Skocz do zawartości
herbu

Płaskie wycieraczki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar zakupić wycieraczki do swojego Passata i zastanawiam się, czy warto inwestować w płaskie wycieraczki? Na allegro znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item371757299_wycieraczki_alca_heyner_germany_new_plaska_530mm.html

Czy miał ktoś do czynienia z takimi wycieraczkami, jak one się sprawują, jaka jest ich żywotność?

Czy może lepiej pozostać przy klasycznych wycieraczkach, np takich:

http://www.allegro.pl/item366417483_wycieraczki_race_530sp_530wy_audi_vw_saab_08.html

i nie zawracać sobie głowy płaskimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po wielu eksperymentach z wycieraczkami mam teraz Championy - najzwyklejsze z kartonu (pakowane po 50 sztuk). Kupiłem pół roku temu a nadal zbierają jak nowe. Koszt: 22 czy 24 pln za sztukę.

 

Co do płaskich - chciałem kupić, ale niestety w Gdańsku kradną je dość często. Nieraz widuję gównażerię jak opyla je taksiarzom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem doczynienia z takimi wycieraczkami z allegro kosztowaly jakies 40zl juz nie pamietam jakiej byly firmy ale nie polecilbym ich sciaraly srednio dobrze do tego strasznie "skrobaly" ;) Teraz mam ALCA HEYNER SPECIAL placilem 9zl za sztuke i jestem z nich bardzo zadowolony i polecam je :)

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem Boscha Płaskie ale powiem szczerze że wyglądają fajnie ale Bosch Twin zbierają o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem płaskie wycieraczki do mojego paska i moim zdaniem mają zbyt "masywny" wygląd. Siedząc w środku i patrząc przez szybę wręcz mi przeszkadzały. Póki co nie przekonałem się do nich i zostałem przy klasycznych a pomyślę jeszcze o takim spojlerku jak jest przy wycieraczkach na tej drugiej aukcji z allegro, których linki są w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja handluje takimi wycieraczkami i sam mam takie zalozone. W porownaniu do zwyklych, ktore wiecznie mi chrobotaly teraz mam valeo aero i jest o niebo lepiej. A takiego zbierania jeszcze nie mialem w zadnym modelu. Tyle tylko ze albo ori od swf, valeo lub boscha. Porownywalem z tradycyjnymi i jednak te sa duzo cichsze. Jak ktos by chcial dowolne wycieraczki ze spoilerem, bez lub plaskie zapraszam na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo jak seba.mak1 mam wycieraczki Alca i polecam, tanie, dobre, nic nie skrzypi, i dobrze zbieraja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość meegath

Zapraszam na stronę http://e-wycieraczki.pl gdzie możecie kupić wycieraczki Dipp po cenie niższej niż na stronie producenta.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meegath wszystko pieknie,tyle że jeśli chodzi o vw.to: Brak produktów w tej kategorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
meegath wszystko pieknie,tyle że jeśli chodzi o vw.to: Brak produktów w tej kategorii.
Trzeba szukać po długości z mocowaniem typu "U"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać temat i zapytam :) Jaką wycieraczkę na tył dać do passka b4 ? Jakich max rozmiarów ? Muszę sobie nową zakupić i zastanawiam się jaką

 

Do ilu cali i czy lepiej płaską czy AREO ?

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę sobie nową zakupić i zastanawiam się jaką

Najzwyklejszą, tylko nie jakieś za 5 zł z marketu.

Oryginalnie z tyłu powinna byc400-410 mm ale ja wstawiłem 430mm i nic nie przyciera a pióro zbiera ciut więcej...

Dodam tylko z przodu powinny być 530mm ale lewa też może być rozmiar większa.

Ja kupuję tylko ALCA (najzwyklejsze), kiedyś kupowałem VALEO ale cena się troszkę zmieniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wsadzisz płaską czy tradycyjną to już Twój indywidualny wybór. Tylko jak napisał Lebow nie wsadzaj najtańszego chłamu (u mnie jakaś zwykła wytrzymała prawie 4 lata, natomiast jesienią założyłem płaską "marketową" i już słabo zbiera :wmorde). Jeśli chodzi o rozmiar to zarówno 4 lata temu tradycyjną jak i teraz płaską założyłem 45 cm. Trzeba było tylko deko podciąć pióro na jednym końcu aby weszła na plastik (co widać na poniższej fotce)

 

81083e9ed92e479amed.jpg

 

 

Ale dzięki temu że ma 45 cm wyciera praktycznie całą szybę

 

e67c834a7aeda419med.jpg

 

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 410 tą areo :) Jak na razie się spisuje zobaczymy jak po czasie dłuższym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności