakiego samochodu .

Z tego co się orjętuję szczotki od sprzętu AGD się nie bardzo nadają , są praktycznie z samego grafitu a motoryzacyjne mają dodatek miedzi lub czegoś podbnego i są dlatego trwalsze

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Jarku i Jacku za info :) jutro poszukam szczoteczek i w weekend bym spróbował podejść do tematu

póki co zamówiony mam wentylator ale może zregeneruje oryginalny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartosz najlepiej podejść do jakiegoś sklepu z częściami elektrycznymi i dobrać szczotki pod wymiar. Ja jak u siebie rozebrałem to byłem załamany, bo aż sprężynki na komutatorze sie zjechały (nie mówiąc o wżerach na samym komutatorze), ale jakoś odpukać już cały rok ładnie chodzi. Szczotek nie kupowałem bo akurat podobny wymiar znalazłem w pracy na warsztacie i tylko wyciąłem brzeszczotem prowadzenie, ale jeżeli nawet wymiar jest troszke większy, to idzie zawsze doszlifować.

Acha i szczotki miałem miedziowane (albo miedziane) ale na pewno nie węglowe.

Wrzucam zdjęcia jak to wyglądało i efekt końcowy.

 

w pasku 2004 wygląda to trochę inaczej , szczotki są w mosiężnych obudowach/prowadnicach nie trzeba nic nacinać , jedynie lekko przyszlifować szczotki żeby lekko chodziły

U mnie problemem był jedynie to że robiłóem to na samochodzie , bo kable zasilające wentylator nie mają kostki blisko niego a przwody poprowadzone są do dołu chłodnicy , po pasie dolnym i przytwierdzone opaskami .Trzeba by odchylać chłodnicę do przodu a co za tym idzie odjechać pasem przednim .

Ale na tyle jest przewodu że da się to zrobić na przednim pasie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie problemem był jedynie to że robiłóem to na samochodzie , bo kable zasilające wentylator nie mają kostki blisko niego a przwody poprowadzone są do dołu chłodnicy , po pasie dolnym i przytwierdzone opaskami .Trzeba by odchylać chłodnicę do przodu a co za tym idzie odjechać pasem przednim .

Ale na tyle jest przewodu że da się to zrobić na przednim pasie

pozdrawiam

 

właśnie też zamierzam robić tę operację na aucie bo za dużo zachodu jest z tym nieszczęsnym kablem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to bardzo nieładnie, ale również nie chciało mi się szarpać z wyciąganiem tego przewodu :P

100A4538.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po serwisie klimy i problem ten sam i komentarz Pana w serwisie też ten sam:

Proszę nie używać klimy do czasu wymiany wentylatora ...

 

Wentylator zamówiłem ten:

http://www.allegro.pl/item373768963_nowy_wentylator_klimy_vw_passat_b5_audi_a4_a6_org_.html

 

Czy jest jakiś problem z jego wymianą ? Bo wygląda tam na bardzo mało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe

tyle znalazłem. Myślę że pójdzie łatwo

 

Wyciega sie go nastepujaco:

 

odkrecasz jedna srubke na górze obudowy i na dole zwalniasz jeden z zaczepów, potem obracasz w przeciwnym kierunku od ruchu wskazowek zegara, Musisz odkrecic równiez plastik doporowadzajacy powietrze do filtra powietrza z przedniego pasa. I lekko nagiac przewód turbiny.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety we wsi takiej jak Szczecin w sklepie z alternatorami, rozrusznikami, itp nie mają szczotek o wymiarze 7x8x16 stąd moje pytanie Jacku czy mogę zastosować szczotki o wymiarach 8x8x15? jeśli tak to czy trzeba będzie je piłować???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wsi takiej jak Szczecin :) jedziesz na ulicę Kolumba, przed browarem skręcasz w prawo w podwórko (to już chyba Chmielewskiego) i tam masz wszystkie szczotki jakie sobie zażyczysz. Kiedyś zrobiłem instrukcję jak wymienić szczotki w wentylatorze, ale jakoś administracja forumnowa zapomniała chyba wkleić do warsztatu. Jak znajdę link to wkleję.

No niestety mojej instrukcji już nie ma, nie zmieściła się na nowym serwerze :). Szkoda, może nie byłoby tyle postów o tym samym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo

Ja też popukałem troche i się włancza i działa zastanwiam się tylko jak długo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety we wsi takiej jak Szczecin w sklepie z alternatorami, rozrusznikami, itp nie mają szczotek o wymiarze 7x8x16 stąd moje pytanie Jacku czy mogę zastosować szczotki o wymiarach 8x8x15? jeśli tak to czy trzeba będzie je piłować???

jeżeli nie dostaniesz to 1 mm nie jest takim dużym problemem . wystarczy dotrzeć na papierze ściernym idzie jak masło , ja nawet te wymiarowe przycierałem żeby lekko chodziły i nie przycinały się w prowadnicy(szczotkotrzymaczu)

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We wsi takiej jak Szczecin :) jedziesz na ulicę Kolumba, przed browarem skręcasz w prawo w podwórko (to już chyba Chmielewskiego) i tam masz wszystkie szczotki jakie sobie zażyczysz.

 

remlus dzięki za info, jutro tam podjadę :)no i kicha nawet nie mieli szczotek wymiarami zbliżonymi do podanych przez Jacka

kupiłem w Elektro-Bendiks 8x8x15 i jutro mam nadzieję wymienię

Jacku jak trzeba będzie to się dotrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
remlus dzięki za info, jutro tam podjadę :)no i kicha nawet nie mieli szczotek wymiarami zbliżonymi do podanych przez Jacka

kupiłem w Elektro-Bendiks 8x8x15 i jutro mam nadzieję wymienię

Jacku jak trzeba będzie to się dotrze ;)

Witam

obawiam się czy nie popełniłeś błędu kupując szczotki przed rozebraniem wentylatora . mogły być zmiany konstrukcyjne w różnych rocznikach . powinieneś tak jak ja wyjąć szczotkę na wzór. Ale być może będziesz miał farta i trafisz z rozmiarem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
remlus dzięki za info, jutro tam podjadę :)no i kicha nawet nie mieli szczotek wymiarami zbliżonymi do podanych przez Jacka

kupiłem w Elektro-Bendiks 8x8x15 i jutro mam nadzieję wymienię

Jacku jak trzeba będzie to się dotrze ;)

Ja kupiłem tam szczotki dokładnie dopasowane rozmiarem do mojego paska. Nie mam niestety rozmiaru swoich szczotek, ale z tego co pisza tu na forum moga być różne więc lepiej bądź na to przygotowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie jakie jest zadanie tego wiatraka od klimy?Mechanik powiedział że mam zepsuty wiatrak od klimy, ale podczas jazdy będzie się kręcił pod wpływem pędu powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w zasadzie jakie jest zadanie tego wiatraka od klimy?Mechanik powiedział że mam zepsuty wiatrak od klimy, ale podczas jazdy będzie się kręcił pod wpływem pędu powietrza.

 

Lepiej będzie jak zmienisz mechanika - niech ci więcej kitu nie wciska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w zasadzie jakie jest zadanie tego wiatraka od klimy?Mechanik powiedział że mam zepsuty wiatrak od klimy, ale podczas jazdy będzie się kręcił pod wpływem pędu powietrza.

 

nie chodzi o to żeby się tylko kręcił bez powodu , ma wczasie jazdy np. w cyklu miejskim i na postoju zastępować pęd powietrza który jest w czasie jazdy . a przepływ powietrza ma odbierać ciepło wynoszone z wnętrza samochodu przez czynnik chłodniczy klimatyzacji

ps.powiec temu mechanikowi niech wystwia głowe przez okno to wiatr i jego włosy poruszy jak łopatki wentylatora

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk

Sorki za może mały OT ale jak już jest mowa w temacie o wiatraku klimy to chce się podłączyć!mnie denerwuje u mnie w aucie to, że na postoju jak wiatrak klimy zaczyna się kręcić i chodzić jak odkurzacz to oprócz tego,że jest to słyszalne na zewnątrz co jest chyba rzeczą normalną to za to wewnątrz w aucie robi sie dosyć głośno i powiem szczerze słychać jakby sie rolki obracały!muszę przyznać, że odgłos jest to dla mnie troche uporczywe.Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czym to może być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk nie wiem czy wiesz ,ale ten wiatrak może się kręcić z dwoma prędkościami- dlatego większy hałas podczas jego pracy ( niewiadomą jest też kondycja Twojego wentylatora w Passku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności